Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-12, 15:12 Autor: Agnieszka Lubczańska

Miłośnicy turystyki rowerowej na zlocie w Nysie

Miłośnicy turystyki rowerowej na zlocie w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Miłośnicy turystyki rowerowej na zlocie w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Prawie 600 turystów kolarzy z całej Polski przyjedzie w sobotę (15.06) do Nysy. Powód? 59. Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej. Zjazd potrwa do 22 czerwca.
Uczestnicy będą mieli okazję poznać walory krajoznawcze i przyrodnicze Ziemi Nyskiej oraz ościennych powiatów i pogranicza polsko-czeskiego, poznać historię, folklor, tradycję i zabytki „Śląskiego Rzymu”.Zlot to też okazja po prostu do spotkania oraz wymiany doświadczeń turystów i kadry PTTK,

W sobotę (15.06), w dniu rozpoczęcia zlotu, uczestnicy w samo południe przejadą z Bastionu św. Jadwigi pod Halę Sportową przy ul. Sudeckiej, gdzie o 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie zlotu.

Organizatorem wydarzenia jest Oddział PTTK Tryton w Nysie. To największa impreza organizowana przez oddział w tym roku. Współorganizatorem zlotu jest Klub Pielgrzymów Rowerowych im. Błogosławionej Marii Luizy Merkert w Nysie.

Radio Opole objęło 59. Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej patronatem medialnym.

Zobacz także

2020-03-25, godz. 13:39, Patronaty - polecamy Tysiąc zdigitalizowanych obiektów z ponad 20 opolskich muzeów już wkrótce w mobilnej aplikacji Trwają prace nad przygotowaniem mobilnej aplikacji popularyzującej dziedzictwo kulturowe z zasobów ponad 20 muzeów województwa opolskiego. Aplikacja będzie bezpłatna dla użytkowników. Powstanie jako efekt projektu 'O!polskie muzea - aplikacja… » więcej 2020-03-25, godz. 11:51, Patronaty - polecamy „Nie zwracaj biletu! Wymień go na bilet otwarty” Kupiliście bilety, a spektakle odwołane? Co zrobić, by nie przepadły? Jeszcze tylko do piątku (27.03) można uzyskać zwrot kosztów za niewykorzystane bilety na marcowe przedstawienia Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, ale jest też inna… » więcej 2020-03-16, godz. 15:24, Patronaty - polecamy Teatr im. Jana Kochanowskiego poleca obejrzenie spektaklu „Ślub” w domowym zaciszu Wszystkie marcowe przedstawienia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu zostały odwołane, ale dla tęskniących za teatrem, mamy dobrą informację: obsypany deszczem nagród „Ślub” Witolda Gombrowicza w reż. Anny Augustynowicz jest do obejrzenia… » więcej 2020-03-16, godz. 12:47, Patronaty - polecamy WBP w Opolu zachęca do korzystania z bazy e-książek Choć w związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju wszystkie imprezy (spotkania, koncerty, szkolenia, konwersacje i inne) zaplanowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, a także jej oddziały - zostały odwołane, biblioteka… » więcej 2020-03-11, godz. 09:33, Patronaty - polecamy Pięć dni smakowitego świętowania, czyli II Festiwal Smaku na Opolszczyźnie! Festiwal Smaku to największe wydarzenie kulinarne w Polsce, podczas którego restauracje oraz kawiarnie proponują mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania w festiwalowych cenach. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »