Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-24, 18:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

WBP zaprasza w czerwcu na spotkania autorskie, warsztaty i koncert

WBP zaprasza w czerwcu na spotkania autorskie i koncert [fot. https://pixabay.com/pl]
WBP zaprasza w czerwcu na spotkania autorskie i koncert [fot. https://pixabay.com/pl]
Mnóstwo spotkań autorskich, a do tego warsztaty, wydarzenia w Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce, 16. Konkurs Recytatorski dla Dzieci w Języku Angielskim, muzyczne spotkanie ze światem muzyki elektronicznej i koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu - jak w czerwcu zaplanować sobie uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, podpowiadamy poniżej prezentując kalendarium, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
1 czerwca do Opola przyjedzie dziennikarka, reporterka Anna Bikont ze swoją książką „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie". Spotkanie poprowadzi ks. prof. Stanisław Rabiej.

5 czerwca będzie okazja spotkania sie z psychoterapeutą i lekarzem Marcinem Matychem, który od lat pracuje z chorymi na nerwicę pomagając im w terapii indywidualnej, ale także w mediach społecznościowych jako Doktor Nerwica. W Opolu będzie promował swoją książkę „Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy”.

6 czerwca szykowane jest spotkanie z Małgorzatą Gołotą, autorką książki „Jak być dobrym rodzicem? Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności". Spotkanie poprowadzi Dominika Gorgosz. Z kolei

7 czerwca odbędzie się premiera książki „Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przemiany, wyobrażenia, rzeczywistość”, której autorem jest dr. Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosnki w Opolu.

13 czerwca będzie okazja spotkania z Filipem Springerem, który przyjedzie ze swoją najnowszą, zbierającą dobre recenzje książką „Mein Gott, jak pięknie”.

16 czerwca odbędzie się spotkanie z Katarzyną Michalczak promujące książkę „Synu, jesteś kotem” opowiadającej o relacji matki z synem, który jest w spektrum autyzmu.

23 czerwca w Noc Kultury Opole odwiedzi Katarzyna Groniec ze swoim literackim debiutem pt. „Kundle”.

Serię czerwcowych spotkań zakończy 28 czerwca rozmowa o bezdomność kobiet w Polsce z autorką, która ten temat opisała w książce, oddając głos kobietom, które w pewnym momencie swojego życia stały się niewidzialne. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kownacka.

Szczegółowy program spotkań, warsztatów i koncertu zamieszczamy poniżej.
Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń.

Kalendarium wydarzeń:

Czwartek 1 czerwca
spotkanie z Anną Bikont, promocja książki „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie", prowadzenie: ks. prof. Stanisław Rabiej
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Piątek-sobota 2-3 czerwca
Noc z Janoschem. Podróż do Panamy
18:00, Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce
(niezbędne zgłoszenia)

Poniedziałek 5 czerwca
Dr Nerwica - spotkanie z Marcinem Matychem
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Wtorek 6 czerwca
warsztaty z Magdaleną Zarębską
10:00, namiot w ogrodzie WBP

spotkanie z Małgorzatą Gołotą, promocja książki „Jak być dobrym rodzicem? Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności"
17:00, namiot w ogrodzie WBP
prowadzenie: Dominika Gorgosz

Środa 7 czerwca
warsztaty z Przemysławem Wechterowiczem
11:00, namiot w ogrodzie WBP

spotkanie z dr. Jarosławem Wasikiem, premiera książki „Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przemiany, wyobrażenia, rzeczywistość”
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Wtorek 13 czerwca
spotkanie z Filipem Springerem, promocja książki „Mein Gott, jak pięknie”
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Mniejszości w dialogu. Cykl spotkań międzykulturowych: „Obcy – obca w judaizmie”. Mira Żelechower-Aleksiun
17:00, Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce
(mile widziane zgłoszenia)

Środa 14 czerwca
warsztaty z Justyną Jurasz
10:00, namiot w ogrodzie WBP

Czwartek 15 czerwca
spotkanie z Katarzyną Wasilkowską
10:00, namiot w ogrodzie WBP

Muzyka w Galerii czyli Galeria Muzyki – koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu
17:00, Galeria WuBePe

Piątek 16 czerwca
spotkanie z Katarzyną Michalczak, promocja książki „Synu, jesteś kotem”
18:00, namiot w ogrodzie WBP
prowadzenie: Elżbieta Sobolewska

Poniedziałek 19 czerwca
16. Konkurs Recytatorski dla Dzieci w Języku Angielskim
10:00, namiot w ogrodzie WBP

Czwartek 22 czerwca
muzyczne spotkanie autorskie z Piotrem Mulawką – Poznaj świat muzyki elektronicznej
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Piątek 23 czerwca
NOC KULTURY: spotkanie z Katarzyną Groniec, promocja książki „Kundle”
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Środa 28 czerwca
spotkanie z Sylwią Górą, promocja książki „Kobiety, których nie ma. Bezdomność kobiet w Polsce”
17:00, namiot w ogrodzie WBP
prowadzenie: Katarzyna Kownacka

Zobacz także

2023-09-13, godz. 17:41, Patronaty - polecamy Opolcon świętuje jubileusz. Gratka dla fanów fantastyki do niedzieli w Opolu! Czym inspirował się Tolkien, czy zniszczenie Gwiazdy Śmierci było wewnętrzną robotą - to tylko niektóre z fantastycznych tematów, o których opowiedzą prelegenci tego wydarzenia, ale to nie wszystko, bo program jest bardzo bogaty… » więcej 2023-09-13, godz. 08:54, Patronaty - polecamy Dzień otwarty w EKO Centrum w Ozimku Podniesienie wiedzy społeczności lokalnej z zakresu wiedzy ekologicznej i zmian klimatycznych to cel Dzień Otwarty w EKO Centrum w Ozimku, na który zaprasza w najbliższy piątek (15.09) Lokalna Grupa Działania 'Kraina Dinozaurów'. Od… » więcej 2023-09-12, godz. 15:11, Patronaty - polecamy IV Folk Festiwal w Dobrodzieniu już w niedzielę Na dobrodzieńskim Rynku już w najbliższą niedzielę (17.09) zagości IV Folk Festiwal - Festiwal Dźwięków, Smaków i Tradycji. Celem wydarzenia jest kultywowanie lokalnego dorobku oraz dziedzictwa kulturowego m.in. w obszarach sztuki… » więcej 2023-09-12, godz. 11:52, Patronaty - polecamy Nowa wystawa w Muzeum Powiatowym w Nysie Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na wystawę prezentującą bogate świadectwa kultury materialnej dawnych nysan odkryte w trakcie badań archeologicznych prowadzonych w latach 2021-2022 u zbiegu ulic Kramarskiej i Karola Miarki w Nysie… » więcej 2023-09-12, godz. 10:31, Patronaty - polecamy 20-lecie OROT - konferencja i gala na Zamku w Mosznej Opolska Organizacja Turystyczna obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się w najbliższą środę (13.09) na Zamku w Mosznej. Spotkanie ma być okazją, by podsumować osiągnięcia i dokonania całej… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »