Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-08-20, 14:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

V Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w niedzielę!

III Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w sobotę (03.09) [fot. Piotr Wrona]
III Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w sobotę (03.09) [fot. Piotr Wrona]
IV Opolski Zjazd Pojazdów PRL [fot. Katarzyna Doros]
IV Opolski Zjazd Pojazdów PRL [fot. Katarzyna Doros]
Nyski, syreny, fiaty, maluchy, polonezy, skody, wołgi i trabanty wyjadą w najbliższą niedzielę (25.08) na ulice Opola. Wszystko w ramach V Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u. Fani samochodów z „tamtych lat” będą mieli okazję obejrzeć przejazd całej ekipy spod Stegu Areny w Opolu. Dla widzów wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Start pierwszej załogi zaplanowano w samo południe, ale pojazdy będzie można oglądać już od godz. 10:00. Około 14:00 powróci ostatnia załoga. Najładniejsze pojazdy w danych kategoriach oraz zwycięzcę rajdu po Opolu poznamy o godz. 16:00.


W zjeździe wezmą udział samochody oraz motocykle wyprodukowane w latach 1944 – 1991 w krajach demokracji ludowej. Tradycyjnie elementem zjazdu będzie rajd po Opolu śladami PRL-u, podczas którego uczestnicy będą odpowiadali na pytania związane z budowlami i miejscami charakterystycznym dla minionej epoki. Motywem przewodnim zjazdu będzie samochód Nysa, a to dlatego, że w tym roku mija 25 lat od zakończenia jego produkcji. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Wojciech Połomski, autor serii książek "Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz”.


Organizatorem V Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u jest Stowarzyszenie Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych. Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Program V Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u:

9:00 zbiórka, rejestracja załóg,
12:00 start pierwszej załogi w Rajdzie po Opolu śladami PRL-u,
13:00 planowany powrót pierwszej załogi,
14:00 planowany powrót ostatniej załogi,
10:00–16:00 prezentacja pojazdów (tereny wokół Stegu Arena),
ok. 16:00 ogłoszenie wyników Rajdu i wręczenie nagród

Zobacz także

2019-09-13, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Robert Cichy z koncertem w Studiu M im. SBB! Jak to możliwe, że w Studiu M im. SBB nie grał jeszcze koncertu? Gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent Robert Cichy 26 września wystąpi w Radiu Opole! Udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się pl ... » więcej 2019-09-13, godz. 14:16, Patronaty - polecamy „To jeszcze nie koniec…” – CMJW zaprasza na wernisaż plenerowej wystawy W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych wrzesień jest miesiącem wydarzeń wpisujących się w ogólnopolskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przed nami wernisaż plenerowej wystawy czasowej „To jeszcze nie koniec… Żołnierze wrześ ... » więcej 2019-09-13, godz. 09:43, Patronaty - polecamy Opolanie upamiętnią 80. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę – poznaj szczegóły! W najbliższy wtorek (17.09) przypada kolejna rocznica agresji wojsk sowieckich na Polskę. Z tej okazji Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza wszystkich mieszkańców Opola i Opolszczyzny na uroczystości upamiętniające ofiary tego wydarzenia. » więcej 2019-09-11, godz. 15:09, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Polski WKKW Młodzików i Juniorów już w ten weekend – poznaj szczegóły! Przedstawiciele młodzików i juniorów przyjadą na Opolszczyznę, by wziąć udział w zawodach - Stadnina Koni Moszna już po raz drugi zaprasza na Mistrzostwa Polski WKKW Młodzików i Juniorów. Nasz region będzie reprezentować m.in. Amelia Wodz ... » więcej 2019-09-11, godz. 14:04, Patronaty - polecamy Dożynki Gminy Walce już w weekend – poznaj program! Żniwa ukończone, trwa czas dziękowania za plony. W różnych miejscowościach regionu odbywają się dożynki. Tak też będzie w najbliższy weekend m.in. w Brożcu, gdzie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminy Walce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »