Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-16, 18:17 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej

Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej [fot. https://pixabay.com/pl]
Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej [fot. https://pixabay.com/pl]
Będzie można zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki przeciwpróchnicowej dzieci i młodzieży, profilaktyki wad postawy, wziąć udział w warsztatach zdrowego żywienia, a dodatkowo także w zabawach plastycznych i multisensorycznych. Specjalnie dla rodziców dzieci przewidziano zabiegi barberskie, manicure i pielęgnację dłoni oraz rady w zakresie stylizacji ubioru i kreowania wizerunku. To wszystko w ramach Dnia Marzeń, na który w najbliższa niedzielę (21.05) zaprasza opolski oddział Fundacji Mam Marzenie.

Opolska odsłona Dnia Marzeń rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 13:00 w budynku szkoły TEB EDUKACJA Opole przy ul. Krakowskiej 45-47.
Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Jest to akcja adresowana do dzieci i rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek. Ma zwrócić uwagę, na to, że należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

Przypomnijmy: historia Dnia Marzeń rozpoczęła się od spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem, który zapytany o największe marzenie, zamarzył o przebadaniu swoich kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Tak w 2009 r. zapoczątkowana została organizowana przez oddziały Fundacji „Mam Marzenie" i promująca profilaktykę zdrowia dzieci coroczna akcja pod nazwą „Ogólnopolski Dzień Marzeń”.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie w 2003 r. jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Obecnie posiada 16 oddziałów. Oddział w Opolu istnieje od 2007 r. Dowiedz się więcej o Fundacji Mam Marzenie i jej działalności.

Radio Opole opolską odsłonę Dnia Marzeń objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2023-08-31, godz. 18:28, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Memoriał Stanisława Szozdy już w niedzielę To nie tylko zdobywca wielu tytułów i triumfator prestiżowych zawodów, lecz także człowiek o ogromnym wpływie na rozwój kolarstwa w kraju. Jego skromność i wytrwałość inspirowały kolejne pokolenia sportowców. Mowa o dwukrotnym… » więcej 2023-08-31, godz. 16:20, Patronaty - polecamy We wrześniu WBP zaprasza na mnóstwo wydarzeń - zobacz, co szykuje! Po wakacyjnej przerwie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkania autorskie, wystawę, kontynuację akcji „Zaczytane Opolskie”, a także wydarzenia specjalne, jak: Festiwal Kultur i Języków Świata czy Festiwal Filmowy… » więcej 2023-08-31, godz. 12:04, Patronaty - polecamy Rowerowa „Sztafeta Pokoju” startuje już niedzielę Upamiętnienie 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej - to cel rowerowej Sztafety Pokoju, która wyruszy w najbliższą niedzielę (03.09) o godz. 9:30 z Cmentarza komunalnego w Byczynie. Trasa rajdu przebiegać będzie przez trzy województwa:… » więcej 2023-08-30, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Koncert zespołu Parande jednym z wydarzeń akcji „Wspólne działania mają sens” W najbliższą niedzielę (03.09) w Restauracji Czardasz w Opolu wystąpi grający muzykę spod znaku rocka'a - opolski zespół Parande. Jako suport pojawi się duet Zuza Galicka i Marcin Juszczyszyn oraz Tetiana Shyrko. Koncert rozpocznie… » więcej 2023-08-30, godz. 12:48, Patronaty - polecamy Turniej Kapica Cup już w sobotę w Zawadzkiem Sportowe emocje szykują się w pierwszą sobotę września na Stadionie Miejskim w Zawadzkiem przy ul. Opolskiej 1. Wszystko za sprawą Turnieju Kapica Cup, podczas którego zmierzą się drużyny młodych piłkarzy z rocznika 2013 i młodsi… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »