Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-12, 15:12 Autor: Agnieszka Lubczańska

Miłośnicy turystyki rowerowej na zlocie w Nysie

Miłośnicy turystyki rowerowej na zlocie w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Miłośnicy turystyki rowerowej na zlocie w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Prawie 600 turystów kolarzy z całej Polski przyjedzie w sobotę (15.06) do Nysy. Powód? 59. Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej. Zjazd potrwa do 22 czerwca.
Uczestnicy będą mieli okazję poznać walory krajoznawcze i przyrodnicze Ziemi Nyskiej oraz ościennych powiatów i pogranicza polsko-czeskiego, poznać historię, folklor, tradycję i zabytki „Śląskiego Rzymu”.Zlot to też okazja po prostu do spotkania oraz wymiany doświadczeń turystów i kadry PTTK,

W sobotę (15.06), w dniu rozpoczęcia zlotu, uczestnicy w samo południe przejadą z Bastionu św. Jadwigi pod Halę Sportową przy ul. Sudeckiej, gdzie o 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie zlotu.

Organizatorem wydarzenia jest Oddział PTTK Tryton w Nysie. To największa impreza organizowana przez oddział w tym roku. Współorganizatorem zlotu jest Klub Pielgrzymów Rowerowych im. Błogosławionej Marii Luizy Merkert w Nysie.

Radio Opole objęło 59. Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-06-19, godz. 15:47, Patronaty - polecamy Premiera słuchowiska „Zbiesione – dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach” już w sobotę w Radiu Opole! „Zbiesione…” - to dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach. Dzieło składa się z dwóch części i napisany jest trzynastozgłoskowcem. » więcej 2019-06-19, godz. 15:13, Patronaty - polecamy Czas na warsztaty wokalne Uwolnij Głos 2019 – zgłoszenia tylko do niedzieli! Przed nami kolejna, ósma już, edycja Ogólnopolskich Warsztatów Wokalnych Uwolnij Głos. W tym roku zajęcia poprowadzą Marika, czyli Marta Kosakowska oraz duet folkowy Zakuka, który tworzą wokalistka Żaneta Plotnik i gitarzysta Jakub Mitora ... » więcej 2019-06-19, godz. 12:38, Patronaty - polecamy Startuje Darmowa Wakacyjna Szkółka Tenisowa – poznaj szczegóły i zapisz swoje dziecko! Centrum Tenisowe OpolTenis zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5-18 lat do udziału w zajęciach szkółki tenisowej przez cały okres wakacyjny. » więcej 2019-06-19, godz. 11:23, Patronaty - polecamy Zabytkowe samochody, motocykle i nie tylko – wystawa RPM Zagłoba już w sobotę! Już po raz piąty odbędzie się Wystawa Pojazdów Zabytkowych RPM Zagłoba. W programie nie tylko wystawa, ale także rajd sprawnościowy na trasie 70 km. » więcej 2019-06-18, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Opolski Festiwal Skoków już w ten weekend Opolem ponownie rządzić będą skoki wzwyż. Już po raz 14. w mieście odbędzie się Opolski Festiwal Skoków. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków zaprezentują się najlepsi lekkoatleci w całej Europie, którzy z pewnością d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »