Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-11, 16:07 Autor: Agnieszka Lubczańska

W weekend Chrząstowice zakręcone tańcem

Taneczne mistrzostwa "Czasem zakręceni" [fot. Ewelina Laxy]
Taneczne mistrzostwa "Czasem zakręceni" [fot. Ewelina Laxy]
Kolorowe stroje, skoczna muzyka, różnorodne układy taneczne – takie widowisko szykuje się w najbliższy weekend w Chrząstowicach za sprawą IV Tanecznych Mistrzostw Województwa Opolskiego „Czasem Zakręceni”. Tancerzy będzie można pooglądać od soboty (15.06) do niedzieli (16.06) w hali sportowej przy ul. Szkolnej. W sumie przez chrząstowicką scenę przewinie się prawie 2 tysiące młodych tancerzy. Imprezę poprowadzi doskonale znana słuchaczom Radia Opole - Żaneta Plotnik.

Zmagania uczestników oceni profesjonalne jury, w skład którego wejdą: Marta MANDARYNA Wiśniewska, Dominika DONA Cybulska, Karolina Nowak, Katarzyna Preis-Gulińska, Monika Kiermasz i Piotr Korpusik.


Pierwszy dzień turnieju to prezentacja zespołów ludowych, tańca nowoczesnego oraz współczesnego działających na terenie województwa opolskiego, niezrzeszonych w ogólnopolskich organizacjach tanecznych oraz solistów i mini formacji. Tancerze rywalizować będą ze sobą w sześciu kategoriach tanecznych: taniec ludowy, disco dance, show dance, hip-hop, cheerleaders oraz art dance. W drugim dniu imprezy odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca dla solistów, duetów i mini formacji.


Impreza odbywa się już po raz czwarty i ma na celu popularyzację różnych form tanecznych, konfrontację dorobku artystycznego solistów, duetów i zespołów tanecznych, nawiązanie współpracy między instruktorami, choreografami i uczestnikami, a także wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska tanecznego. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora tu: Czasem Zakręceni 2019.


Organizatorami IV Tanecznych Mistrzostw Województwa Opolskiego „Czasem zakręceni” są Stowarzyszenie Kalejdoskop oraz Gmina Chrząstowice. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.


Zobacz także

2019-06-19, godz. 15:47, Patronaty - polecamy Premiera słuchowiska „Zbiesione – dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach” już w sobotę w Radiu Opole! „Zbiesione…” - to dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach. Dzieło składa się z dwóch części i napisany jest trzynastozgłoskowcem. » więcej 2019-06-19, godz. 15:13, Patronaty - polecamy Czas na warsztaty wokalne Uwolnij Głos 2019 – zgłoszenia tylko do niedzieli! Przed nami kolejna, ósma już, edycja Ogólnopolskich Warsztatów Wokalnych Uwolnij Głos. W tym roku zajęcia poprowadzą Marika, czyli Marta Kosakowska oraz duet folkowy Zakuka, który tworzą wokalistka Żaneta Plotnik i gitarzysta Jakub Mitora ... » więcej 2019-06-19, godz. 12:38, Patronaty - polecamy Startuje Darmowa Wakacyjna Szkółka Tenisowa – poznaj szczegóły i zapisz swoje dziecko! Centrum Tenisowe OpolTenis zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5-18 lat do udziału w zajęciach szkółki tenisowej przez cały okres wakacyjny. » więcej 2019-06-19, godz. 11:23, Patronaty - polecamy Zabytkowe samochody, motocykle i nie tylko – wystawa RPM Zagłoba już w sobotę! Już po raz piąty odbędzie się Wystawa Pojazdów Zabytkowych RPM Zagłoba. W programie nie tylko wystawa, ale także rajd sprawnościowy na trasie 70 km. » więcej 2019-06-18, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Opolski Festiwal Skoków już w ten weekend Opolem ponownie rządzić będą skoki wzwyż. Już po raz 14. w mieście odbędzie się Opolski Festiwal Skoków. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków zaprezentują się najlepsi lekkoatleci w całej Europie, którzy z pewnością d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »