Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-01-27, 15:25 Autor: Justyna Krzyżanowska

„Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu!

„Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! [fot. Kacper Śnigórski]
„Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! [fot. Kacper Śnigórski]
Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony aktywności fizycznej.
Podczas najbliższego spotkania będzie można uzyskać informacje na temat tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybrać i dlaczego oraz dowiedzieć się więcej o tym, że zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego są jednymi z najczęstszych dolegliwości związanych z pracą, gdzie się przebadać i szukać pomocy.

W programie także warsztaty z ekspertem poświęcone otyłości – uczestnicy dowiedzą się m.in. jak czytać etykiety, co to znaczy racjonalne żywienie, jakie są najczęstsze błędy w naukach żywieniowych oraz poznają choroby współtowarzyszące otyłości. Nie zabraknie także informacji o tym, od czego zacząć zmiany żywienia i nawyków oraz jak połączyć aktywność fizyczną z żywieniem.

Organizatorzy przewidują także pokaz diety DASH oraz instruktaż samobadania piersi. Ponadto, na miejscu będzie można wykonać bezpłatne badanie smokelyzerem – aparatem do mierzenia poziomu CO w wydychanym powietrzu. Uczestnicy najbliższej „Środy z profilaktyką” w opolskim NFZ będą mogli uzyskać także informacje na temat realizowanych programów profilaktycznych oraz skorzystać z alkogogli i narkogogli.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że „Środa z Profilaktyką” to akcja realizowana w całej Polsce przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia. Każda środa w 2020 r. jest więc dniem regularnej edukacji zdrowotnej pacjenta.

Wśród celów akcji organizatorzy wymieniają m.in. popularyzowanie postaw prozdrowotnych poprzez regularne upowszechnienie informacji o profilaktyce i promocji zdrowia. Jak podkreślają, opolski NFZ będzie zapraszał do udziału w tym całorocznym przedsięwzięciu ekspertów z zakresu medycyny. Nie zabraknie konsultacji oraz badań możliwych do wykonania w warunkach oddziału.

„Środa z Profilaktyką” poświęcona aktywności fizycznej odbędzie się 29.01.2020 r. w godz. 9:00-14:00 w siedzibie opolskiego NFZ przy ul. Głogowskiej 37 w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole akcję „Środa z profilaktyką” objęło patronatem medialnym.
„Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-02-28, godz. 14:06, Patronaty - polecamy Sprawdź się jako kandydat do służby w Policji - zachęca Komenda Wojewódzka Policji w Opolu To już trzecia część turnieju, którą zaplanowano na najbliższy czwartek (05.03). Tym razem skierowana jest ona do uczniów klas o profilu mundurowym w szkołach ponadpodstawowych. Turniej stanowi świetną okazję dla młodego człowieka, który dzięki… » więcej 2020-02-27, godz. 23:34, Patronaty - polecamy Jubileuszowy TerePaczków rusza w piątek. Radio Opole będzie na miejscu! Połączyła ich pasja do muzyki. Przetrwali nie jedną burzę. Przez lata na imprezę tą zjeżdżali uznani artyści, a publiczność zawsze wracała stąd z mnóstwem miłych wspomnień. Pomysł urodził się 31 lat temu w Bieszczadach. Niepowtarzalny klimat… » więcej 2020-02-27, godz. 09:27, Patronaty - polecamy Uroczystości ku pamięci pomordowanych mieszkańców Huty Pieniackiej na Ukrainie Uroczystości 76. rocznicy mordu dokonanego na mieszkańcach Huty Pieniackiej przez nacjonalistów ukraińskich z SS-Galizien i UPA odbędą się w piątek (28.02) we wsi Babice w gminie Baborów. » więcej 2020-02-25, godz. 19:58, Patronaty - polecamy Wyklęci oczami Polaków z Odessy. Pokaz filmów dokumentalnych w Studiu M im. SBB Dwudziestoosobowa grupa Polonii z Ukrainy będzie od czwartku (27.02) gościć w regionie. W ramach odwiedzin goście z Odessy - na zaproszenie Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole - obejrzą dwa filmy dokumentalne poruszające tematykę polskich… » więcej 2020-02-25, godz. 17:32, Patronaty - polecamy „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków" – wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki Wystawę pt. „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków' można oglądać do 24 maja w Muzeum Polskiej Piosenki. Warto wybrać się na nią w najbliższą sobotę (29.02). Tego dnia szykuje się oprowadzanie kuratorskie. Początek o godz. 11:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »