Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-04-15, 15:51 Autor: Agnieszka Lubczańska

Święto Wojciechowe w Opolu do niedzieli - zobacz, co w programie!

Już wkrótce w Opolu Święto Wojciechowe
Już wkrótce w Opolu Święto Wojciechowe
Św. Wojciech to patron Opola i tradycyjnie już wiosną w stolicy regionu szykowane jest Święto Wojciechowe. Tegoroczna feta dla św. Wojciecha potrwa od 27 do 28 kwietnia. W tym roku po raz pierwszy w organizację wydarzenia włącza się Opolskie Bractwo Rycerskie. W programie m.in. jarmark, targ staroci, turniej walk rycerskich, warsztaty rzemiosła dawnego, pokazy tańca średniowiecznego, gry i zabawy historyczne, spektakle, pokazy, konkursy.
Od soboty (27.04) na Rynku pojawi się Jarmark Wojciechowy. Będzie można nauczyć się tańca średniowiecznego, wziąć udział w grze terenowej śladami św. Wojciecha oraz wielu konkursach. Ciekawostką będzie popis szkockich dudziarzy, którzy przemaszerują od Dworca Głównego PKP ulicą Krakowską aż na Rynek, gdzie wystąpią z koncertem.

Na Rynku odbędzie się turniej rycerski, a przy murach obronnych obok katedry turniej łuczniczy. Będzie można wziąć udział w warsztatach tkactwa, pisania gęsim piórem oraz poznać tajniki wytwarzania papieru czerpanego.

W sobotę i niedzielę nie lada gratką dla miłośników antyków i zbieraczy starych pamiątek będzie pchli targ na Małym Rynku. Każdy chętny będzie mógł spróbować wody ze studni Św. Wojciecha znajdującej się na Wzgórzu Uniwersyteckim. Wody tej można skosztować tylko raz w roku, wg legend ma cudowne właściwości: leczy chorą cerę, dziewczętom dodaje urody i wzmacnia miłość małżeńską.

Na ustawionej na Rynku scenie wystąpi m.in. folkowa kapela „Drewutnia”. W sobotę zaplanowano koncert „Jary”, specjalizującego się w coverach australijskiego zespołu hardrockowego AC/DC, a w niedzielę, na zakończenie imprezy, szykuje się widowiskowy pokaz teatru ognia.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Opola i Opolskie Bractwo Rycerskie. Radio Opole Święto Wojciechowe objęło patronatem medialnym.

Tegoroczna feta dla św. Wojciecha odbędzie się w dniach 27 i 28 kwietnia

Patronaty - polecamy

2019-05-24, godz. 13:24 Festiwal piosenki obcojęzycznej Lingua Fest 2019 - zgłoś swój udział! Po raz kolejny Studium Języków Obcych Uniwersytetu Opolskiego organizuje konkurs na najlepiej wykonany utwór w języku obcym. Konkurs skierowany jest do studen ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:48 Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko–Czeskiego już wkrótce w Prudniku Prezentacja malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, wikliniarstwa, biżuterii, a do tego występy zespołów folklorystycznych, konce ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:41 IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci już w sobotę! To będzie mocne zakończenie sezonu w Toropolu. Po raz czwarty nieustraszeni młodzi sportowcy z całej Polski ścigać się będą w zawodach sportowych na lodzie. I ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:36 O Żeglarski Puchar Trójmiasta powalczy w regatach opolska załoga – Radio Opole będzie na miejscu! Rusza Żeglarski Puchar Trójmiasta - regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej. W 2018 roku Opolanie wystartowali w nim na Jachcie s/y Opole i - co było duż ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:47 Weź udział w obchodach Dnia Weterana Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza wszystkich mieszkańców Opola na uroczystości z okazji 20-lecia działania SKMP ONZ, odchody z okazji ' ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:39 „RODO w służbie zdrowia” - czyli oswajamy potwora 28 maja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym odbędzie się konferencja poświęcona RODO i jego zastosowaniu w służbie zdrowia. Prelegentem będzie dr Maciej Kawe ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:04 Weź udział w aukcji internetowej i pomóż zrealizować marzenia młodych piłkarzy Mają tylko jedno marzenie - wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Atenach, który odbędzie się 26 maja. Żeby do tego doszło Trampkarze z klubu U ... » więcej 2019-05-22, godz. 09:57 Jak zostać Smart Seniorem? Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na warsztaty! E-książki, Google Maps czy Legimi, korzystania z takich aplikacji chce nauczyć opolskich seniorów Miejska Biblioteka Publiczna. Cykl warsztatów temu poświęcon ... » więcej 2019-05-22, godz. 08:50 Trwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu Od poniedziałku (20.05) do piątku (24.05) potrwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu. To doroczne, globalne święto profesjonalistów coachingu celebrowane ... » więcej 2019-05-21, godz. 15:38 Targi Książki nad Odrą od środy w Kędzierzynie-Koźlu - zobacz, co w programie! Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Marek Szołtysek, Natalia Usenko, Jakub Ćwiek i Krzysztof Skiba - to niektórzy z gości III Targ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »