Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-06-13, 11:32 Autor: Paula Hołubowicz

Film dokumentalny TVP3 Opole "Kredowy spadek"

Cementownia Opole
Cementownia Opole
Cementownia Opole
Cementownia Opole
Cementownia Opole
Cementownia Opole
Dziś (13.06) w kinie Helios w Opolu odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Kredowy spadek". Reżyser Maciej Marciński bohaterem swojego uczynił Cementownię "Odra". Jest ona jedną z najstarszych, wciąż działających cementowni na świecie. Czym jest cement? Jak powstaje oraz dlaczego województwo opolskie jest jego zagłębiem? Na te pytania starają się odpowiedzieć bohaterowie filmu.
W filmie pojawiają się takie osoby jak: prof. dr hab. Piotr Obracaj - architekt i urbanista z Politechniki Opolskiej, dr hab. Tadeusz Magiera - geolog z Uniwersytetu Opolskiego, dr hab. inż. Urszula Brudkiewicz - materiałoznawca i wykładowca "Teorii betonu" na Politechnice Opolskiej, a także Robert Konieczny - jeden z najbardziej znanych polskich architektów, który w swoich projektach w bardzo śmiały sposób używa betonu. Posłuchamy również relacji osób, które od lat są pracownikami cementowni.

To film, który będzie początkiem podróży przez dziesiątki milionów lat, bowiem cement i jego produkcja odgrywa na Opolszczyźnie strategiczną rolę. Cementownia "Odra" w tym roku odchodzi swoje stulecie istnienia. Kryje na swoim terenie wiele tajemnic, a autorom filmu udało się dotrzeć z kamerą do fascynujących miejsc, które na co dzień są niedostępne.

Ujrzymy cement jako strategiczny materiał budowlany. To dzięki wynalezieniu cementu ludzkość może realizować najśmielsze pomysły inżynierów i architektów. Cement to obok koła jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. To jemu zawdzięczamy zarówno najbardziej funkcjonalne, jak i najodważniejsze konstrukcje naszej cywilizacji.

Emisja filmu na antenie TVP3 Opole przewidziana jest na drugą połowę czerwca. W planach jest również emisja filmu w paśmie ogólnopolskim TVP3 o czym będziemy informować na bieżąco. Czas trwania filmu: ok. 40 min.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
PLANSZA 1000

Zobacz także

2018-06-18, godz. 16:39, Patronaty - polecamy Dino Top Festival od piątku do niedzieli Konkurs na interpretację piosenek Zbigniewa Wodeckiego w najbliższy piątek (22.06) w Sędziszowie Małopolskim zainauguruje II Dino Top Festival. Do przesłuchań zakwalifikowanych zostało 10 wykonawców. Do niedzieli na festiwalu będzie okazj ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:45, Patronaty - polecamy Filharmonia kończy sezon koncertem światowej sławy gwiazdy 66. sezon artystyczny Filharmonii Opolskiej zakończy koncert fortepianowy Jana Lisieckiego. Artysta przez krytyków nazywany jest: „arystokratą fortepianu”, „jednym z najbardziej sensacyjnych młodych artystów” i chwalony jest za dojrzałe, ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:17, Patronaty - polecamy Bakshish, Piersi, Horyzont i Bednarek - Dni Kluczborka pełne muzyki W najbliższy piątek (22.06) Bednarek, a w sobotę (23.06) zespoły Bakshish i Piersi będą gwiazdami tegorocznych Dni Kluczborka. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim. » więcej 2018-06-18, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Zrób badania, zasięgnij porady - prudnicki szpital zaprasza w sobotę na Dzień Zdrowia Na bezpłatne badania m.in. ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, poziomu cukru we krwi i EKG zaprasza w najbliższą sobotę (23.06) Prudnickie Centrum Medyczne w Prudniku. Będzie też okazja zasięgnięcia porad medycznych z zakresu chirurgii ... » więcej 2018-06-15, godz. 15:46, Patronaty - polecamy W poniedziałek rusza festiwal podróżniczy "4 strony marzeń" '4 strony marzeń' - to rodzinny festiwal podróżniczy, podczas którego organizatorzy będą namawiać rodziców i dzieci do wspólnego przeżywania przygód i odkrywania świata - zarówno podczas dalekich wypraw, jak i przy okazji wycieczek za mia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »