Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-16, 12:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu

Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
“Rzemiosło z poszanowaniem tradycji a zrównoważony rozwój” – pod takim motywem przewodnim już w najbliższy piątek (19.05) na Politechnice Opolskiej odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa o Rzemiośle. Spotkanie będzie miało formę hybrydową. Udział jest bezpłatny. Początek o godz. 10:00 w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu przy ul. Waryńskiego 4.
Ideą spotkania jest upowszechniania wiedzy o roli i znaczeniu rzemiosła dla rozwoju społeczno-gospodarczego w różnych aspektach, m.in. społecznych, gospodarczych, historycznych czy prawnych. Konferencja jest okazją do przedstawienia działalności, funkcjonowania rzemiosła, cechów rzemieślniczych, organizacji i instytucji związanych z rzemiosłem. Jest okazja do przedstawienia historii, sukcesów i problemów dnia dzisiejszego oraz perspektyw rzemiosła w Polsce oraz innych krajach.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie konferencji tu: https://cilraid.po.edu.pl.

Link do połączenia on-line to: https://etele.po.edu.pl/cilraid2023.

Organizatorami wydarzenia są Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Związek Pracodawców w Opolu, Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.
Baner

Zobacz także

2023-08-29, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Jędrzej Skiba gwiazdą pikniku „Opolskie gościnne – siła różnorodności” „Opolskie gościnne - siła różnorodności” - piknik pod takim hasłem odbędzie się w sobotę (2.09) w godz. 12:00 - 18:00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Wydarzenie ma na celu spotkanie regionalnych tradycji i kultury… » więcej 2023-08-28, godz. 15:51, Patronaty - polecamy Dołącz do rajdu rowerowego przez opolskie wsie. Zapisy trwają! Rajd rowerowy zakończony piknikiem wiejskim w miejscowości Krogulna - to wydarzenie, w którym będzie można wziąć udział już w najbliższą sobotę (02.09). Przewidziano dwie trasy. Start w miejscowości Pokój o godz. 14:00 z ul… » więcej 2023-08-28, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Rusza Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim To już tradycja, że nad Jeziorem Nyskim w pierwszy weekend września goszczą uznani i nagradzani w wielu konkursach krajowych i zagranicznych rysownicy z Polski i Czech. Artyści prowadzą warsztaty z zakresu podstaw rysunku satyrycznego… » więcej 2023-08-25, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Wilki gwiazdą Dożynek Wojewódzkich na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi Komprachcice to gmina, która będzie w tym roku gospodarzem dożynek wojewódzkich. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą niedzielę września (03.09) na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi. Gwiazdą wieczoru będzie zespół… » więcej 2023-08-25, godz. 17:52, Patronaty - polecamy "Modlitwa Pokoju" 1 września w Łambinowicach 1 września - w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej - w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach odbędzie się koncert zatytułowany „Modlitwa Pokoju”. Wydarzenie przyjmie formę opartej na muzyce i słowie opowieści… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »