Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-11, 16:07 Autor: Agnieszka Lubczańska

W weekend Chrząstowice zakręcone tańcem

Taneczne mistrzostwa "Czasem zakręceni" [fot. Ewelina Laxy]
Taneczne mistrzostwa "Czasem zakręceni" [fot. Ewelina Laxy]
Kolorowe stroje, skoczna muzyka, różnorodne układy taneczne – takie widowisko szykuje się w najbliższy weekend w Chrząstowicach za sprawą IV Tanecznych Mistrzostw Województwa Opolskiego „Czasem Zakręceni”. Tancerzy będzie można pooglądać od soboty (15.06) do niedzieli (16.06) w hali sportowej przy ul. Szkolnej. W sumie przez chrząstowicką scenę przewinie się prawie 2 tysiące młodych tancerzy. Imprezę poprowadzi doskonale znana słuchaczom Radia Opole - Żaneta Plotnik.

Zmagania uczestników oceni profesjonalne jury, w skład którego wejdą: Marta MANDARYNA Wiśniewska, Dominika DONA Cybulska, Karolina Nowak, Katarzyna Preis-Gulińska, Monika Kiermasz i Piotr Korpusik.


Pierwszy dzień turnieju to prezentacja zespołów ludowych, tańca nowoczesnego oraz współczesnego działających na terenie województwa opolskiego, niezrzeszonych w ogólnopolskich organizacjach tanecznych oraz solistów i mini formacji. Tancerze rywalizować będą ze sobą w sześciu kategoriach tanecznych: taniec ludowy, disco dance, show dance, hip-hop, cheerleaders oraz art dance. W drugim dniu imprezy odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca dla solistów, duetów i mini formacji.


Impreza odbywa się już po raz czwarty i ma na celu popularyzację różnych form tanecznych, konfrontację dorobku artystycznego solistów, duetów i zespołów tanecznych, nawiązanie współpracy między instruktorami, choreografami i uczestnikami, a także wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska tanecznego. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora tu: Czasem Zakręceni 2019.


Organizatorami IV Tanecznych Mistrzostw Województwa Opolskiego „Czasem zakręceni” są Stowarzyszenie Kalejdoskop oraz Gmina Chrząstowice. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.


Zobacz także

2020-06-05, godz. 09:23, Patronaty - polecamy Finał XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno" - transmisja już dziś od 14:00 Dziś (05.06) o godz. 14.00 na profilu facebookowym Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych transmitowana będzie relacja z Finału XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny 'Póki nie jest za późno'. W tym roku z 12 województw nadesłano… » więcej 2020-06-02, godz. 15:18, Patronaty - polecamy Opolski Samochodowy Puchar Rajdowy - I runda już w sobotę Już w najbliższą sobotę (06.06) wystartuje pierwsza runda nowego cyklu Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. Impreza - po latach absencji i falstarcie spowodowanym pandemią - wraca na trasę wokół Góry Świętej Anny. Planując wydarzenie… » więcej 2020-06-01, godz. 16:02, Patronaty - polecamy Darmowa Wakacyjna Szkółka Tenisowa – zapisz swoje dziecko! Centrum Tenisowe OpolTenis zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5-18 lat do udziału w zajęciach szkółki tenisowej podczas wakacji. Zajęcia w Darmowej Wakacyjnej Szkółce Tenisowej odbywać się będą przy ul. Spokojnej 6A w Opolu w lipcu i sierpniu… » więcej 2020-06-01, godz. 14:25, Patronaty - polecamy Wystawa Łukasza Prus-Niewiadomskiego w GSW Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu po kilku tygodniach przerwy wraca z wystawami dostępnymi w salach GSW. Od dziś (01.06) do 28 czerwca można oglądać wystawę Łukasza Prus-Niewiadomskiego pt. „Punkt widzenia”. Poza tym do końca tygodnia (07.06)… » więcej 2020-06-01, godz. 13:24, Patronaty - polecamy „Bedeker miejsc nieznanych” - weź udział w tworzeniu nietypowego przewodnika Do wspólnego tworzenia przewodnika po mało uczęszczanych i mało znanych atrakcjach regionu, zachęca Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. To propozycja dla wszystkich osób kochających Opolszczyznę, zafascynowanych lokalną historią i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »