Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2018-03-12, 16:12 Autor: Piotr Wójtowicz

Pół godziny wzywała karetkę ponieważ informację przyjmował dyspozytor z Kielc

Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Rodzina czteromiesięcznej dziewczynki z Brzegu przeżyła szok. Niemowlę dostało wstrząsu anafilaktycznego i zaczęło się dusić, w tej sytuacji zrozpaczona matka zadzwoniła pod numer 112. Opolski dyspozytor numeru alarmowego zgodnie z procedurami przekierował połączenie do ratowników medycznych, ale jak się okazało nie do Opola a do Kielc. W tej sytuacji karetka przyjechała po 30 minutach.
W magazynie - Reporterskie tu i teraz - pytaliśmy, czy doszło do pomyłki w połączeniu, czy w ostatnim czasie nastąpiły pewne zmiany. Odpowiedzi na te pytania szukał nasz reporter Maciej Stępień.
Jak działa numer 112

Zobacz także

2019-09-30, godz. 16:45, RTT - artykuły Tajny plan, czyli co z SOR-em w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu Jest tajny plan zlikwidowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, to realne zagrożenie dla zdrowia wszystkich mieszkańców Opola i powiatu opolskiego - przekonuje Janusz Kowalski, kandydat do sejmu z listy Praw ... » więcej 2019-09-30, godz. 16:15, RTT - artykuły Grochówka nie tylko wojskowa. Wielkie gotowanie w Grocholubiu Groch nie może być za twardy, do tego kości, żeberka, boczek, cebula, marchewka, pietruszka i ziemniaki. » więcej 2019-09-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Studenci Politechniki Opolskiej stworzyli "ekonomicznego" łazika marsjańskiego Studenci Politechniki Opolskiej zajęli piąte miejsce w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich European Rover Challenge ERC2019. Zespół Clever Cameleon skonstruował pojazd, który dzięki rozwiązaniom technicznym i elektronicznym, po ... » więcej 2019-09-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Kolejne gminy otrzymały dotacje na remonty dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 23 umowy z szesnastoma opolskimi samorządami podpisano w namysłowskim magistracie z puli Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie we wrześniu do gmin i powiatów z naszego województwa trafiło 57 milionów złotych dotacji. » więcej 2019-09-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Brzeg chce sprzedać tereny inwestycyjne na tzw. "Zielonce" Po burzliwej dyskusji, brzescy radni zdecydowali wczoraj (27.09) o sprzedaży jedynych terenów inwestycyjnych należących do miasta. 54 hektary powojskowego gruntu tak zwanej Zielonki trafi w ręce Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »