Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-03-14, 11:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

Blisko 1000 psów z różnych stron świata przyjedzie do Zakrzowa

Krajowa Wystawa Psów Rasowych Zakrzów 2017 [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Krajowa Wystawa Psów Rasowych Zakrzów 2017 [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Choć ma rangę krajową, przyjadą na nią także zwierzęta ze Słowacji, Austrii, Belgi, Czech i Niemiec. Mowa o 26. Krajowej Wystawie Psów Rasowych, która w najbliższy weekend (16-17.03) odbędzie się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Otwarcie w sobotę (16.03) o godz. 9:45. Konkurencje finałowe będzie można obejrzeć od godz. 14:30 w niedzielę (17.03).
Udział w wydarzeniu zgłosiło 550 wystawców z różnych stron świata. Najlepsza Para Hodowlana, Najpiękniejsze Młodsze Szczenię, Najpiękniejsze Szczenię, Najpiękniejszy Junior czy Najpiękniejszy Weteran to niektóre z kategorii, w których zostaną ocenione zgłoszone na wystawę psy. Zwierzęta prezentowane będą na ośmiu ringach. Oceny dokonają sędziowie kynologiczni krajowi i międzynarodowi z Polski i zagranicy.

Organizatorami wystawy są Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Raciborzu wraz z Gminą Polska Cerekiew. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej o wystawie w audycji Ona i On (14.03) opowiadała Beata Badura. Rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Program wystawy:

Sobota 16 marca

od 08.00 - przyjmowanie psów zgłoszonych i wydawanie numerów startowych i katalogów
09.45 - uroczyste otwarcie wystawy
10.00 - rozpoczęcie oceny psów w ringach
14.30 Konkurencje finałowe:
 • Najlepsza Para Hodowlana
 • Najpiękniejsze Młodsze Szczenię
 • Najpiękniejsze Szczenię
 • Najpiękniejszy Junior
 • Najpiękniejszy Weteran
 • Najpiękniejszy Pies Oddziału Racibórz
 • Wybory Zwycięzców Grup II,III,VIII,IX FCI

Niedziela 17 marca

od 08.00 - przyjmowanie psów zgłoszonych i wydawanie numerów
startowych i katalogów
10.00 - rozpoczęcie oceny psów w ringach
14.00 – Eliminacje Konkurs Młody Prezenter w ringu honorowym
14.30 Konkurencje finałowe:
 • Finał Konkursu Młody Prezenter
 • Najlepsza Para Hodowlana
 • Najpiękniejsze Młodsze Szczenię
 • Najpiękniejsze Szczenię
 • Najpiękniejszy Junior
 • Najpiękniejszy Weteran
 • Najpiękniejszy Pies Ras Polskich
 • Najpiękniejszy Pies Oddziału Racibórz
 • Wybory Zwycięzców Grup I,IV,V,VI,VII,X FCI
 • Wybory Najpiękniejszego Psa wystawy - Best In ShowKonkurencje finałowe :
Beata Badura o wystawie psów w Zakrzowie – 1 cz. rozmowy
Beata Badura o wystawie psów w Zakrzowie – 2 cz. rozmowy
Beata Badura o wystawie psów w Zakrzowie – 3 cz. rozmowy

Zobacz także

2019-03-25, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wiolonczela Bartosza Koziaka i orkiestra filharmonii - koncert już w piątek Jeden z najbardziej ulubionych utworów muzyki klasycznej - „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego - będzie można usłyszeć w najbliższy piątek (29.03) w Filharmonii Opolskiej. Do tego z koncertem wiolonczelowym wystąpi artysta nagradzany ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:34, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym już w weekend – poznaj szczegóły! Opolski Związek Tenisa Stołowego wraz z Urzędem Gminy Cisek zaprasza na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów. Celem wydarzenia jest wyłonienie Mistrza Województwa w Tenisie Stołowym. » więcej 2019-03-19, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Zbliża się I Międzyprzedszkolny Turniej Kółko-Krzyżyk – poznaj szczegóły! Przedszkolaki z Opola zagrają w kółko-krzyżyk. Dzieci nie tylko rozwiną zdolności i umiejętności logicznego myślenia, ale także nabędą odporności emocjonalnej na wygraną i przegraną - Przedszkole Publiczne nr 16 w Opolu zaprasza na I Międ ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody w Opolu. Też tam będziemy! W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich” i jest poświęcony problemom związanym z kryzysem wodnym i brakiem dostępu miliardów ludzi do bezpiecznej wody. Jak co roku w obchody włącza się Spółka Wodocią ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Nowy cykl zajęć dla dzieci w Filharmonii Opolskiej Już 27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzykalniającego dedykowanego niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami - Pomelody. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »