Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-09, 11:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Wielka sztuka dla małych" - PCK we wtorki o 14:00 zaprasza dzieci na warsztaty - zobacz transmisję!

"Wielka sztuka dla małych" - na warsztaty zaprasza PCK w każdy wtorek o 14:00! [fot. materiały organizatora, PCK w Strzelcach Opolskich]]
"Wielka sztuka dla małych" - na warsztaty zaprasza PCK w każdy wtorek o 14:00! [fot. materiały organizatora, PCK w Strzelcach Opolskich]]
,,Wielka sztuka dla małych" to warsztaty adresowane do dzieci w wieku 6-12 lat. Spotkania odbywają się w każdy wtorek poprzez profil facebookowy Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Najbliższe warsztaty odbędą się już dziś (09.06) i poświęcone będą twórczości Henri Matisse'a. Początek o godz. 14:00.

Przejdź na profil PCK i weź udział w warsztatach!

Spotkania w przystępny sposób przybliżają dzieciom sztukę. Każdy odcinek składa się z dwóch części: teoretycznej, zaznajamiającej odbiorców z ciekawymi wydarzeniami z życia artysty, pokazującej jego najsłynniejsze obrazy oraz części praktycznej, czyli właściwych warsztatów plastycznych, podczas których tworzona jest praca inspirowana twórczością malarza.

Każdy odcinek wzbogacony jest o ciekawe propozycje multimedialne, jak np. wirtualne zwiedzanie muzeum, cyfrowa rekonstrukcja obrazu czy kreskówki z zakresu edukacji kulturalnej. Piet Mondrian, Pablo Picasso, Salvador Dali, Vincent van Gogh czy Wassily Kandinsky – to bohaterowie warsztatów, które już się odbyły. Każdy kolejny jest transmitowany we wtorki o godz. 14:00.


- Chcemy pokazać dzieciom, że sztuka wielkich artystów jest obecna w naszym codziennym życiu poprzez wpływ na modę czy wzornictwo – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy.

Organizatorem warsztatów jest Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Poniżej jeden z warsztatów:
Zobacz także

2020-07-07, godz. 10:56, Patronaty - polecamy "Dyplomy" w GSW w Opolu do 26 lipca „Z powodu pandemii ta wystawa jest inna od poprzednich. W jakikolwiek sposób uda się widzom ją obejrzeć - czy osobiście, czy zdalnie - i tak ma szansę zaczarować” - tak rekomenduje coroczną ekspozycję Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Mowa… » więcej 2020-07-06, godz. 14:12, Patronaty - polecamy Bestselerki przejmują we wtorek fanpage MBP w Opolu Są absolwentkami dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim i prowadzą jeden z najprężniej rozwijających się kanałów polecających książki na YouTube pod nazwą „Bestselerki”. Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska w najbliższy… » więcej 2020-07-06, godz. 11:07, Patronaty - polecamy Reumatyzm tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich mediach. Reumatyzm… » więcej 2020-07-03, godz. 15:25, Patronaty - polecamy Pompki, mostki i brzuszki są im niestraszne. Zlot Kalisteników już w sobotę w Opolu 1238 pompek w jednej serii nie schodząc z podporu na ziemię - czy to możliwe? Jest człowiek, który to potrafi i będzie jednym z uczestników Zlotu Kalisteników. Wydarzenie z okazji otwarcia sezonu letniego treningów kalisteniki i street workoutu… » więcej 2020-07-03, godz. 14:02, Patronaty - polecamy Zobacz, co WBP proponuje w lipcu! Cztery spotkania i trzy wystawy proponuje w lipcu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Nowością jest, że po okresie zaprzestania organizowania spotkań autorskich bezpośrednio w siedzibie biblioteki, w trzech z nich będzie można uczestniczyć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »