Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-07, 12:10 Autor: Agnieszka Lubczańska

W SCK-u zabrzmią kolędy. Najlepsi wykonawcy przeglądu otrzymają Gwiazdy Betlejemskie

II Opolski Przegląd Muzyczny "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne" [fot. Katarzyna Zawadzka]
II Opolski Przegląd Muzyczny "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych oraz rozwijanie umiejętności utalentowanych muzycznie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – to główne cele V Opolskiego Przeglądu Muzycznego "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne".
Uczestników będzie można posłuchać w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego od godz. 9:00 do 13:00 we wtorek (08.01) - tego dnia zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych oraz od godz. 9:00 do 11:00 w środę (09.01), kiedy to wystąpią uczniowie szkół ponadpodstawowych. Przegląd ma formę wspólnego śpiewania.

Wykonawcy, którzy wykażą się wysokim poziomem artystycznym, otrzymają w nagrodę Gwiazdę Betlejemską, pozostali uczestnicy i ich opiekunowie otrzymają dyplomy i podziękowania. Wykonawcy ocenienie zostaną w 10 kategoriach.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Przewodniczącą konkursu jest prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego - prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz. Organizatorami wydarzenia są Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Opolu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 w Opolu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Opolu, Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej w Opolu, Wszechnica Solidarności Uniwersytetu Opolskiego oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Polski Śląsk" Polskie Towarzystwo Historyczne. Radio Opole jest patronem medialnym przeglądu.

Zobacz także

2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej 2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »