Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-01-18, 14:45 Autor: Bogusław Kalisz

Radzimir Burzyński, podróżnik ze Zdzieszowic, łączy pasję do zwiedzania i pomagania

Radzimir Burzyński foto: archiwum prywatne
Radzimir Burzyński foto: archiwum prywatne
Lokalny społecznik odwiedził już Indie, Kirgistan, czy kraje Ameryki Południowej. Podróżuje m.in. rowerem, autostopem i lokalną komunikacją. Nie straszne mu surowe warunki i brak elektryczności.
Swoją ostatnią podróż odbył do Nepalu. W tej wyprawie nie chodziło jednak o zdobycie Mont Everestu, czy K2, ale o obcowanie z widokiem na najwyższe góry świata i pomoc nepalskim dzieciom. Radzimir Burzyński w Himalaje zabrał nietypowy bagaż - ogromny plecak wypełniony piłkami, pompkami i różnego rodzaju sprzętem sportowym.

Radzimir Burzyński zapowiada, że to nie ostatnia tego typu akcja. W planach ma już kolejne podróże. Jeszcze nie zdecydował czy to będzie Papua Nowa Gwinea, czy spływ Amazonką i komu tym razem będzie chciał pomóc. Z Radzimirem Burzyńskim rozmawiała Katarzyna Doros.
Radzimi Burzyński

Zobacz także

2019-02-21, godz. 16:30, RTT - artykuły Krótkie zielone. Piesi w Opolu skarżą się, że na skrzyżowaniach muszą się spieszyć Na ulicach Opola coraz więcej samochodów. Kierowcy w porannych i popołudniowych godzinach szczytu komunikacyjnego stoją w korkach. Chcieliby zielonych fal na skrzyżowaniach, szerszych ulic.... ale nie możemy zapomnieć o pieszych. Oni za t ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:20, RTT - artykuły Czy to cisza przed burzą? Co dalej z 200-letnim dębem Karlik w Gogolinie? Od 2017 roku miesięcy mieszkańcy Gogolina sprzeciwiają się wycince Karlika - starego, 200-letniego, rozłożystego dębu rosnącego w centrum miasta, zaraz przy torach i stacji kolejowej. » więcej 2019-02-21, godz. 16:15, RTT - artykuły W Muzeum Wsi Opolskiej zorganizowano warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych W naszym regionie najpopularniejsze są kroszonki, ale na wielkanocnych stołach znajdziemy też pisanki, czy oklejanki. W Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu Bierkowicach zorganizowano warsztaty ze zdobienia jaj wielkanocnych. » więcej 2019-02-21, godz. 16:10, RTT - artykuły Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście  ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji na Cyprze. » więcej 2019-02-20, godz. 16:15, RTT - artykuły Student z Nysy przygotował grę dla amatorów ćwiczeń na siłowni Michał Kopeć student kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka, specjalności: trener osobisty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie opracował najprawdopodobniej pierwszą grę na świecie o tematyce street workout, czyli sportu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »