Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-08-30, 15:24 Autor: Agnieszka Lubczańska

CykloOpawy, czyli kolarski weekend w Głuchołazach

CykloOpawy XC-MTB [fot. Paweł Konieczny]
CykloOpawy XC-MTB [fot. Paweł Konieczny]
Gratka dla fanów kolarstwa górskiego już w weekend (3-4.09) szykuje się w Głuchołazach. To już tradycja, że w pierwszy weekend września w sercu Gór Opawskich rozgrywane są te zawody. W sobotę (03.09) rozegrany zostanie wyścig CykloOpawy XC-MTB (Finał Pucharu Polski XCO), a w niedzielę (04.09) kolarze wystartują w Gold Hill MTB Maratonie. Start i meta będą zlokalizowane w zdrojowej części miasta. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą na trasach, które przebiegają po Górze Chrobrego.

- To już kolejny raz kiedy będziemy się ścigać po najpiękniejszej zdrojowej części miasta – Górze Parkowej. Lata mijają, kolejne pokolenia, zmienia się sprzęt, a góra nadal puszcza oko do „wariatów na 2 kółkach” – rekomendują wydarzenie organizatorzy.

Zawody łączą w sobie profesjonalne starty zawodników z licencją kolarską, jak i formę rodzinnej aktywności z mnóstwem propozycji dla najmłodszych amatorów jednośladów. Biuro wyścigu będzie się znajdowało w pobliżu Hotelu Sudety w Głuchołazach przy ul. Jana Pawła II. Na zawodników czekają szybkie zjazdy i podjazdy po piasku, korzeniach, liściach, czasem po asfalcie.


Głównym organizatorem wydarzeń jest Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL. Radio Opole jest patronem medialnym zawodów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie https://mtbglucholazy.pl/ oraz https://www.facebook.com/cykloopawy.

Plakat

Zobacz także

2022-11-03, godz. 19:49, Patronaty - polecamy Opolski Bank Talentów po raz 3. w Opolu! Szykowany jest koncert i spotkania z wyjątkowymi gośćmi Polska Muzyka Filmowa Krzesimira Dębskiego z udziałem gości specjalnych: Grupy MoCarta, Mietka Szcześniaka, Natalii Zastępy, Zespołu Wokalnego Rondo i wielu innych - to koncert szykowany w sobotę 19 listopada w Stegu Arenie na finał… » więcej 2022-11-03, godz. 13:56, Patronaty - polecamy VII Halowa Spartakiada UTW i Seniorów 'Senior radosny, bezpieczny i zdrowy' - pod takim hasłem odbędzie się VII Halowa Spartakiada Seniorów. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (05.11) w hali sportowej przy ul. Mickiewicza w Korfantowie. Początek o godz. 10:… » więcej 2022-11-02, godz. 10:25, Patronaty - polecamy "Od modułu do abstrakcji" - nowa wystawa Sebastiana Huczyńskiego Do 28 listopada w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku będzie można oglądać wystawę „Od Modułu do Abstrakcji” autorstwa pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla artysty Sebastiana Huczyńskiego. Wystawę można oglądać już od 2… » więcej 2022-10-31, godz. 21:43, Patronaty - polecamy Kongres ESG - Polska Moc Biznesu 2022 w PGE Narodowym w Warszawie Kongres ESG Polska Moc Biznesu już w najbliższy poniedziałek (07.11) odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. To interaktywne wydarzenie skierowane do przedstawicieli kadry kierowniczej, przedsiębiorców i inwestorów z całej Polski… » więcej 2022-10-31, godz. 20:15, Patronaty - polecamy Najważniejsze w Polsce targi w obszarze dostępności od poniedziałku w Opolu Od 7 do 8 listopada w Opolu odbędą się Targi Dostępności - jedna z pierwszych tego typu imprez w Polsce w całości poświęcona dostępności w wielu obszarach. Jej celem jest pokazanie rozwiązań i możliwości niwelujących bariery… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »