Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-11, 10:00 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska zaprasza w weekend

Bernard Maseli [fot. Oskar Kosowski, źródło zdjęcia: Filharmonia Opolska]
Bernard Maseli [fot. Oskar Kosowski, źródło zdjęcia: Filharmonia Opolska]
Oferta wydarzeń szykowanych na najbliższy weekend przez Filharmonię Opolską jest bardzo różnorodna. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Już dziś (12.05) o 19:00 rozpocznie się koncert symfoniczny, podczas którego Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Alexandra Humala, a na fortepianie zagra Aleksandra Świgut. W sobotę (13.05) w elektroniczne i akustyczne brzmienia wibrafonu i gramofonów zabierze słuchaczy Bernard Maseli i DJ Eprom - zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż w jazzowych klimatach.

Z kolei w niedzielę (14.05) filharmonia zaprasza na spotkanie dzieci. Młodzi słuchacze będą mogli dowiedzieć się sporo o organach za sprawą książki ks. Grzegorza Poźniaka i muzycznych ilustracji wykonanych przez zaproszonych gości.

Piątek 12 maja
Plakat
19:00 Podróż wyobraźni
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Aleksandra Świgut – fortepian
Alexander Humala – dyrygent

W programie:
  • Carl Nielsen – Rhapsody Overture An Imaginary Trip to the Faroe Islands (10′)
  • Edvard Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16 (30′)
  • Jean Sibelius – V Symfonia Es-dur op. 82 (33′)
Więcej o koncercie tu: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/podroz-wyobrazni/

Sobota 13 maja


Plakat19:00 Bernard Maseli & DJ Eprom – Jazz w wolnej chwili
Bernard Maseli – wibrafon
DJ Eprom – gramofony, instrumenty elektroniczne

W programie:
  • w pełni autorski program, który swym zasięgiem obejmie brzmienia zarówno elektroniczne jak i akustyczne. Zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż.
Więcej o koncercie tu: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/bernard-maseli-dj-eprom-2/

Niedziela 14 maja
11:00 Z książką na pulpicie - O organach z dziećmi i dla dzieci

PlakatJest jeden instrument, który nigdy nie znika z Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Ma wiele piszczałek, szafę, manuały, stół i ławkę… i jeszcze wiele innych elementów, a do tego, aby na nim grać potrzebne nam są obie ręce i… obie stopy! Zapraszamy na spotkanie z książką autorstwa ks. Grzegorza Poźniaka. W niedzielny poranek Kasia i Ewelina przeczytają książkę pt. "O organach z dziećmi i dla dzieci", a muzyczne ilustracje wykonają zaproszeni goście. Każde spotkanie to nowi bohaterowie literaccy, znane i te mniej popularne instrumenty, nasze emocje i piękno doświadczania połączenia słowa i dźwięku.

https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/z-ksiazka-na-pulpicie-4/

Zobacz także

2023-08-30, godz. 12:48, Patronaty - polecamy Turniej Kapica Cup już w sobotę w Zawadzkiem Sportowe emocje szykują się w pierwszą sobotę września na Stadionie Miejskim w Zawadzkiem przy ul. Opolskiej 1. Wszystko za sprawą Turnieju Kapica Cup, podczas którego zmierzą się drużyny młodych piłkarzy z rocznika 2013 i młodsi… » więcej 2023-08-30, godz. 12:14, Patronaty - polecamy Recital fortepianowy Aleksandry Świgut Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu rozpoczyna swój jubileuszowy 50 rok działalności. Z okazji inauguracji w najbliższą niedzielę (03.09) odbędzie się recital fortepianowy Aleksandry Świgut. Koncert rozpocznie się o godz… » więcej 2023-08-30, godz. 08:46, Patronaty - polecamy Kolarski weekend w Głuchołazach Gratka dla fanów kolarstwa górskiego już w najbliższy weekend (2-3.09) szykuje się w Głuchołazach. To już tradycja, że w tym czasie w sercu Gór Opawskich rozgrywane są te zawody. W sobotę (02.09) odbędzie się wyścig CykloOpawy… » więcej 2023-08-29, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Jędrzej Skiba gwiazdą pikniku „Opolskie gościnne – siła różnorodności” „Opolskie gościnne - siła różnorodności” - piknik pod takim hasłem odbędzie się w sobotę (2.09) w godz. 12:00 - 18:00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Wydarzenie ma na celu spotkanie regionalnych tradycji i kultury… » więcej 2023-08-28, godz. 15:51, Patronaty - polecamy Dołącz do rajdu rowerowego przez opolskie wsie. Zapisy trwają! Rajd rowerowy zakończony piknikiem wiejskim w miejscowości Krogulna - to wydarzenie, w którym będzie można wziąć udział już w najbliższą sobotę (02.09). Przewidziano dwie trasy. Start w miejscowości Pokój o godz. 14:00 z ul… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »