Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-29, 11:20 Autor: Agnieszka Lubczańska

IX Polskie Dni Montessori w Opolu

Logo IX Polskich Dni Montessori
Logo IX Polskich Dni Montessori
Już w najbliższy weekend (02-04.06) odbędą się w Opolu IX Polskie Dni Montessori. To wydarzenie adresowane do pedagogów, nauczycieli, pracowników i studentów kierunków humanistycznych i społecznych, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych pedagogiką włoskiej lekarski Marii Montessori. Spotkanie odbędzie się w budynku Wydziału Nauk Społecznych UO przy ul. Oleskiej 48.
W programie wykłady, sesje warsztatowe, dyskusje panelowe, które poprowadzą specjaliści pedagogiki Marii Montessori z Polski i z zagranicy.

Spotkanie ma być okazją do analizy myśli i praktyki pedagogicznej w systemie M. Montessori w perspektywie edukacji jako szczególnej wartości we współczesnym świecie i zaprezentowania metodycznego aspektu pracy nauczyciela montessoriańskiego w różnych dziedzinach Będzie też okazja .wskazania i przedyskutowania, jakie są przeszkody i bariery oraz jak je pokonywać na drodze edukacji człowieka w duchu pedagogiki M. Montessori, zważywszy na problemy współczesnego świata.

Zobacz: Program.

Szczegółowe informacje na stronie Polskich Dni Montessori i Polskiego Stowarzyszenia Montessori.

Maria Montessori urodziła się w 1870, była włoską lekarka. Stała się znana na całym świecie, jako twórczyni systemu wychowania opierającego się na wspieraniu spontaniczności i twórczości dzieci. Uważała, że podstawową zasadą musi być wolność ucznia, ponieważ tylko ona wyzwala kreatywność. Z wolności powinna zrodzić się dyscyplina. Dzięki jej ideom zmieniło się wiele zasad pedagogicznych obowiązujących w pierwszych latach XX w. Dzieci miały nauczyć się dbać o siebie i były zachęcane do podejmowania własnych decyzji.


Organizatorami IX Polskie Dni Montessori są Polskie Stowarzyszenie Montessori oraz Wydział Nauk Społecznych i Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole objęło konferencję patronatem medialnym.

Zobacz także

2023-09-21, godz. 11:21, Patronaty - polecamy Piotr Rubik z oratorium w sobotę na nyskim Rynku Uroczystą Galę Konkursu 'Społeczna Krucjata Miłości - błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończy w najbliższą sobotę (23.09) na Rynku w Nysie koncert oratoryjny Piotra Rubika. Koncert to artystyczny hołd dla Prymasa… » więcej 2023-09-21, godz. 10:48, Patronaty - polecamy III Festiwal Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” to wydarzenie, które pierwszy raz odbyło się 3 lata temu. Jest konkursem dla twórców piosenki oraz solistów profesjonalnych i amatorów, podczas którego prezentowane są wyłącznie… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02, Patronaty - polecamy Wyjątkowy koncert Blue Café został przeniesiony na 27 listopada Klimatyczny jazzowy wieczór szykuje się już w najbliższy poniedziałek (25.09) w Filharmonii Opolskiej. Z koncertem Blue Cafe Jazz Night wystąpi w Opolu z wyjątkowym koncertem zespół Blue Café. Początek o godz. 19:00. Są jeszcze… » więcej 2023-09-20, godz. 10:54, Patronaty - polecamy Czy człowiek może decydować o momencie swojej śmierci? W Teatrze im. J.Kochanowskiego spektakl o tym już od piątku Kto powinien decydować o naszym życiu? Prawo? Postęp medycyny? Sądy? Kościół? My sami? Czy jesteśmy wystarczająco odpowiedzialni, aby podejmować nieodwracalne decyzje? Premiera spektaklu „I’m Nowhere / Znikanie” o tym już… » więcej 2023-09-19, godz. 15:30, Patronaty - polecamy „Nasz Mundial” w Lewinie Brzeskim już w środę Turniej piłki nożnej „Nasz Mundial” to wydarzenie, na które zaprasza w najbliższa środę (20.09) Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych 'Pomóżmy Im'. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Klubu Sportowego LZS Olimpia… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »