Radio Opole » Z powrotem, czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur » Czyta Barbara Kurdej-Szatan

Czyta Barbara Kurdej-Szatan

2015-03-23, 14:36 Autor: Radio Opole

„Z powrotem, czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur”

„Z powrotem, czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur". Wybierz się w nostalgiczną podróż do krainy beztroski, onirycznych fantazji. Mnóstwo tu humoru, intrygujących bohaterów, błyskotliwych dialogów i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Głównym bohaterem książki jest Królik. Pojawiają się także zielony Koń, Pingwin, krasnoludek Kowalski i cała galeria fantastycznych postaci. Każdy słuchając tych historii będzie mógł wrócić do świata fantazji i przypomnieć sobie, jak kiedyś był dzieckiem.

Barbara Kurdej-Szatan – opolanka, aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Laureatka Telekamer „Tele Tygodnia" 2015 w kategorii aktorka. Uzdolniona muzycznie, czemu dała wyraz śpiewając w chórze „Schola Cantorum Opolensis Legenda", później w Opolskim Studiu Piosenki, następnie w chórze „Opole Gospel Choir", z którym śpiewa i koncertuje do dziś. W 2008 roku na deskach Teatru Nowego w Poznaniu zadebiutowała rolą Heleny w „Śnie nocy letniej" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Ponadto zagrała w takich sztukach jak „W sobotę o ósmej" Hanocha Levina, „Udając ofiarę" Braci Priesniakow czy „Lobotomobilu" w reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Znana również z ról w filmach: „Ciacho", „Dzień dobry, kocham Cię", „Wkręceni 2", a także reklamy jednej z popularnych sieci komórkowych w Polsce. Wraz z zespołem Soul City wystąpiła w programie muzycznym X Factor. Do niedawna zobaczyć ją mogliśmy w sztuce Deszczowa Piosenka w warszawskim Teatrze Roma, natomiast obecnie pracuje w Teatrze 6 Piętro, Teatrze Gudejko oraz krakowskim Teatrze Variete.

Zbigniew Batko – urodzony w 1940 r. w Kamionie pisarz, tłumacz, scenarzysta. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Baśnią „Z powrotem czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur" zadebiutował w 1985 roku. Nominowany do Nagrody im. Janusza Zajda za powieść „Oko". Z języka angielskiego przełożył takie dzieła jak: „Wybór Zofii" Styrona, „Doktorze, lecz się sam" Burgessa, „Płeć wiśni" Jeanette Winterson, „Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett. Ponadto specjalizował się w tworzeniu scenariuszy do filmów animowanych i dokumentalnych. Zmarł 18.12.2007 r. w Łodzi.

Zobacz także

2015-04-16, godz. 15:29, Z powrotem, czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur - Artykuły Odcinek 11 – Mole Wprawa w głąb siebie, wyprawa w zakamarki swej przeszłości trwa. Odkurzenie nieużywanych na co dzień szufladek zrywa z nas wszystko, nie pozostawiając ani jednej suchej nitki. Nie każde wspomnienie jest warte zapamiętania, ale zazwyczaj… » więcej 2015-04-15, godz. 14:38, Z powrotem, czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur - Artykuły Odcinek 10 W niczym nieskażonej dolinie pojawiają się dwaj profani spokoju - Królik i Koń. Porażeni nieziemskim pięknem widoku nieodkrytej dotąd krainy gnają długim stokiem w dół. Upojenie pędem wyzwala w nich bezgraniczne szczęście. Sprawia… » więcej 2015-04-09, godz. 15:02, Z powrotem, czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur - Artykuły Odcinek 9 Zaczyna świtać. Dokoła panuje przejmująca cisza. Delikatny szelest spadających kropel nastraja przyrodę do kolejnego dnia życia. Wszystko po raz kolejny chłodno się budzi. Słońca jeszcze nie ma, trzeba trochę poczekać na nastanie… » więcej 2015-04-09, godz. 14:59, Z powrotem, czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur - Artykuły Odcinek 8 – Strych Wyprawa w przeszłość, zwana także wyprawą w głąb siebie nabiera rozpędu. Znajome obrazy w sennym marzeniu układają się nieskładnie, choć ładnie. Pomieszczenie pełne na pozór niepasujących do siebie przedmiotów zaostrza tylko… » więcej 2015-04-09, godz. 14:57, Z powrotem, czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur - Artykuły Odcinek 7 Relacja między bohaterami mozolnym krokiem zmierza ku zacieśnieniu. Zmienność Konia to zmienność emocjonalna, klasyczna huśtawka nastrojów. Próba wkomponowania się w tło to ucieczka od codziennych problemów. Samotne życie wśród… » więcej
123456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »