Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-05, 13:57 Autor: Paula Hołubowicz

"Twórcza Niepodległość - świętujmy razem" - przed nami kolejne wydarzenia

Wystawa "Śląskie Kobiety - Polskie Twierdze" którą można było oglądać m.in w Teatrze Ziemi Rybnickie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wystawa "Śląskie Kobiety - Polskie Twierdze" którą można było oglądać m.in w Teatrze Ziemi Rybnickie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dom Kultury w Ozimku zaprasza do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Twórcza Niepodległość”. W październiku zachęcamy m.in. do zwiedzania wystawy pt. "Śląskie kobiety – polskie twierdze” czy wzięcia udziału w spotkaniach autorskich z pisarzami, Pawłem Wakułą i Łukaszem Wierzbickim. Wstęp na wydarzenia bezpłatny.
Wystawa "Śląskie kobiety – polskie twierdze”, prezentuje sylwetki ok. 40 kobiet – zapomnianych bohaterek czasów walki o polską tożsamość narodową Śląska. Ekspozycja będzie udostępniana w dniach od 10 do 9 października w holu ozimskiego domu kultury. Sam wernisaż odbędzie się tego samego dnia o godz. 18:30.

Również w środę (10.10) o godz. 19.00 zapraszamy na wykład pn. „Być wiernym swoim wartościom” poświęcony życiu i działalności księdza Piotra Gołąba, pochodzącego ze Schodni werbisty i językoznawcy, który za trwanie przy swoich przekonaniach zapłacił w czasie II wojny światowej najwyższą cenę. Prelekcję wygłosi Józef Tomasz Juros – prezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi.

Ponadto w październiku odbędą się również spotkania autorskie z pisarzami, którzy w formie beletrystycznej popularyzują wybrane postacie i wydarzenia z historii Polski. 16 października z uczniami klas trzecich szkół podstawowych spotka się Łukasz Wierzbicki, a 30 października do Ozimka zawita Paweł Wakuła, współautor serii książek pt. „Zdarzyło się w Polsce”.

Organizatorem wydarzeń jest Dom Kultury w Ozimku. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Więcej szczegółów na stronie: www.dk.ozimek.pl oraz na plakacie.

Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym. O szczegółach kolejnych wydarzeniach w ramach projektu „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” będziemy informować.
Wystawa

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:50, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników dogów niemieckich w niedzielę na Zamku w Niemodlinie Barokowe stroje, peruki i makijaże z epoki, piętnaście wielkich dogów, cztery konie, scenografia Zamku Książęcego w Niemodlinie, a do tego profesjonalni fotografowie i filmowcy. Tak wyglądała 'Barokowa Sesja Dogowa' na Zamku w Niemodlinie ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:01, Patronaty - polecamy Zbliża się VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka – poznaj szczegóły! Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na muzyczny akcent z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Przed nami VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka - festiwal, który nie ma formuły konkursowej. » więcej 2018-10-19, godz. 08:40, Patronaty - polecamy Koncert Kasai w Studiu M im. SBB już dziś - transmisja od 20:05 Po wakacyjnej przerwie ruszamy z koncertami w legendarnym Studiu M im. SBB. Już 19 października w Radiu Opole wystąpi Kasai. Swoim głosem i grą na fortepianie artystka zabierze słuchaczy w poruszającą wyobraźnię muzyczną podróż, prezentuj ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:41, Patronaty - polecamy Piosenka turystyczna zabrzmi na Stobrawskim Zielonym Szlaku – poznaj szczegóły! Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak w Pokoju zaprasza na IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej pt.: „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. » więcej 2018-10-18, godz. 11:02, Patronaty - polecamy 70. urodziny szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Jubileusz 70-lecia obchodzi w tym roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach. W programie obchodów, które odbędą się w piątek (26.10), jest m.in. msza święta, uroczysta akademia i bal abso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »