Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-06-25, 11:37 Autor: Paula Hołubowicz

"Przemienienie" - debiutancka powieść Artura Wasążnika już dostępna

Artur Wasążnik, autor książki "Przemienienie" [fot. Artur Wasążnik]
Artur Wasążnik, autor książki "Przemienienie" [fot. Artur Wasążnik]
"Przemienienie. Zakładnik obietnicy" to debiut literacki Artura Wasążnika z wykształcenia socjologa z zamiłowania historyka i etnologa. Akcję powieści autor przeniósł w czasy średniowiecznego Połabia, zamieszkanego wówczas przez liczne plemiona pogańskie oraz coraz liczniejszą grupę niemieckich kolonistów. Zderzenie dwóch, całkowicie różnych kultur i dziś nie zawsze przebiega pokojowo, a cóż dopiero w X wieku, gdy znacznie częściej niż siły argumentu używano siły oręża.
Spiski, zakulisowe intrygi, szantaż, morderstwa – przeciwnicy nie cofną się przed niczym, by osiągnąć cel. W politycznych rozgrywkach trzeba mieć sojuszników, ale nikomu nie można bezwzględnie ufać, nawet najbliższym. W takim świecie autor osadza swoich głównych bohaterów. Jeden z nich ma królewską władzę i silną armię walczącą pod sztandarem Boga, drugi zjednoczył wojsko pod swym dowództwem, lecz z tym Bogiem nie do końca mu po drodze. Nienawidzi go, nie chce nowej wiary i nowych praw narzuconych siłą. Gdy zatem żadna ze stron nie chce ustąpić, do głosu dochodzi oręż.

Korzystając ze swej wiedzy Artur Wasążnik kreśli tło historycznych wydarzeń, politycznych rozgrywek i wyborów, a wprowadzając nowe watki, coraz bardziej komplikuje akcję. Wikła bohaterów w misterną sieć intryg, nie szczędzi im też zadziwiających przygód i spotkań z tajemniczymi ludźmi. Barwnie i sugestywnie opisuje świat pogańskich Słowian, rządzącą nimi magię, ich wierzenia i zwyczaje. Co ważne, autor i jego stosunek do bohaterów pozostają niewidoczne. To Ty, drogi czytelniku masz ocenić, czy postępowania bohaterów książki są słuszne i zgodne z ich ideałami.

Cykl "Przemienienie" ma tworzyć cztery księgi, każda z nich ma inny tytuł. "Zakładnik obietnicy" to pierwsza część cyklu.

Książkę można nabyć w księgarniach stacjonarnych w całej Polsce oraz w księgarniach internetowych. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
0001

Zobacz także

2018-09-24, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Aptekarze uczczą swój dzień Aptekarze swoje święto obchodzą 26 września. To dzień imienin prekursorów farmacji klinicznej, patronów aptekarzy i farmaceutów: Kosmy i Damiana. Oficjalne obchody odbędą się w tym roku dzień później w Warszawie. Obchody w Opolu zaplanowa ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:17, Patronaty - polecamy PWSZ w Nysie zaprezentuje swój potencjał podczas Nyskiego Festiwalu Nauki „Prewencja chorób układu krążenia - pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy śmiertelni” - wykładem pod takim tytułem zainaugurowany zostanie w najbliższą środę (26.09) Nyski Festiwal Nauki, podczas którego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ... » więcej 2018-09-24, godz. 13:50, Patronaty - polecamy W niedzielę warto wybrać się do Muzeum Wsi Opolskiej „Święto Plonów. Targi Miodów” to plenerowa wydarzenie, na które w najbliższą niedzielę (30.09) zaprasza Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 18:00. Jedną z atrakcją będzie korowód dożynkowy w wyko ... » więcej 2018-09-24, godz. 12:49, Patronaty - polecamy V Opolska Sesja Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych pt. "Czytam i tworzę" Nauczyciele i bibliotekarze szkolni w najbliższy wtorek (25.09) spotkają się na V Opolskiej Sesji Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych pt. “Czytam i tworzę”. Sesja odbędzie się od godz. 9.00 do 14.00 w Pedagogicznej Bibliotece ... » więcej 2018-09-20, godz. 17:54, Patronaty - polecamy Antek Smykiewicz uświetni ostatnią odsłonę pikniku "Opole w rytmie natury" Za nami cztery pikniki ekologiczne z cyklu 'Opole w rytmie natury', których motywem przewodnim jest segregacji odpadów. Ostatni odbędzie się w najbliższą sobotę (22.09). Tym razem miejscem wydarzeń będzie teren zielony na Osiedlu Chabry. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »