Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-01-16, 12:22 Autor: Barbara Więcek

Kobiety, badajmy się i bądźmy zdrowe! Akcja "Pink Lips" w Opolu

Akcja Pink Lips na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
Akcja Pink Lips na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
Ruszył Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną pod nazwą "Pink Lips". Celem tego projektu jest promocja wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki nowotworów.
Akcja potrwa od 16 do 23 stycznia 2023. Jej głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat czynników wpływających na rosnącą liczbę zachorowań na raka szyjki macicy oraz możliwości wczesnego wykrycia choroby i szczepień ochronnych.

W ramach wydarzenia są przewidziane m.in.:
  • warsztaty z badania ginekologicznego (w tym badania cytologicznego)
  • warsztaty z samobadania piersi i biopsji gruboigłowej
  • warsztaty z pole dance
Ponadto przygotowano wiele innych atrakcji. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Radio Opole akcję "Pink Lips" objęło patronatem medialnym.
Plakat akcji 'Pink Lips' w Opolu

Zobacz także

2023-05-12, godz. 17:12, Patronaty - polecamy Ujazd świętuje 800-lecie. Na finał jubileuszowego weekendu koncert Agnieszki Chylińskiej Ujazd świętuje w tym roku wielki jubileusz 800-lecie lokacji. To najmniejsze miasto województwa opolskiego, a równocześnie jedno z najstarszych miast w Polsce. Główne obchody odbędą się od 19 do 21 maja. Podczas jubileuszowego weekendu… » więcej 2023-05-12, godz. 15:23, Patronaty - polecamy Już wkrótce IV Bieg Charytatywny Śladami Zeflika IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika wystartuje w niedzielę (21.05) z boiska sportowego w Niezdrowicach (gmina Ujazd). Uczestnicy pobiegną w szczytnym celu - dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Marcina Świtlińskiego… » więcej 2023-05-12, godz. 10:29, Patronaty - polecamy Bajka Run, czyli sportowe zawody przedszkolaków już w środę w Parku Nadodrzańskim Bieg po wyznaczonej trasie, zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, trening piłkarski, tańce, gimnastyka artystyczna czy treningi i pokazy szermiercze - już w najbliższą środę (17.05) przedszkolaki z Opola będą mogły spróbować… » więcej 2023-05-12, godz. 09:03, Patronaty - polecamy I Piastowski Turniej Terenowy W każdym z miast znajdują się budynki, pomniki, czy tablice upamiętniające ważne wydarzenia i postacie, które mijamy codziennie, nie zwracając uwagi na ciekawą historię, jaka się z nimi wiąże… W myśl przysłowia „Cudze chwalicie… » więcej 2023-05-11, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska zaprasza w weekend Oferta wydarzeń szykowanych na najbliższy weekend przez Filharmonię Opolską jest bardzo różnorodna. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »