Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-31, 12:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska już w poniedziałek w Opolu

Informacja ogólna
Informacja ogólna
5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W tym roku z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu wraz z partnerami zapraszają na wspólne świętowanie tego dnia podczas Pikniku "Razem dla środowiska". Wydarzenie odbędzie się na Bulwarach Karola Musioła przy przystani Statku "Opolanin". Początek o godz. 10:00. Zapowiada się ciekawy program, przyjść może każdy.
W programie rejsy statkiem "Opolanin", pokazy wędkarskie PZW Opole, pokaz samolotu gaśniczego Dromader oraz ratownictwa i sprzętu PSP. Będzie można dowiedzieć się, czym zajmuje się Straż Graniczna czy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, jak pracują psy w służbie policji i sygnaliści leśni oraz poznać laboratorium służby celno-skarbowej. Na uczestników czekać będą quizy, konkursy, porady ekonomiczne, panele edukacyjne z zakresu ochrony wód, przyrody i atmosfery oraz warsztaty pirograficzne, czyli wypalania obrazów na drewnie. Podczas pikniku poznamy także laureatów konkursu "Modelowe Opolskie OZE". Na miejscu będzie można skorzystać z gastronomi oraz zdrowych produktów z polskich lasów.

W programie także gra terenowa, która rozpocznie się o godz. 14:30 w Parku Nadodrzańskim. Jeszcze do piątku (02.06), do godz. 15:00 można zapisywać swój w niej udział pod adresem konkurs@wfosigw.opole.pl).

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma uświadomić główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. Organizowany w Opolu piknik jest jednym z wydarzeń, które tego dnia odbywają się w całym kraju i mają zwrócić uwagę na wysoki stopień degradacji środowiska.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Program

Plakat

Zobacz także

2023-09-20, godz. 10:54, Patronaty - polecamy Czy człowiek może decydować o momencie swojej śmierci? W Teatrze im. J.Kochanowskiego spektakl o tym już od piątku Kto powinien decydować o naszym życiu? Prawo? Postęp medycyny? Sądy? Kościół? My sami? Czy jesteśmy wystarczająco odpowiedzialni, aby podejmować nieodwracalne decyzje? Premiera spektaklu „I’m Nowhere / Znikanie” o tym już… » więcej 2023-09-19, godz. 15:30, Patronaty - polecamy „Nasz Mundial” w Lewinie Brzeskim już w środę Turniej piłki nożnej „Nasz Mundial” to wydarzenie, na które zaprasza w najbliższa środę (20.09) Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych 'Pomóżmy Im'. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Klubu Sportowego LZS Olimpia… » więcej 2023-09-19, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Gala konkursu Opolska Nagroda Jakości Już w najbliższy piątek (22.09) poznamy tegorocznych laureatów XX edycji konkursu Opolska Nagroda Jakości. Gala rozpocznie się o godz. 18:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich… » więcej 2023-09-18, godz. 15:25, Patronaty - polecamy XVII Nyski Festiwal Nauki od środy do czwartku w PANS w Nysie To gratka dla wszystkich zafascynowanych ciekawostkami naukowymi. Już po raz 17. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zaprezentuje swój potencjał w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki. Festiwal tradycyjnie potrawa dwa dni. Rozpocznie… » więcej 2023-09-18, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Naucz się malarstwa w Muzeum Śląska Opolskiego Jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę z malarstwem, to propozycja dla niego! W Muzeum Śląska Opolskiego ruszają zajęcia z cyklu warsztatów malarstwa akwarelowego. Pierwsze zajęcia już w czwartek (21.09) dotyczyć będą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »