Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-07, 18:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Głos w Dniu Kobiet. GSW w Opolu zaprasza na spotkanie z Lesią Fihel i Gosią Kulczycką, które poprowadzi Beata Dżon-Ozimek

Spotkanie w GSW poprowadzi Beata Dżon-Ozimek [fot. Agnieszka Lubczańska]
Spotkanie w GSW poprowadzi Beata Dżon-Ozimek [fot. Agnieszka Lubczańska]
Aktywistki różnej narodowości i doświadczeń, zajmujące się m.in. prawami kobiet, problematyką uchodźczą, ofiarami przemocy — od granicy polsko-białoruskiej, przez Śląsk po objętą wojną Ukrainę: Lesia Fihel i Gocha Kulczycka w rozmowie z publicystką, dziennikarką, współautorką filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych - Beatą Dżon-Ozimek. To wyjątkowe spotkanie już w najbliższą środę (08.03) w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Beatą Dżon-Ozimek będzie gościem audycji "Dobry wieczór, tu Opole" w środę (08.03) po godz. 20:00.
Czy „wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, co wojna czyni kobietom i osobom pod ich opieką oraz, jak mogłoby wyglądać rozwiązywanie konfliktów, gdyby to kobiety decydowały: wysłać chłopaków, mężów, synów, ojców na wojnę czy nie? To tematy, których podczas spotkania nie zabraknie.

„Zbuntujemy się przeciwko stawianiu kobiet w roli uciekających, gloryfikowaniu walki i agresji, odbieraniu kobietom sprawczości. Przypomnimy sobie, że świat jest cały czas w wojnie, a nie — jak chcemy sobie wyobrażać — raz na kilkadziesiąt lat” – czytamy w przesłanym zaproszeniu.

Więcej informacji o uczestniczkach spotkania można znaleźć na stronie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Koordynatorką spotkania jest Marta Miś z działu edukacji GSW.

Zobacz także

2023-05-23, godz. 20:18, Patronaty - polecamy Targi Turystyki "W stronę Słońca" od piątku do niedzieli w Opolu. Radio Opole będzie na miejscu! Już po raz 21. w samym centrum Opola odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki 'W Stronę Słońca'. Od piątku (26.05) do niedzieli (28.05) swoje oferty zaprezentują gospodarstwa agroturystyczne, hotele, pensjonaty, biura podróży… » więcej 2023-05-23, godz. 14:42, Patronaty - polecamy Głuchołazy świętują w niedzielę 55-lecie Orderu Uśmiechu W tym roku Order Uśmiechu obchodzi 55-lecie. W związku z tym już w najbliższą niedzielę (28.05) w Głuchołazach, mieście Orderu Uśmiechu, szykowany jest szereg atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. W ramach III Festynu „Kolory… » więcej 2023-05-23, godz. 13:42, Patronaty - polecamy Bieg pętlą rudnicką wystartuje z Rudnik już w niedzielę Ponad 13 kilometrów będą mieli do przebiegnięcia uczestnicy biegu głównego XXVIII Ogólnopolskiego Biegu Masowego 'Pętla Rudnicka'. Start już w najbliższą niedzielę (28.05) o godz. 16:10 z boiska przy LZS Rudniki. Zapisy będą… » więcej 2023-05-23, godz. 11:37, Patronaty - polecamy Wyspę Bolko opanują w weekend druhny i druhowie Chorągwi Opolskiej ZHP - Zapraszamy Was do udziału w zlocie! Niech więzi, które nas łączą swoją siłą wzmacniają nasze drużyny i gromady - zachęcają do udziału VIII Zlocie Chorągwi Opolskiej ZHP jego organizatorzy. Wydarzenie rozpocznie się w piątek… » więcej 2023-05-23, godz. 10:08, Patronaty - polecamy XIII Bieg Koziołków ulicami Kędzierzyna-Koźla już w sobotę Już po raz 13. w Kędzierzynie-Koźlu wystartuje Bieg Koziołków. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dystans 10 km. Start w sobotę (27.05) o godz. 18:00 z ul. Żeromskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia zamknięte… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »