Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-18, 12:55 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzyczna Jesień w Grodkowie w tym roku jubileuszowa!

Jubileuszowa Muzyczna Jesień w Grodkowie od piątku do niedzieli
Jubileuszowa Muzyczna Jesień w Grodkowie od piątku do niedzieli
50-lecie świętuje w tym roku Muzyczna Jesień – Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne. Festiwal rozpocznie się w najbliższy piątek (22.11) i potrwa aż trzy dni. Do Grodkowa przyjedzie ponad 70 artystów z sześciu województw. Publiczność usłyszy najróżniejsze gatunki muzyczne, od rocka, po blues, jazz, R&B, soul, metal, reggae czy muzykę alternatywną. Kto wygra profesjonalną sesję nagraniową w Studiu M im. SBB, przekonamy się w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu!
Kto wystąpi?

W ciągu dwóch dni na scenie zobaczymy ponad 70 artystów, którzy nie tylko po raz pierwszy debiutują na krajowym rynku muzycznym, ale także mają już za sobą liczne konkursy i festiwale, udział w telewizyjnych programach muzycznych czy wydane krążki debiutanckie.

Do koncertów półfinałowych - spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń - zakwalifikowano 20 kapel, m.in. z Łodzi, Wrocławia, Nysy, Krakowa, Tych, Poznania, Katowic i Nowego Sącza. W składzie jednego z zespołów zobaczymy perkusistę pochodzącego z Turcji. Pierwszego z uczestników poznaliśmy już w marcu podczas XXIX Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, kiedy to dziką kartę otrzymała wrocławska kapela – ÄLSKAR. Dzika karta jest przyznawana przez dyrektora Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie od 2017 roku. Wcześniej otrzymały ją zespoły: „Smutne Piosenki” z Poznania oraz „FMxD” z Wrocławia.

Co w nagrodę?

Plakat - Muzyczna Jesień 2019Artyści zaprezentują się w sali grodkowskiego Domu Kultury przy ulicy Kasztanowej. Będą walczyć o nagrody rzeczowe oraz finansowe. Sesja nagraniowa w Studiu M im. SBB Radia Opole przyznawana jest w nagrodę od 2016 roku. W poprzednich latach nagrodę wyśpiewały zespoły: „Charles Pakowsky” z Wrocławia, „Body Package” z Zawadzkiego i „Kagyuma” z Wrocławia. Przypomnijmy, że w 1980 roku taką nagrodę otrzymała na grodkowskim przeglądzie grupa TSA, a nagrane wówczas piosenki szybko zyskały uznanie fanów w całym kraju.

Jakie atrakcje się szykują?

Po niedzielnym koncercie laureatów wystąpi Marek Raduli – gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Dawniej grał na gitarze i perkusji w jednym z pierwszych składów TSA. Związany był też z zespołami: Banda i Wanda, Bajm oraz Budka Suflera. Od jesieni 2013 roku współpracuje z Anią Wyszkoni (była wokalistka grupy Łzy). W Grodkowie prowadził wielokrotnie warsztaty muzyczne. Nagradzany był na Muzycznej Jesieni w latach 1978-1979.

Wstęp na wszystkie koncerty odbywające się w ramach Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych jest darmowy, a imprezę oprócz sponsorów, wspierają także lokalne samorządy: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Urząd Gminy Grodków oraz Starostwo Powiatowe w Brzegu.

50 lat minęło…


Medal 50-lecie Muzycznej Jesieni w GrodkowiePierwszy festiwal odbył się w 1969 roku. Przez lata istnienia tej imprezy zadebiutowali tu m.in.: Lady Pank, TSA, Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska oraz zespoły Elżbiety Zapendowskiej.

– Byliśmy wówczas takimi dzieciakami z wielkimi marzeniami. Ledwo uzbieraliśmy na paliwo, żeby dojechać z naszym sprzętem na przegląd do Grodkowa i pamiętam, że całą wygraną poświęciliśmy, żeby to paliwo spłacić i tego busa, którego wynajęliśmy. Oczywiście nikt z nas się nie poddawał. Cały czas robiliśmy swoje. Wierzyliśmy, że kiedyś będziemy mogli zajmować się muzyką zawodowo. Cieszę się, że po tylu latach mogliśmy powrócić do Grodkowa, gdzie wiele rzeczy się zaczęło i jesteście na pewno częścią mojej historii – wspomina Ewelina Lisowska, dwukrotna laureatka Muzycznej Jesieni.

W jury zasiadali m.in.: Paweł Kukiz, Janusz Kondratowicz, śp. Lech Terpiłowski, Waldemar Orłowski oraz Janusz Niekrasz. W 2017 roku za konsekwencję w realizacji przedsięwzięcia, festiwal Muzyczna Jesień w Grodkowie otrzymał wyróżnienie w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2017 – Certyfikat OROT”.

Radio Opole także i w tym roku patronuje medialnie wydarzeniu.

Zespoły, które zagrają na Muzycznej Jesieni 2019 w Grodkowie:

Piątek – 22.11.2019 , godz. 18:00
1. UŚWIT – WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
2. AUTOPOJAZD – OPOLE – WOJ. OPOLSKIE
3. PORAŻENI – KAMIENNA GÓRA – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
4. ZGUBIENI W INTENCJACH – OPOLE – WOJ. OPOLSKIE
5. KRĄG - LUDWIKOWICE KŁODZKIE – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
6. SOFII – WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
7. WHITE DEER – GOLESZÓW/ BIELSKO-BIAŁA/ PYSKOWICE – WOJ. ŚLĄSKIE
8. SNOWBLIND - KATOWICE/CZĘSTOCHOWA – WOJ. ŚLĄSKIE
9. ŁUNY – ŁÓDŹ – WOJ. ŁÓDZKIE
10. SUCK MY GLOVE - OLEŚNICA/WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

Sobota – 23.11.2019, godz. 16:00
1. MOYRA – WROCŁAW - WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
2. EEMME – WROCŁAW - WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
3. KRIS ROMSKI – NYSA - WOJ. OPOLSKIE
4. DŻAMAN – KRAKÓW – WOJ. MAŁOPOLSKIE
5. ÄLSKAR – WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
6. ELOI – TYCHY – WOJ. ŚLĄSKIE
7. GLASSPOP – POZNAŃ – WOJ. WIELKOPOLSKIE
8. INCLUSION – KRAKÓW - WOJ. MAŁOPOLSKIE
9. MOB - NOWY SĄCZ - WOJ. MAŁOPOLSKIE
10. ROXANA TUTAJ & GOOD OMEN - ŚREM/POZNAŃ - WOJ. WIELKOPOLSKIE

Niedziela – 24.11.2019, godz. 16:00

Koncert laureatów oraz koncert zespołu Marek Raduli SQUAD

Zobacz także

2019-12-11, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Żywe zwierzęta ponownie zagoszczą przed świętami w Głubczycach – poznaj szczegóły! Już po raz dziesiąty, na dziedzińcu internatu głubczyckiego Rolniczaka, stanie żywa szopka. Będzie można ją oglądać w dniach 13-16 grudnia. Szopka powstaje przy udziale uczniów i absolwentów ZSCKR w Głubczycach, a towarzyszyć jej będą koncerty… » więcej 2019-12-11, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Ogromny koncert połączonych chórów opolskich i kameralne spotkanie z muzyką W tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa koncerty, w których to rodzima muzyka będzie 'grała pierwsze skrzypce'. » więcej 2019-12-10, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Sławek Uniatowski śpiewa Wodeckiego - koncert w Opolu już w piątek W piątek (13.12) w Opolu odbędzie się koncert, na który powinni zarezerwować sobie czas fani Zbigniewa Wodeckiego. Wielkie i niezapomniane hity nieodżałowanego artysty, a także swoje największe przeboje - zaśpiewa Sławek Uniatowski. Koncert… » więcej 2019-12-10, godz. 13:18, Patronaty - polecamy Jarmark, a potem koncert Jareckiego – przyjdź w środę na Kampus UO! Jarmark Świąteczny na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się już w najbliższą środę (11.12)! Początek o godz. 13:00. W programie konkursy, nagrody, karaoke i zbiórka pieniędzy na Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem… » więcej 2019-12-09, godz. 17:44, Patronaty - polecamy XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce” w Opolu już w środę (11.12) W najbliższą środę (11.12) w Auli Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownym w Opolu w samo południe rozpocznie się XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce”. W tym roku celem wydarzenia jest pozyskaniu środków na rehabilitację Adriana Weisa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »