Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-06-25, 11:37 Autor: Paula Hołubowicz

"Przemienienie" - debiutancka powieść Artura Wasążnika już dostępna

Artur Wasążnik, autor książki "Przemienienie" [fot. Artur Wasążnik]
Artur Wasążnik, autor książki "Przemienienie" [fot. Artur Wasążnik]
"Przemienienie. Zakładnik obietnicy" to debiut literacki Artura Wasążnika z wykształcenia socjologa z zamiłowania historyka i etnologa. Akcję powieści autor przeniósł w czasy średniowiecznego Połabia, zamieszkanego wówczas przez liczne plemiona pogańskie oraz coraz liczniejszą grupę niemieckich kolonistów. Zderzenie dwóch, całkowicie różnych kultur i dziś nie zawsze przebiega pokojowo, a cóż dopiero w X wieku, gdy znacznie częściej niż siły argumentu używano siły oręża.
Spiski, zakulisowe intrygi, szantaż, morderstwa – przeciwnicy nie cofną się przed niczym, by osiągnąć cel. W politycznych rozgrywkach trzeba mieć sojuszników, ale nikomu nie można bezwzględnie ufać, nawet najbliższym. W takim świecie autor osadza swoich głównych bohaterów. Jeden z nich ma królewską władzę i silną armię walczącą pod sztandarem Boga, drugi zjednoczył wojsko pod swym dowództwem, lecz z tym Bogiem nie do końca mu po drodze. Nienawidzi go, nie chce nowej wiary i nowych praw narzuconych siłą. Gdy zatem żadna ze stron nie chce ustąpić, do głosu dochodzi oręż.

Korzystając ze swej wiedzy Artur Wasążnik kreśli tło historycznych wydarzeń, politycznych rozgrywek i wyborów, a wprowadzając nowe watki, coraz bardziej komplikuje akcję. Wikła bohaterów w misterną sieć intryg, nie szczędzi im też zadziwiających przygód i spotkań z tajemniczymi ludźmi. Barwnie i sugestywnie opisuje świat pogańskich Słowian, rządzącą nimi magię, ich wierzenia i zwyczaje. Co ważne, autor i jego stosunek do bohaterów pozostają niewidoczne. To Ty, drogi czytelniku masz ocenić, czy postępowania bohaterów książki są słuszne i zgodne z ich ideałami.

Cykl "Przemienienie" ma tworzyć cztery księgi, każda z nich ma inny tytuł. "Zakładnik obietnicy" to pierwsza część cyklu.

Książkę można nabyć w księgarniach stacjonarnych w całej Polsce oraz w księgarniach internetowych. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
0001

Zobacz także

2018-07-12, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Master Truck Show 2018 – znamy program! To jedyna w swoim rodzaju impreza, na której można spotkać Elvisa Presleya, The Rolling Stones czy Alberta Einsteina! Mowa o tuningowanych ciężarówkach, których zlot już po raz 14 odbędzie się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Na pierwszy ... » więcej 2018-07-12, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Muzeum Wsi Opolskiej przyjazne osobom niedowidzącym To propozycja adresowana do osób niewidomych, ociemniałych i słabowidzących z województwa opolskiego. Muzeum Wsi Opolskiej będzie miejscem bardziej przyjaznym takim osobom za sprawą wdrożenia projektu 'Sensoryczna wieś opolska'. » więcej 2018-07-11, godz. 13:11, Patronaty - polecamy Zbliża się 5. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa – poznaj program koncertów! Zespół Polish Cello Quartet i Fundacja Art of Music zapraszają na kolejną Międzynarodową Akademię Wiolonczelową. W programie zarówno warsztaty muzyczne, jak i kilkudniowy cykl koncertów z wiolonczelą w roli głównej. Podczas warsztatów mło ... » więcej 2018-07-11, godz. 13:05, Patronaty - polecamy Jest lipiec, jest "Kropka"! Radio Opole w Głuchołazach 5 koncertów, ponad 20 wykonawców, kilkadziesiąt godzin muzycznej uczty - jednym słowem: Kropka. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach to aktualnie jeden z największych w Polsce festiwali piosenek znanych z gó ... » więcej 2018-07-11, godz. 11:45, Patronaty - polecamy Myślisz o nauce za granicą? Zapisz się na warsztaty! Wakacyjne warsztaty w Opolu dotyczące nauki za granicą ruszają 16 lipca w Opolu. To propozycja adresowana do absolwentów gimnazjum oraz uczniów, którzy ukończyli 2 i 3 klasę liceum. Warsztaty są bezpłatne. Wciąż można się na nie zapisywać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »