Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-30, 10:44 Autor: Barbara Więcek

III Powiatowa Gala Sportu już w piątek

Powiatowa Gala Nauki i Sportu w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Powiatowa Gala Nauki i Sportu w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
III Powiatowa Gala Sportu odbędzie się w piątek (31.03) o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku przy ul. Gimnazjalnej 2. Spotkają się tam pokolenia sportowców, działaczy i trenerów. Podczas lokalnego święta sportu Samorząd Powiatu Prudnickiego wyróżni i doceni najlepszych z nich.

To uroczyste spotkanie jest także okazją, by wprowadzić do tematyki najnowszej publikacji Starostwa Powiatowego pt. „Historia Sportu Ludowego na Ziemi Prudnickiej i Pograniczu. Dzieje i ludzie”. Z tej okazji zaproszono autorów książki: Michała Skalkę z Krnova, Janusza Stefankę, Bogdana Kocińskiego oraz Radosława Roszkowskiego, który wystąpi w podwójnej roli, autora oraz wydawcy publikacji.


PROGRAM

17:00 Rozpoczęcie

  • powitanie gości
  • uroczyste nadanie „Odznak Honorowych Powiatu Prudnickiego”
  • wręczenie „Róży Pogranicza”
  • uhonorowanie „Sportowca Roku 2022”
  • nagrodzenie zwycięzców plebiscytu sportowego „Tygodnika Prudnickiego”
  • wręczenie medali i nagród wyróżniającym się sportowcom, trenerom i działaczom Ziemi Prudnickiej
  • podsumowanie - wystąpienia zaproszonych gości
  • prezentacja najnowszej publikacji Starostwa Powiatowego w Prudniku pt. „Historia Sportu Ludowego na Ziemi Prudnickiej i Pograniczu. Dzieje i ludzie.”
  • poczęstunek

19:00 Zakończenie


Galę organizuje Samorząd Powiatu Prudnickiego w ramach projektu „Sportowcy Budują Tożsamość Pogranicza”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Interreg V(pięć) - A Republika Czeska – Polska oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Przechwytywanie

Zobacz także

2023-05-26, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych - szykowana jest w pierwszy weekend czerwca (02-04.06) do Prudnika. Wstęp na… » więcej 2023-05-26, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Grupy Rekonstrukcji Historycznej spotkają się na zlocie w Nysie W pierwszy weekend czerwca (02-04.06) w Reducie Kardynalskiej w Nysie (ul. Wyspiańskiego) odbędzie się Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznej. Trwają ostatnie przygotowania. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Miłośników… » więcej 2023-05-26, godz. 09:28, Patronaty - polecamy Piosenki z repertuaru Anny Jantar, Andrzeja Zauchy i Jarosława Kukulskiego zabrzmią w Komprachcicach Jeszcze tylko do poniedziałku (29.05) do godz. 12:00 przyjmowane są zgłoszenia chętnych wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki 'Wciąż blisko nas' - wydarzeniu popularyzującym piosenki Anny Jantar, Jarosława Kukulskiego… » więcej 2023-05-25, godz. 16:50, Patronaty - polecamy XVII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2023 To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka w ramach Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. W tym roku młodzi… » więcej 2023-05-25, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Koncert "Opole śpiewa dzieciom" w PSP nr 5 'Opole śpiewa dzieciom' pod takim tytułem w piątek 2 czerwca w Auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie 'Opolszczyzna śpiewa' koncert. Na scenie wystąpi około 100 młodych śpiewaków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »