Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-09-08, 14:32 Autor: Agnieszka Lubczańska

W Prudniku rusza seria wydarzeń przypominających rocznicę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

Pomnik Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego w Prudniku [fot. Franciszek Dendewicz]
Pomnik Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego w Prudniku [fot. Franciszek Dendewicz]
W Prudniku rusza seria wydarzeń przypominających rocznicę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia
W Prudniku rusza seria wydarzeń przypominających rocznicę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia
Koncertem zatytułowanym "Skrawek Nieba 2.0" z udziałem Darka ''Maleo'' Malejonka w najbliższy poniedziałek (12.09), w rocznicę beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego, zainaugurowany zostanie interdyscyplinarny, międzypokoleniowy projekt edukacyjny pod nazwą „Polska jutra w kulturze”. Koncert odbędzie się przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Początek o godz. 20:00. Wstęp jest wolny.
Ideą projektu „Polska jutra w kulturze” jest integracja międzypokoleniowa w oparciu o wartości chrześcijańskie, myśl teologiczną, społeczną oraz kulturową Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

- Polska jutra jest oczywiście parafrazą idei patriotyzmu jutra, właściwą dla prymasa Wyszyńskiego, dla Karola Wojtyły. Chcemy poszukać języka, sposobu, form działania, które mogą pokazywać wartości chrześcijańskie, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży w atrakcyjnych formułach – mówiła na konferencji zapowiadającej przedsięwzięcie dr Sylwia Gawłowska, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury.

W planach są również warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, interaktywne warsztaty filmu dokumentalnego z Dariuszem Debernym (30.10), panel dyskusyjny ‘’Polska jutra w kulturze’’ z udziałem artystów, muzyków i literaturoznawców (06.10), a także spektakl teatralny ''Jan Paweł II – okno nadziei'' (16.10) oraz wystawa plakatów „Polska Jutra w plakacie” (od 11.11). Szczegóły można znaleźć poniżej zamieszczonym plakacie oraz na profilu facabookowym Prudnickiego Ośrodka Kultury – zobacz tu.

Organizatorem szeregu wydarzeń w ramach projektu jest Prudnicki Ośrodek Kultury. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Radio Opole patronuje medialnie przedsięwzięciu.
Plakat Polska jutra w kulturze 2022

Zobacz także

2022-11-05, godz. 16:01, Patronaty - polecamy Gala V Festiwalu Artystycznego "Tobie Polsko" już w czwartek w Krasiejowie Ilością i zakresem zgłoszeń chęci uczestnictwa w V Festiwalu Artystycznym „Tobie Polsko” organizatorzy byli w tym roku zaskoczeni. Laureatów już znamy, a o przyznanych miejscach lub wyróżnieniach „wybrańcy” dowiedzą się… » więcej 2022-11-03, godz. 19:49, Patronaty - polecamy Opolski Bank Talentów po raz 3. w Opolu! Szykowany jest koncert i spotkania z wyjątkowymi gośćmi Polska Muzyka Filmowa Krzesimira Dębskiego z udziałem gości specjalnych: Grupy MoCarta, Mietka Szcześniaka, Natalii Zastępy, Zespołu Wokalnego Rondo i wielu innych - to koncert szykowany w sobotę 19 listopada w Stegu Arenie na finał… » więcej 2022-11-03, godz. 13:56, Patronaty - polecamy VII Halowa Spartakiada UTW i Seniorów 'Senior radosny, bezpieczny i zdrowy' - pod takim hasłem odbędzie się VII Halowa Spartakiada Seniorów. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (05.11) w hali sportowej przy ul. Mickiewicza w Korfantowie. Początek o godz. 10:… » więcej 2022-11-02, godz. 10:25, Patronaty - polecamy "Od modułu do abstrakcji" - nowa wystawa Sebastiana Huczyńskiego Do 28 listopada w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku będzie można oglądać wystawę „Od Modułu do Abstrakcji” autorstwa pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla artysty Sebastiana Huczyńskiego. Wystawę można oglądać już od 2… » więcej 2022-10-31, godz. 21:43, Patronaty - polecamy Kongres ESG - Polska Moc Biznesu 2022 w PGE Narodowym w Warszawie Kongres ESG Polska Moc Biznesu już w najbliższy poniedziałek (07.11) odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. To interaktywne wydarzenie skierowane do przedstawicieli kadry kierowniczej, przedsiębiorców i inwestorów z całej Polski… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »