Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-15, 18:36 Autor: Agnieszka Lubczańska

Stwórz rysunek lub wykonaj zdjęcie związane ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym - konkurs trwa do 30 kwietnia

Pomnik przyrody dąb Klara w Stobrawskim Parku Krajobrazowym [fot. Barbara Tyslik]
Pomnik przyrody dąb Klara w Stobrawskim Parku Krajobrazowym [fot. Barbara Tyslik]
„Usłysz przyrodę oczami wyobraźni” - to tytuł konkursu adresowanego do uczniów publicznych szkół podstawowych z gmin położonych na obszarze Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Prace konkursowe przyjmowane są do 30 kwietnia.

Zadanie konkursowe w klasach I-IV polega na wykonaniu rysunku, klasy V-VIII powinny przesłać zdjęcie wybranego miejsca położonego w granicach Stobrawskiego Parku Narodowego. Wydarzenie dotyczy miejscowości: Dobrzeń Wielki, Dąbrowa, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Lubsza, Łubniany, Murów, Pokój, Popielów, Świerczów i Wołczyn. Każda praca musi zawierać także nagranie – audiodeskrypcję, pomocną w odbiorze wizualnej twórczości artystycznej osobom niewidomym. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody.


Prace konkursowe przyjmowane są do 30 kwietnia. Można przesyłać je na adres: konkurs.zopk@gmail.com.


Organizatorami wydarzenia są Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Lubszy oraz RZPWE w Opolu, Radio Opole objęło konkurs patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2023-05-31, godz. 11:39, Patronaty - polecamy VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem malowane - z humorem opowieści" Ten recytatorki konkurs jest jedynym konkursem tej rangi, w którym mogą wziąć udział uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczący się w placówkach kształcenia specjalnego. Mowa o VII Wojewódzkim… » więcej 2023-05-31, godz. 09:30, Patronaty - polecamy Muzyczną modlitwą uczczą święto Bożego Ciała Od 2010 roku wieczór uroczystości Bożego Ciała ma w diecezji opolskiej szczególny wymiar. Wierzący z różnych jej zakątków gromadzą się, aby wspólnie uwielbiać Jezusa. Już 8 czerwca w Grocie Lurdzkiej na Górze św. Anny odbędzie… » więcej 2023-05-30, godz. 11:34, Patronaty - polecamy 7. Festiwal Książki w Opolu - sprawdź program, wybierz coś dla siebie i przyjdź! Spotkania autorskie, warsztaty i koncerty, a do tego mnóstwo stoisk, gdzie swoją ofertę zaprezentuje 100 wydawnictw - to wszystko czeka na uczestników Festiwalu Książki, który już po raz siódmy odbędzie się w Opolu. Nowością będą… » więcej 2023-05-29, godz. 16:25, Patronaty - polecamy Czerwiec ze sztuką i naturą - zobacz, co się szykuje w ramach Festiwalu Wyspy Bolko! Trudno mieszkając w Opolu, nie znać tego miejsca: Wyspa Bolko. Na mapie miasta miejsce to wyjątkowe - to tu podziwiamy stuletnie drzewa, odpoczywamy nad stawkiem parkowym i na brzegach Odry, wsłuchujemy się w śpiew ptaków, spacerujemy… » więcej 2023-05-29, godz. 14:50, Patronaty - polecamy ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu świętuje 70-lecie Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Główne uroczystości z tej okazji odbędą się już w najbliższą sobotę (03.06). » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »