Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2018-03-12, 16:12 Autor: Piotr Wójtowicz

Pół godziny wzywała karetkę ponieważ informację przyjmował dyspozytor z Kielc

Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Rodzina czteromiesięcznej dziewczynki z Brzegu przeżyła szok. Niemowlę dostało wstrząsu anafilaktycznego i zaczęło się dusić, w tej sytuacji zrozpaczona matka zadzwoniła pod numer 112. Opolski dyspozytor numeru alarmowego zgodnie z procedurami przekierował połączenie do ratowników medycznych, ale jak się okazało nie do Opola a do Kielc. W tej sytuacji karetka przyjechała po 30 minutach.
W magazynie - Reporterskie tu i teraz - pytaliśmy, czy doszło do pomyłki w połączeniu, czy w ostatnim czasie nastąpiły pewne zmiany. Odpowiedzi na te pytania szukał nasz reporter Maciej Stępień.
Jak działa numer 112

Zobacz także

2019-09-24, godz. 16:00, RTT - artykuły Kluczbork uruchamia miejską komunikację autobusową Samorząd Kluczborka uruchomi 30 września namiastkę miejskiej komunikacji zbiorowej. Autobusy pojadą na trasie Gotartów - ul. Fabryczna. Miasto przygotowuje 14 przystanków. Każdego dnia zaplanowano 10 kursów w obu kierunkach. Autobusy będą ... » więcej 2019-09-24, godz. 16:00, RTT - artykuły Obwodnica Opola będzie dłuższa. Wojewoda wydał ZRID Opole będzie budować kolejny odcinek obwodnicy Piastowskiej pomiędzy węzłem na ul. Niemodlińskiej a ulicą Krapkowicką. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisał z wicewojewodą opolską Violettą Porowską specjalne porozumienie w sprawie ... » więcej 2019-09-23, godz. 16:00, RTT - artykuły Bania Fest - festiwal dyni w Krapkowicach W Krapkowicach odbyła się kolejna edycja festiwalu dyń. Tegoroczny, największy okaz ważył 600 kg. Dynia o imieniu Mia nie pobiła krapkowickiego rekordu, ale i tak wzbudzała wielkie zainteresowanie gości. Oprócz wielkich dyń można było sko ... » więcej 2019-09-23, godz. 16:00, RTT - artykuły Nowe życie kamionki Piast w Opolu Kilkadziesiąt osób, w tym harcerze, wędkarze, płetwonurkowie i dzieci sprzątało dno i brzegi kamionki Piast w Opolu. W tym roku zebrano 15-tonowy kontener śmieci. Wywieziono stare wózki dziecięce, rowery, opony. Wśród znalezisk były także ... » więcej 2019-09-23, godz. 16:00, RTT - artykuły Polska nadal atrakcyjna dla naszych wschodnich sąsiadów Ukraińców Według różnych szacunków nawet dwa miliony Ukraińców pracuje i mieszka w Polsce. Osób zza wschodniej granicy przybywa też na Opolszczyźnie. Emigracja za chlebem oraz wyjazdy do szkół i uczelni powodują, że na Ukrainie gwałtownie ubywa też ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »