Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2018-03-12, 16:12 Autor: Piotr Wójtowicz

Pół godziny wzywała karetkę ponieważ informację przyjmował dyspozytor z Kielc

Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Rodzina czteromiesięcznej dziewczynki z Brzegu przeżyła szok. Niemowlę dostało wstrząsu anafilaktycznego i zaczęło się dusić, w tej sytuacji zrozpaczona matka zadzwoniła pod numer 112. Opolski dyspozytor numeru alarmowego zgodnie z procedurami przekierował połączenie do ratowników medycznych, ale jak się okazało nie do Opola a do Kielc. W tej sytuacji karetka przyjechała po 30 minutach.
W magazynie - Reporterskie tu i teraz - pytaliśmy, czy doszło do pomyłki w połączeniu, czy w ostatnim czasie nastąpiły pewne zmiany. Odpowiedzi na te pytania szukał nasz reporter Maciej Stępień.
Jak działa numer 112

Zobacz także

2019-10-02, godz. 17:00, RTT - artykuły Pikietowali, blokowali "krajówkę" i się doczekali. Ruszyła budowa obwodnicy Niemodlina Będzie kosztować ponad 260 mln złotych, będzie miała prawie 12 kilometrów. O powstanie obwodnicy Niemodlina dzielnie walczyli sami mieszkańcy organizując pikiety i blokady. Powstał społeczny komitet do spraw budowy obejścia tego miasta. M ... » więcej 2019-10-02, godz. 16:30, RTT - artykuły Krapkowice - (prze)budowa mostu rozpoczęta Wczoraj (01.10) po południu zagrodzono teren wokół starego mostu kolejowego w Krapkowicach. Dzisiaj od rana już trwa tam budowa. Most będzie odnowiony i z kolejowego stanie się drogowym. » więcej 2019-10-02, godz. 16:15, RTT - artykuły Wysypisko pod Nysą wstrzymuje przyjmowanie bioodpadów. 30 gmin ma problem Pat na wysypisku w podnyskich Domaszkowicach. Od wczoraj za bramę nie są wpuszczane transporty bioodpadów z gmin. Powodem takiej sytuacji jest wyczerpanie tegorocznego limitu przyjmowania tego typu frakcji. » więcej 2019-10-01, godz. 16:45, RTT - artykuły Częstochowska firma oszukała niepełnosprawnych sprzątających biura ZUS-u Około stu osób mogła oszukać częstochowska firma, która zapewniała usługę sprzątania w placówkach ZUS w województwie opolskim. W połowie września sprzątaczki dowiedziały się, że następnego dnia mają nie przychodzić do pracy. Do tej pory n ... » więcej 2019-10-01, godz. 16:15, RTT - artykuły Jesień życia wcale nie musi być smutna i monotonna Okazuje się, że seniorzy dopiero przechodząc na emeryturę narzekają na brak czasu. A właśnie dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, ustanowiony 14.12.1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »