Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-06-25, 11:37 Autor: Paula Hołubowicz

"Przemienienie" - debiutancka powieść Artura Wasążnika już dostępna

Artur Wasążnik, autor książki "Przemienienie" [fot. Artur Wasążnik]
Artur Wasążnik, autor książki "Przemienienie" [fot. Artur Wasążnik]
"Przemienienie. Zakładnik obietnicy" to debiut literacki Artura Wasążnika z wykształcenia socjologa z zamiłowania historyka i etnologa. Akcję powieści autor przeniósł w czasy średniowiecznego Połabia, zamieszkanego wówczas przez liczne plemiona pogańskie oraz coraz liczniejszą grupę niemieckich kolonistów. Zderzenie dwóch, całkowicie różnych kultur i dziś nie zawsze przebiega pokojowo, a cóż dopiero w X wieku, gdy znacznie częściej niż siły argumentu używano siły oręża.
Spiski, zakulisowe intrygi, szantaż, morderstwa – przeciwnicy nie cofną się przed niczym, by osiągnąć cel. W politycznych rozgrywkach trzeba mieć sojuszników, ale nikomu nie można bezwzględnie ufać, nawet najbliższym. W takim świecie autor osadza swoich głównych bohaterów. Jeden z nich ma królewską władzę i silną armię walczącą pod sztandarem Boga, drugi zjednoczył wojsko pod swym dowództwem, lecz z tym Bogiem nie do końca mu po drodze. Nienawidzi go, nie chce nowej wiary i nowych praw narzuconych siłą. Gdy zatem żadna ze stron nie chce ustąpić, do głosu dochodzi oręż.

Korzystając ze swej wiedzy Artur Wasążnik kreśli tło historycznych wydarzeń, politycznych rozgrywek i wyborów, a wprowadzając nowe watki, coraz bardziej komplikuje akcję. Wikła bohaterów w misterną sieć intryg, nie szczędzi im też zadziwiających przygód i spotkań z tajemniczymi ludźmi. Barwnie i sugestywnie opisuje świat pogańskich Słowian, rządzącą nimi magię, ich wierzenia i zwyczaje. Co ważne, autor i jego stosunek do bohaterów pozostają niewidoczne. To Ty, drogi czytelniku masz ocenić, czy postępowania bohaterów książki są słuszne i zgodne z ich ideałami.

Cykl "Przemienienie" ma tworzyć cztery księgi, każda z nich ma inny tytuł. "Zakładnik obietnicy" to pierwsza część cyklu.

Książkę można nabyć w księgarniach stacjonarnych w całej Polsce oraz w księgarniach internetowych. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
0001

Zobacz także

2018-12-11, godz. 17:40, Patronaty - polecamy Uczta z muzyką Duke Ellingtona wprost z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy – transmisja 13 grudnia od godz. 19:00 Uczta z kompozycją amerykańskiego pianisty, kompozytora i aranżera jazzowego Duke Ellingtona w wykonaniu 17-osobowego big bandu z udziałem amerykańskiej wokalistki Karen Edwards oraz chóru - to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższy ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:17, Patronaty - polecamy Zbliża się Finał Ogólnopolski Mini Olympic Games – znamy szczegóły! Najlepsi zawodnicy w kategorii młodzików w tenisie stołowym ze wszystkich województw przyjadą do Gorzowa Śląskiego, by zmierzyć się w Finale Ogólnopolskim Mini Olympic Games. » więcej 2018-12-10, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Tylko do piątku można zapisać się do udziału w XXIX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta! Gmina Strzelca Opolskie zaprasza do udziału w XXIX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Wydarzenie jest organizowane co roku, zawsze w ostatni weekend przed Wigilią. Uczestnicy będą mieli do pokonania 15 km i pobiegną bez wzgl ... » więcej 2018-12-10, godz. 12:45, Patronaty - polecamy Można już odbierać zaproszenia na 26. Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących! Parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zaprasza na kolejną Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących. Na wydarzenie może przyjść każdy, kto czuje taką potrzebę. » więcej 2018-12-10, godz. 09:54, Patronaty - polecamy Żywa szopka Bożonarodzeniowa już po raz 20. w Opolu-Szczepanowicach To już tradycja, że na plebanii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach powstaje żywa szopka. Oficjalnie jej budowa rozpocznie się w sobotę (15.12) jednak pierwsze elementy Opolskiego Betlejem już pojawiły się na placu przy ul. Prószkowskiej 7 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »