Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-26, 14:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika

Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika [fot. https://pixabay.com/pl]
Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika [fot. https://pixabay.com/pl]
Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego – malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych - szykowana jest w pierwszy weekend czerwca (02-04.06) do Prudnika. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Oficjalne otwarcie 24. Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego odbędzie się w hali sportowej ASiP przy ul. Łuczniczej 1 w piątek (02.06) o godz. 16:00.

Przedsięwzięcie promuje regiony przygraniczne Polski i Czech oraz miasta partnerskie Prudnika. Każdorazowo gromadzi ponad setki wystawców. Wydarzeniu towarzyszą występy artystyczne i specjalne atrakcje dla dzieci. Tradycyjnie przeprowadzone zostaną także konkursy na „Najciekawsze stoisko wystawowe" oraz "Najlepszą potrawę regionalną".

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2023-09-21, godz. 10:48, Patronaty - polecamy III Festiwal Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” to wydarzenie, które pierwszy raz odbyło się 3 lata temu. Jest konkursem dla twórców piosenki oraz solistów profesjonalnych i amatorów, podczas którego prezentowane są wyłącznie… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02, Patronaty - polecamy Wyjątkowy koncert Blue Café został przeniesiony na 27 listopada Klimatyczny jazzowy wieczór szykuje się już w najbliższy poniedziałek (25.09) w Filharmonii Opolskiej. Z koncertem Blue Cafe Jazz Night wystąpi w Opolu z wyjątkowym koncertem zespół Blue Café. Początek o godz. 19:00. Są jeszcze… » więcej 2023-09-20, godz. 10:54, Patronaty - polecamy Czy człowiek może decydować o momencie swojej śmierci? W Teatrze im. J.Kochanowskiego spektakl o tym już od piątku Kto powinien decydować o naszym życiu? Prawo? Postęp medycyny? Sądy? Kościół? My sami? Czy jesteśmy wystarczająco odpowiedzialni, aby podejmować nieodwracalne decyzje? Premiera spektaklu „I’m Nowhere / Znikanie” o tym już… » więcej 2023-09-19, godz. 15:30, Patronaty - polecamy „Nasz Mundial” w Lewinie Brzeskim już w środę Turniej piłki nożnej „Nasz Mundial” to wydarzenie, na które zaprasza w najbliższa środę (20.09) Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych 'Pomóżmy Im'. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Klubu Sportowego LZS Olimpia… » więcej 2023-09-19, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Gala konkursu Opolska Nagroda Jakości Już w najbliższy piątek (22.09) poznamy tegorocznych laureatów XX edycji konkursu Opolska Nagroda Jakości. Gala rozpocznie się o godz. 18:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »