Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-15, 10:23 Autor: Paula Hołubowicz

Przed nami 19. Targi Panieńskie w Ujeździe

Targi Panieńskie w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Panieńskie w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Panieńskie w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Panieńskie w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Panieńskie 2016 w Ujeździe [fot. Piotr Wrona]
Targi Panieńskie 2016 w Ujeździe [fot. Piotr Wrona]
To już tradycja, że Ujazd raz w roku zamienia się w swoiste biuro matrymonialne. Tak będzie i tym razem. W najbliższą niedzielę (19.05) Para Młoda objedzie bryczką Ujazd i okolice zapraszając mieszkańców i nie tylko na weselną biesiadę w Rynku Miasta. Impreza jest nawiązaniem do zwyczaju kultywowanego w tym regionie już w okresie dwudziestolecia międzywojennego.
Choć obecnie to raczej okazja do wspólnej zabawy, a kojarzenie ze sobą panien i kawalerów odbywa się tu z przymrużeniem oka, niegdyś jednak niejeden mąż poznawał tutaj swoją przyszłą żonę. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończy ją późnym wieczorem zabawa taneczna.

W programie tegorocznej edycji wydarzenia m.in. występy artystyczne zespołu tanecznego z Ośrodka Kultury w Ujeździe oraz zespołu śpiewaczy Frohsinn z DFK Ujazd, przejażdżka dorożką czy warsztaty mydlarskie. Chętni będą mogli również wziąć udział w spływie kajakowym po Zalewie Ujazdowskim a dla seniorów przygotowano możliwość poddania się bezpłatnemu badaniu ostrości wzroku.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach wesela. Dla dzieci przygotowano: pokazy i animacje cyrkowe, malowanie buziek, brokatowe tatuaże czy kolorowe warkoczyki. Dodatkowo, każde dziecko będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Myszką Miki i Minnie.

Jak to na weselach bywa, gości weselnych czekać będzie degustacja tortów, które wcześniej zgodnie z tradycją przekażą sołtysowie oraz burmistrz Ujazdu. Wszystko to uświetnią występy zespołu Jambo Africa czy biesiady śląskiej Makula Band. Gwiazdą wieczoru będzie występ Reggaeside.

Po wojnie tradycja Targów Panieńskich popadła w zapomnienie, przeszła do historii. Do ich ponownego organizowania wrócono w 2010 roku. Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe. Radio Opole jak co roku Targi Panieńskie objęło patronatem medialnym.
Targi Panienskie 2019

Zobacz także

2019-05-21, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Targi Książki nad Odrą od środy w Kędzierzynie-Koźlu - zobacz, co w programie! Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Marek Szołtysek, Natalia Usenko, Jakub Ćwiek i Krzysztof Skiba - to niektórzy z gości III Targów Książki Nad Odrą, które już w najbliższą środę (29.05) ruszają w Kędzierzynie ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:00, Patronaty - polecamy Lego roboty znów staną do walki. IV turniej Opolskiej Ligi Robotów w środę w CWK Trwa V sezon Opolskiej Ligi Robotów. W jego ramach w środę (22.05) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu rozegrane zostaną zawody. Konkurencje rozpoczną się o godz. 9:30. » więcej 2019-05-21, godz. 13:32, Patronaty - polecamy Zbliża się 37. rocznica powstania ośrodka MONAR w Zbicku – obchody już w sobotę! Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Zbicku w dniach 25-26.05.2019 r. obchodzi 37. rocznicę powstania. Z tej okazji Stowarzyszenie MONAR zaprasza liczne wydarzenia w najbliższą sobotę. » więcej 2019-05-21, godz. 11:47, Patronaty - polecamy Mamy z dziećmi zaprasza w niedzielę JuraPark w Krasiejowie Na wspólne świętowanie Dnia Matki zaprasza w niedzielę (26.05) JuraPark w Krasiejowie. W programie występy solowe podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Talentów 'Akces”. W solowych recitalach zaprezentują się najmłodsza i najstar ... » więcej 2019-05-21, godz. 10:09, Patronaty - polecamy Piknik wSPAniałych Mam już w sobotę – jeszcze dziś (21.05) można się bezpłatnie zapisać! Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” zaprasza wszystkie mamy i opiekunki dzieci niepełnosprawnych na piknik wSPAniałych Mam. Organizatorzy zdają sobie sprawę, jak trudna jest opieka nad chorym dzieckiem, którą zazwyczaj w większym wymia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »