Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2018-03-12, 16:12 Autor: Piotr Wójtowicz

Pół godziny wzywała karetkę ponieważ informację przyjmował dyspozytor z Kielc

Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Karetka pogotowia © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Rodzina czteromiesięcznej dziewczynki z Brzegu przeżyła szok. Niemowlę dostało wstrząsu anafilaktycznego i zaczęło się dusić, w tej sytuacji zrozpaczona matka zadzwoniła pod numer 112. Opolski dyspozytor numeru alarmowego zgodnie z procedurami przekierował połączenie do ratowników medycznych, ale jak się okazało nie do Opola a do Kielc. W tej sytuacji karetka przyjechała po 30 minutach.
W magazynie - Reporterskie tu i teraz - pytaliśmy, czy doszło do pomyłki w połączeniu, czy w ostatnim czasie nastąpiły pewne zmiany. Odpowiedzi na te pytania szukał nasz reporter Maciej Stępień.
Jak działa numer 112

Zobacz także

2019-10-07, godz. 15:28, RTT - artykuły Buty dla "drużyny Małysza" przygotowują w Krapkowicach Pracowali nad nimi w tajemnicy od lutego. Na razie są białe, za kostkę i raczej w młodzieżowej rozmiarówce. Tajemnicę zdradził w czasie weekendowego konkursu skoków Adam Małysz. Nasz mistrz powiedział mediom, że zawodnicy testują nowe but ... » więcej 2019-10-07, godz. 15:00, RTT - artykuły Winów ma boisko - dzięki samozaparciu rady dzielnicy Najlepiej integrować miejscowość przez dzieci - tak mówią członkowie rady dzielnicy w Winowie, którzy wybudowali boisko dla dzieci. Obiekt o wymiarach 10 na 15 metrów powstał na terenie byłej szkoły podstawowej a na inwestycje przeznaczon ... » więcej 2019-10-07, godz. 14:45, RTT - artykuły Opolskie karpie dobre, nie tylko od święta 9. Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego w Niemodlinie za nami. Przez cały weekend hodowcy i kucharze przekonywali, że karp jest dobry nie tylko na święta. Sprawdzał to także Witold Wośtak. » więcej 2019-10-04, godz. 16:15, RTT - artykuły Młodzi, zdolni z Opolszczyzny. Aplikacja jako polisa i bilet Troje młodych licealistów z opolskiej dwójki zwyciężyło w ogólnopolskim programie Future Makers Challenge, w którym wiodące w wielu obszarach polskie marki przygotowywały wyzwania biznesowe. » więcej 2019-10-03, godz. 16:15, RTT - artykuły Neurologia w Kędzierzynie-Koźlu przestanie przyjmować pacjentów? Wśród mieszkańców Kędzierzyna-Koźla rozeszła się plotka, że oddział neurologii tamtejszego szpitala ma zostać zlikwidowany. Podobno lekarze masowo zwalniają się z pracy, bo są przytłoczeni obowiązkami i generalnie jest problem z personele ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »