Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-07, 12:10 Autor: Agnieszka Lubczańska

W SCK-u zabrzmią kolędy. Najlepsi wykonawcy przeglądu otrzymają Gwiazdy Betlejemskie

II Opolski Przegląd Muzyczny "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne" [fot. Katarzyna Zawadzka]
II Opolski Przegląd Muzyczny "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych oraz rozwijanie umiejętności utalentowanych muzycznie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – to główne cele V Opolskiego Przeglądu Muzycznego "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne".
Uczestników będzie można posłuchać w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego od godz. 9:00 do 13:00 we wtorek (08.01) - tego dnia zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych oraz od godz. 9:00 do 11:00 w środę (09.01), kiedy to wystąpią uczniowie szkół ponadpodstawowych. Przegląd ma formę wspólnego śpiewania.

Wykonawcy, którzy wykażą się wysokim poziomem artystycznym, otrzymają w nagrodę Gwiazdę Betlejemską, pozostali uczestnicy i ich opiekunowie otrzymają dyplomy i podziękowania. Wykonawcy ocenienie zostaną w 10 kategoriach.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Przewodniczącą konkursu jest prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego - prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz. Organizatorami wydarzenia są Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Opolu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 w Opolu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Opolu, Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej w Opolu, Wszechnica Solidarności Uniwersytetu Opolskiego oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Polski Śląsk" Polskie Towarzystwo Historyczne. Radio Opole jest patronem medialnym przeglądu.

Zobacz także

2019-12-05, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Sławięcickie Spotkanie Adwentowe już w niedzielę To już tradycja. Wydarzenie odbędzie się po raz siedemnasty w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe mają cel charytatywny, w tym roku dochód z imprezy będzie przeznaczony na… » więcej 2019-12-05, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Tomasz Kunecki gościem Dni Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Opolu organizuje dziś (05.12) Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie uświetni spotkanie z Tomaszem Kuneckim, którego największą pasją jest motoryzacja. Mimo poruszania się na wózku, startuje w wielu rajdach… » więcej 2019-12-04, godz. 15:33, Patronaty - polecamy „Święty Mikołaj w skansenie” już w sobotę – poznaj szczegóły i przyjdź! Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w mikołajkowych warsztatach rodzinnych. W najbliższą sobotę (07.12) poczciwy brodaty starzec ubrany w długi płaszcz, ornat oraz biskupią czapkę, odwiedzi dzieci… » więcej 2019-12-04, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły! 90 uczniów z 45 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego zmierzy się jutro (05.12) w teście wiedzy o policji. Uczestnicy w czasie 40 minut będą musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących pracy policji - zarówno w ujęciu historycznym… » więcej 2019-12-03, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Filharmonia zaprasza na symfoniczną ucztę już w piątek Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego już w najbliższy piątek (06.12) wystąpi w opolskiej filharmonii w ramach koncertu „Ich dwóch i ona jedna”. Tytuł nawiązuje do programu, na który złożą się kompozycje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »