Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-12-06, 21:24 Autor: Agnieszka Lubczańska

IX Festiwal Spektakli Profilaktycznych z konkursem plastycznym

„Maski zostawimy na scenie” – Gala Finałowa IX Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych odbędzie się 17 grudnia [fot. Nathan / Flickr.com]
„Maski zostawimy na scenie” – Gala Finałowa IX Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych odbędzie się 17 grudnia [fot. Nathan / Flickr.com]
"Maski zostawimy na scenie" to tytuł Festiwalu Spektakli Profilaktycznych, który już po raz dziewiąty odbędzie się w Opolu. Tradycyjnie oprócz spektakli ocenione zostaną prace plastyczne. Zgłoszenia na oba konkursy można przesyłać jeszcze do piątku (10.12). Galę finałową zaplanowano na 17 grudnia w Teatrze Eko Studio.
Konkursy adresowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także podopiecznych placówek wsparcia dziennego.

Głównym zadaniem festiwalu jest zainspirowanie młodych ludzi poprzez twórczą pracę do przeciwdziałania wszelkim uzależnieniom, przemocy i agresji. Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego stylu życia oraz rozwijanie postaw asertywnych, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach życiowych oraz dokonywania świadomych wyborów.

II Opolski Konkurs Plastyczny towarzyszy festiwalowi spektakli profilaktycznych po raz drugi. O czym dzieci i młodzież chcą rozmawiać, jakie problemy są przez nich doświadczane i przeżywane, jakie widzą zagrożenia z tymi problemami związane - to tematyka plakatu profilaktycznego. Praca powinna być wykonana na brystolu w formacie A3 techniką dowolną.

Zgłoszenia udziału zarówno w konkursie teatralnym, jak i plastycznym wraz z nagraniami i pracami można przesyłać do 10 grudnia. Więcej informacji w regulaminie, który zamieszczamy poniżej. W załączniku znajduje się także karta zgłoszenia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu, partnerem: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Serca dla Serca. Radio Opole – jak co roku – patronuje medialnie wydarzeniu.
Plakat wydarzenia

Zobacz także

2022-05-11, godz. 21:25, Patronaty - polecamy Festiwal Wyspy Pasieki trwa Historia, przyroda, sztuka i relacje tworzące klimat wyjątkowej dzielnicy Opola to wszystko skupia Festiwal Wyspy Pasieki, który od kwietnia do września organizuje Galeria Sztuki Współczesnej. Za nami „Kwiecień z historią miejsca”… » więcej 2022-05-10, godz. 21:23, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na koncert "W stronę Krainy Łagodności" Tadeusz Woźniak oraz zespół Czerwony Tulipan - to artyści, którzy wystąpią podczas koncertu 'W stronę Krainy Łagodności'. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 maja w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Początek… » więcej 2022-05-10, godz. 20:22, Patronaty - polecamy III Charytatywny Bieg Śladami Zeflika już w niedzielę Zarząd Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice zaprasza na III Charytatywny Bieg Śladami Zeflika. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (15.05) na boisku sportowym w Niezdrowicach (gmina Ujazd). Uczestnicy pobiegną… » więcej 2022-05-10, godz. 16:32, Patronaty - polecamy Zrób badania, zasięgnij porady - studenci kierunku lekarskiego UO zapraszają Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nowotwory, odżywianie i wiele innych tematów dotyczących zdrowia będzie można skonsultować, a do tego na miejscu zmierzyć sobie cukier czy ciśnienie krwi za darmo i bez skierowania. Wszystko to w… » więcej 2022-05-10, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Jesteś seniorem? To spotkanie dla Ciebie! Czym jest polipragmazja, jak dbać o mięśnie dna miednicy i czy to możliwe, by w wieku ponad 80 lat zostać… modelką? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas konferencji geriatrycznej „Pora na seniora”. Wydarzenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »