Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-12, 17:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Teatrem w (O!)polskie” - premiera spektaklu „Pomoc Domowa” już w sobotę

Michał Szachnowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Michał Szachnowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
„Pomoc Domowa” – to tytuł spektaklu w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie”. Premiera już w najbliższą sobotę (19.11). Spektakl wystawiony zostanie w Centrum Kultury w Kluczborku przy ul. Mickiewicza 5 o godz. 18:00. Na premierę nie ma już wolnych miejsc, ale dobra informacja jest taka, że spektakl zostanie zagrany jeszcze w 6 miejscowościach województwa opolskiego – szczegóły wkrótce!
Celem przedsięwzięcia „Teatrem w (O!)polskie” - któremu już drugi rok patronuje Radio Opole – jest udowodnienie, że stworzenie możliwości obcowania ze sztuką warte jest przekroczenia bariery ekonomicznej (opłata za bilet) i odległościowej (konieczność dojazdu do miejsca spektaklu), a całość tego trudu zrekompensuje satysfakcja z udziału w wydarzeniu.

Co zobaczymy?

To sztuka Marca Camolettiego w tłumaczeniu i adaptacji Bartosza Wierzbięty. Jej akcja i fabuła przeniesiona zostanie do Opola, a dialogi tytułowej bohaterki będą mówione gwarą śląską. Adaptacja utworu ma pozwolić na podkreślenie wielokulturowości, tradycji i obyczajów charakterystycznych dla regionu.Nad spektaklem pracował zespół w składzie: Michał Szachnowski (reżyser), Beata Wietecha-Gwozdecka, Artur Nowak, Kornela Duchnowska i Krzysztof Zabłocki.

To już drugi spektakl przygotowany przez Stowarzyszenie „Pro Arte”. O całym przedsięwzięciu w audycji „Rozmowy o kulturze” w Radiu Opole 2 KULTURA opowiedział w audycji Witolda Sułka Michał Szachnowski, inicjator wydarzenia. Cała rozmowa jest do posłuchania tu: Michał Szachnowski o kolejnej odsłonie "Teatrem w Opolskie".

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Pro Arte” na rzecz promocji kultury. Spektakl powstał w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie – II edycja” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.
Plakat

Zobacz także

2023-01-10, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Koncert kolęd zabrzmi w niedzielę w Głogówku Parafia pw. św. Bartłomieja w Głogówku zaprasza w najbliższą niedzielę (15.01) na kolejne muzyczne wydarzenie, które odbywa się w ramach rozpoczętych w zeszłym roku obchodów 50-lecia Diecezji Opolskiej. Tym razem będzie to koncert… » więcej 2023-01-10, godz. 14:41, Patronaty - polecamy Obsesyjna miłość i jej niezwykłe oblicza - sztuka w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu „Akompaniator” - to tytuł pierwszej w tym roku premiery szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Na scenie zobaczymy doskonale znany opolskiej publiczności duet aktorski: Beatę Wnęk-Malec i Leszka Malca. Premiera odbyła… » więcej 2023-01-10, godz. 12:49, Patronaty - polecamy GSW w Opolu zaprasza w styczniu na dwie wystawy Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza w styczniu na wystawy i wydarzenia im towarzyszące. W galerii Aneks GSW w najbliższy piątek (13.01) odbędzie się wernisaż ilustracji składających się na wydany przez galerię kalendarz… » więcej 2023-01-09, godz. 15:49, Patronaty - polecamy TGD zabierze słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata Bożonarodzeniowe melodie z Irlandii Północnej, Brazylii, Ugandy, Armenii czy Indii przeplatane z polskimi zabrzmią dziś w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej za sprawą występu zespołu pop-gospelowej formacji TGD z Mateuszem Ziółko… » więcej 2023-01-09, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Konferencja o profilaktyce i zdrowiu psychicznym młodzieży - zapisy trwają do wtorku Jak budować wspierającą relację z uczniem, czy dzieckiem oraz jak mądrze i skutecznie pomagać im we wzmacnianiu odporności psychicznej? Nad tym zastanowią się uczestnicy konferencji „Profilaktyka Połączeń”. Wydarzenie odbędzie… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »