Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-25, 15:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia

W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]
W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]
Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia
Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia
Ogłoszono 11. edycję konkursu „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa opolskiego”. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia. Konkurs adresowany jest do gmin, a także do inwestorów i projektantów. Ocenione zostaną przedsięwzięcia zrealizowane do 30 czerwca tego roku. Kluczowym kryterium oceny będzie wpływ inwestycji na poprawę jakości życia mieszkańców, integrację społeczną i wizerunek województwa, a także sprzyjanie interakcjom społecznym, wartość użytkowa i estetyczna.

Więcej o konkursie w środę (26.06) w porannej rozmowie „W cztery oczy” – gościem Marka Świercza będzie Jacek Niesłuchowski, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim.
Tegoroczna edycja zbiega się z 15-leciem członkostwa Polski w UE. W związku z tym zaplanowano także plebiscyt na „Najlepszą Europrzestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego”, która zostanie wybrana spośród wszystkich dotychczas nagrodzonych i wyróżnionych inwestycji zrealizowanych przy wydatnym finansowaniu Unii Europejskiej.

Tradycyjnie także mieszkańcy będą mogli głosować internetowo na jedno z przedsięwzięć zakwalifikowanych do obu konkursów. Lista realizacji zakwalifikowanych do głosowania internautów zostanie opublikowana we wrześniu na stronie internetowej www.przestrzen.opolskie.pl

Laureatów poznamy w październiku podczas gali finałowej. Nagrody mają charakter honorowy – laureat nagrody głównej otrzymuje pamiątkową tablicę do umieszczenia w miejscu uhonorowanej realizacji. Dodatkowo okolicznościowymi upominkami obdarowani zostaną internauci, którzy wzięli udział w głosowaniu i najtrafniej uzasadnili swoje wybory.

W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]W zeszłym roku w konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego zwyciężyły rewaloryzacja Parku Miejskiego w Głubczycach oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 18 sierpnia pocztą elektroniczną na adres NPPWO@opolskie.pl bądź na nośniku cyfrowym, drogą pocztową lub zgłosić osobiście do siedziby Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego przy ul. Piastowskiej 14.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Przedsięwzięcie organizowane jest już po raz jedenasty przez Zarząd Województwa Opolskiego. Od początku istnienia konkursu, tj. od 2008 roku, spośród 191 zgłoszonych inwestycji, zostało nagrodzonych lub wyróżnionych 51 realizacji. Radio Opole jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz także

2020-02-24, godz. 12:49, Patronaty - polecamy „Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony cukrzycy. » więcej 2020-02-24, godz. 11:41, Patronaty - polecamy Trwa XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne – poznaj szczegóły i zgłoś swój udział! Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Jest to jedno z działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie wypadkom przy… » więcej 2020-02-24, godz. 10:40, Patronaty - polecamy Andrzej Sowa spotka się z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu Andrzej Sowa to muzyk, wychowawca w ośrodku leczenia, a także autor wielu programów profilaktycznych, w szczególności profilaktyki antynarkotykowej. » więcej 2020-02-21, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Radio Opole po raz ostatni w tym roku rusza do Zieleńca – sprawdź, co szykujemy! Na Opolszczyźnie trwają ferie zimowe. W związku z powyższym, Radio Opole - jak co roku - zachęca, by założyć narty i ruszyć na pobliskie stoki. » więcej 2020-02-20, godz. 12:09, Patronaty - polecamy Opolska Gala Wojewódzka Szlachetnej Paczki już w sobotę! Przyszedł czas na podsumowanie XIX edycji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. Z tej okazji, już w najbliższą sobotę (22.02) w sali Orła Białego w Opolskim Urzędzie Marszałkowskim spotkają się liderzy, wolontariusze, darczyńcy i partnerzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »