Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-15, 10:23 Autor: Paula Hołubowicz

Przed nami 19. Targi Panieńskie w Ujeździe

Targi Panieńskie w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Panieńskie w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Panieńskie w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Panieńskie w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Panieńskie 2016 w Ujeździe [fot. Piotr Wrona]
Targi Panieńskie 2016 w Ujeździe [fot. Piotr Wrona]
To już tradycja, że Ujazd raz w roku zamienia się w swoiste biuro matrymonialne. Tak będzie i tym razem. W najbliższą niedzielę (19.05) Para Młoda objedzie bryczką Ujazd i okolice zapraszając mieszkańców i nie tylko na weselną biesiadę w Rynku Miasta. Impreza jest nawiązaniem do zwyczaju kultywowanego w tym regionie już w okresie dwudziestolecia międzywojennego.
Choć obecnie to raczej okazja do wspólnej zabawy, a kojarzenie ze sobą panien i kawalerów odbywa się tu z przymrużeniem oka, niegdyś jednak niejeden mąż poznawał tutaj swoją przyszłą żonę. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończy ją późnym wieczorem zabawa taneczna.

W programie tegorocznej edycji wydarzenia m.in. występy artystyczne zespołu tanecznego z Ośrodka Kultury w Ujeździe oraz zespołu śpiewaczy Frohsinn z DFK Ujazd, przejażdżka dorożką czy warsztaty mydlarskie. Chętni będą mogli również wziąć udział w spływie kajakowym po Zalewie Ujazdowskim a dla seniorów przygotowano możliwość poddania się bezpłatnemu badaniu ostrości wzroku.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach wesela. Dla dzieci przygotowano: pokazy i animacje cyrkowe, malowanie buziek, brokatowe tatuaże czy kolorowe warkoczyki. Dodatkowo, każde dziecko będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Myszką Miki i Minnie.

Jak to na weselach bywa, gości weselnych czekać będzie degustacja tortów, które wcześniej zgodnie z tradycją przekażą sołtysowie oraz burmistrz Ujazdu. Wszystko to uświetnią występy zespołu Jambo Africa czy biesiady śląskiej Makula Band. Gwiazdą wieczoru będzie występ Reggaeside.

Po wojnie tradycja Targów Panieńskich popadła w zapomnienie, przeszła do historii. Do ich ponownego organizowania wrócono w 2010 roku. Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe. Radio Opole jak co roku Targi Panieńskie objęło patronatem medialnym.
Targi Panienskie 2019

Zobacz także

2020-05-29, godz. 15:33, Patronaty - polecamy Ten Cukier nie szkodzi, a dodaje energii - zapraszamy, by skosztować! 18 czerwca duet wystąpi w Studiu M im. SBB - zobacz transmisję! Prezentują oryginalne podejście do rapu. Przełamują formę typowego brzmienia hip-hopowego, łącząc elektronikę, rock, jazz i techno. Duet Cukier, bo o nim mowa, wystąpi 18 czerwca w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez… » więcej 2020-05-27, godz. 14:23, Patronaty - polecamy Antywirusowe maski oczami studentów Wydziału Sztuki UO - obejrzyj wystawę Przygotowanie własnej interpretacji antywirusowej maski - to zadanie, którego podjęli się studenci ll roku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Interpretacje przybrały bardzo różnorodne formy. Wszystko wraz z opisami… » więcej 2020-05-27, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Warto zarezerwować w najbliższą niedzielę teatralną godzinę na spektakl "Coś pomiędzy" W najbliższą niedzielę (31.05) Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprezentuje kolejny spektakl ze swojego repertuaru. Tym razem będzie to “Coś pomiędzy” w reżyserii Tomasza Cymermana. To już piąta i ostatnia zarazem prezentacja w ramach cyklu… » więcej 2020-05-27, godz. 11:02, Patronaty - polecamy „Zachowaj Zdrowy Dystans” - pozytywna kampania Centrum Handlowego Turawa Park „Nasze podejście jest znacznie ważniejsze, niż samo to, co się nam w życiu przytrafia. Dlatego każdego dnia łap pozytywne chwile!” - z taką tezą wychodzą twórcy kampanii „Zachowaj Zdrowy Dystans”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na istotę… » więcej 2020-05-25, godz. 12:49, Patronaty - polecamy X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci rozstrzygnięty – poznaj szczegóły! [ZDJĘCIA] Już po raz 10. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do dzieci z terenów wiejskich. Jest to jedno z działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »