Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-08-29, 15:36 Autor: Paula Hołubowicz

Przed nami VII edycja programu "Dziel się uśmiechem"

VII edycja programu "Dziel się uśmiechem" [fot. https://pixabay.com]
VII edycja programu "Dziel się uśmiechem" [fot. https://pixabay.com]
Problem próchnicy dotyczy w Polsce aż 72% dzieci w wieku szkolnym. W największym stopniu dotyka dzieci w wieku 5-9 lat, gdzie odsetek chorych sięga 76%. Polski Czerwony Krzyż wraz z partnerami, po raz kolejny organizuje program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych - "Dziel się uśmiechem". Wystartuje on 1 września i obejmie całą Polskę.
Akcja "Dziel się uśmiechem" realizowana jest nieprzerwanie od 2013 roku. Jej głównym celem jest pokazanie uczniom szkół podstawowych, w jaki sposób powinni dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Organizatorzy liczą, że dzięki temu uda im się zmniejszyć liczbę dzieci dotkniętych próchnicą. To bardzo ważne, aby w tak młodym wieku zaszczepić wśród dzieci dobre nawyki, które mogą przełożyć się na zdrową jamę ustną w dorosłym życiu.

Od początku trwania akcji nauczycielom i wolontariuszom udało się przeprowadzić lekcje w blisko 600 tys. szkół podstawowych. Tegoroczna edycja potrwa do 20 marca 2020 r. Organizatorzy przewidują, że w sumie może wziąć w niej udział 100 ty. dzieci. W ramach programu, każdy uczeń otrzyma specjalny zestaw składający się ze szczoteczki i pasty do zębów, bezcukrowej gumy do żucia oraz materiałów edukacyjnych w formie zeszytów.

Organizatorami wydarzenia są: Polski Czerwony Krzyż, Mars Polska, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Dodajmy, że Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Zobacz także

2019-10-21, godz. 14:15, Patronaty - polecamy II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Akces” zaprasza na uroczystą galę, podczas której poznamy laureatów II Festiwalu Artystycznego „Tobie Polsko”. Organizatorom festiwalu zależało, aby zaszczepić młodym ludziom w naszym regionie ju ... » więcej 2019-10-21, godz. 13:08, Patronaty - polecamy Spotkanie z Urszulą Kozłowską, autorką powieści „Ratownik” już w środę – poznaj szczegóły! Urszula Kozłowska jest autorką siedmiu książek. Jak sama o sobie mówi: „Piszę odkąd nauczyłam się pisać, czyli od 50 lat”. Pisarka urodziła się w Lądku Zdroju, ale od ponad 30 lat mieszka w Opolu. Autorka prowadzi również bloga „Wpadnij d ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:16, Patronaty - polecamy Legenda polskiej dyrygentury w Opolu! Maestro Antoni Wit powraca do Filharmonii Opolskiej! Już w piątek (25.10) wspaniały polski dyrygent wystąpi w ramach cyklu Strefa Gwiazd, prezentując muzykę kompozytorów francuskich. » więcej 2019-10-21, godz. 12:03, Patronaty - polecamy Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! Przed nami cykl turniejów robotycznych w ramach VI Opolskiej Ligi Robotów - trwają przygotowania do tegorocznych rozgrywek. Już w środę (23.10) odbędzie się jedno z wydarzeń towarzyszących, czyli konferencja dla dzieci przedszkolnych pt. ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »