Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2018-03-12, 16:12 Autor: Piotr Wójtowicz

Pół godziny wzywała karetkę ponieważ informację przyjmował dyspozytor z Kielc

Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Rodzina czteromiesięcznej dziewczynki z Brzegu przeżyła szok. Niemowlę dostało wstrząsu anafilaktycznego i zaczęło się dusić, w tej sytuacji zrozpaczona matka zadzwoniła pod numer 112. Opolski dyspozytor numeru alarmowego zgodnie z procedurami przekierował połączenie do ratowników medycznych, ale jak się okazało nie do Opola a do Kielc. W tej sytuacji karetka przyjechała po 30 minutach.
W magazynie - Reporterskie tu i teraz - pytaliśmy, czy doszło do pomyłki w połączeniu, czy w ostatnim czasie nastąpiły pewne zmiany. Odpowiedzi na te pytania szukał nasz reporter Maciej Stępień.
Jak działa numer 112

Zobacz także

2018-02-07, godz. 23:30, RTT - artykuły Korzekwice - tu zamiast "e" będzie "ę" Korzekwice czy Korzękwice? Gmina Pakosławice zorganizowała dla mieszkańców tej miejscowości konsultacje, aby ujednolicić nazwę wsi. W tym programie wyjaśniliśmy, czy dlatego, że mieszkańcom nie podoba się jedna z nazw, czy problem jest gł ... » więcej 2018-02-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Były ksiądz stanie przed sądem Mariusz K., były ksiądz, jest oskarżony o to, że molestował seksualnie jednego z ministrantów. Miało się to dziać w 2012 roku, gdy Marcin K. był wikarym w Jemielnicy. Przed sądem biskupim mężczyzna przyznał się do tych czynów, teraz spraw ... » więcej 2018-02-01, godz. 16:30, RTT - artykuły Czy będzie wolno palić w kominkach? Czy po wprowadzeniu uchwały dotyczącej programu ochrony powietrza dla strefy opolskiej i Opola nie będzie można palić w kominkach? To wyjaśnialiśmy w magazynie 'Reporterskie tu i teraz'. » więcej 2018-01-31, godz. 16:45, RTT - artykuły Opole z TVP zorganizują 55 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Telewizja Polska podpisała umowę z władzami Opola w sprawie organizacji tegorocznego 55 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Muzyczna impreza odbędzie się w dniach od 8 do 10 czerwca. Zaplanowano 6 koncertów, poza tradycyjnymi „Debiutam ... » więcej 2018-01-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Telekomunikacyjny maszt niezgody w Chmielowicach Maszt miałby powstać na prywatnym terenie byłego sołtysa Edwarda Odelgi, który podpisał umowę na dzierżawę z operatorem sieci. Mieszkaniec Chmielowic Zbigniew Nanowski uważa, że były sołtys a obecnie przewodniczący zarządu rady dzielnicy ... » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »