Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2018-03-12, 16:12 Autor: Piotr Wójtowicz

Pół godziny wzywała karetkę ponieważ informację przyjmował dyspozytor z Kielc

Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Rodzina czteromiesięcznej dziewczynki z Brzegu przeżyła szok. Niemowlę dostało wstrząsu anafilaktycznego i zaczęło się dusić, w tej sytuacji zrozpaczona matka zadzwoniła pod numer 112. Opolski dyspozytor numeru alarmowego zgodnie z procedurami przekierował połączenie do ratowników medycznych, ale jak się okazało nie do Opola a do Kielc. W tej sytuacji karetka przyjechała po 30 minutach.
W magazynie - Reporterskie tu i teraz - pytaliśmy, czy doszło do pomyłki w połączeniu, czy w ostatnim czasie nastąpiły pewne zmiany. Odpowiedzi na te pytania szukał nasz reporter Maciej Stępień.
Jak działa numer 112

Zobacz także

2019-09-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Opole: jest nowoczesny sprzęt, brakuje kontraktu z NFZ Jest sprzęt, są lekarze, ale brakuje kontraktu z NFZ - oddział neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. świętej Jadwigi w Opolu nadal nie może przyjmować pacjentów. NFZ ogłosił konkurs na leczenie neurochirurgiczne, ale ... » więcej 2019-09-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Komercyjna stacja telewizyjna nakręci serial kryminalny w Opolu Już w przyszłym roku Opole mogłoby stać się tłem dla serialu produkowanego przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. O tym pomyśle poinformował w mediach społecznościowych prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Dziś podczas sesji ... » więcej 2019-09-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Ruszył proces w sprawie zabójstwa czwórki dzieci w Ciecierzynie Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 27-letniej mieszkanki Ciecierzyna w gminie Byczyna oskarżonej o zabójstwo czwórki swoich dzieci. Kobieta miała po porodzie umieszczać noworodki w workach foliowych co skutkowało ich śmier ... » więcej 2019-09-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Urząd marszałkowski dofinansuje wymianę 1000 "kopciuchów" Opolski Urząd Marszałkowski przekazuje gminom pieniądze na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania, czyli przestarzałych kopciuchów. 2,5 mln złotych trafiło do Lewina Brzeskiego, Otmuchowa, Głogówka, Bierawy, Łubnian i Dąbrowy. Marszał ... » więcej 2019-09-25, godz. 16:00, RTT - artykuły 100 lat służb sanitarnych w Polsce Od 100 lat dają poczucie bezpieczeństwa i dbają o zdrowie publiczne. Państwowe Służby Sanitarne w Polsce świętują jubileusz istnienia. Podczas uroczystej gali w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zasłużeni pracownicy odebrali odznaczenia państ ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »