Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-24, 19:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line

Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line [fot. materiały organizatora]
Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line [fot. materiały organizatora]
Już po raz 9. odbędzie się (O)polski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Wydarzenie zostanie przeprowadzone on-line na platformie Zoom 3 marca. Początek o godz. 16:00. Uroczyste wręczenie nagród laureatom zaplanowano w Opolu 9 marca o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II.
Test będzie składał się z 30 pytań zamkniętych. W tym roku test będzie poświęcony ppłk Antoniemu Olechnowiczowi ps. „Pohorecki” w związku z 75. rocznicą rozbicia struktury Okręgu Wileńskiego Armii Krajowej w ramach akcji „X”, a także aresztowanemu 75 lat temu por. Stanisławowi Kopikowi ps. „Zemsta” (10 pytań). Pozostałe 10 pytań będzie miało charakter ogólny. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz studenci i dorośli.

Więcej informacji o zasadach uczestnictwa w teście można znaleźć regulaminie dostępnym tu: zobacz regulamin. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem tel. 606 394 451 lub mailowo: biuro@dladziedzictwa.org

Organizator konkursu jest Fundacja „Dla Dziedzictwa. Partnerami głównymi wydarzenia są Urząd Miasta Opola, PPO Przedsiębiorstwo Państwowe., NBP Odział Opole oraz Instytut Śląski. Radio Opole – jak co roku – patronuje medialnie wydarzeniu.

Zobacz także

2023-05-24, godz. 18:00, Patronaty - polecamy WBP zaprasza w czerwcu na spotkania autorskie, warsztaty i koncert Mnóstwo spotkań autorskich, a do tego warsztaty, wydarzenia w Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce, 16. Konkurs Recytatorski dla Dzieci w Języku Angielskim, muzyczne spotkanie ze światem muzyki elektronicznej i koncert… » więcej 2023-05-24, godz. 16:25, Patronaty - polecamy II Dni Kryminalistyki i Kryminologii już wkrótce na UO Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na organizowane przez siebie już po raz drugi Dni Kryminalistyki i Kryminologii. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (29.05) i potrwa… » więcej 2023-05-24, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach W najbliższy wtorek (30.05) w Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach rozegrany zostanie finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy”. » więcej 2023-05-24, godz. 13:00, Patronaty - polecamy "Arteterapia w budowaniu empatii, zrozumieniu i akceptacji w kryzysie uchodźczym" - konferencja w Opolu Arteterapeuci, biblioterapeuci, trenerzy personalni, doświadczeni pedagodzy i psychologowie znajdą się w gronie prelegentów konferencji zatytułowanej ,,Arteterapia w budowaniu akceptacji, zrozumienia i empatii w kryzysie uchodźczym“… » więcej 2023-05-24, godz. 10:07, Patronaty - polecamy 47. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Żywa" [ZDJĘCIA] - zobacz relacje! Najlepsze spektakle minionego sezonu oparte o klasykę polskiej literatury przez siedem dni prezentowane będą w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu w ramach 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa”. Od 28 maja do 3… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »