Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-07-15, 14:10 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Przebudzenie" na Wyspie Bolko w Opolu

Wyspa Bolko [fot.Krystyna Słodczyk]
Wyspa Bolko [fot.Krystyna Słodczyk]
Bieg na orientację po Wyspie Bolko w Opolu - to jedna z atrakcji przedsięwzięcia, które zostało nazwane "Przebudzenie”, bo ma na celu aktywizację Opolan i przebudzenie ich po "pandemicznym letargu". Inicjatorem akcji jest Krzysztof Danków ze stowarzyszenia "Masz jaja, idź na badania”. Wydarzeniu będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Wszystko rozpocznie się w niedzielę (18.07) przed godz. 10:00 na polance obok głównego wejścia do zoo.
Przed uczestnikami rodzaj zabawy terenowej polegającej na szukaniu z mapą punktów porozstawianych na Wyspie Bolko. Każdy zawodnik będzie musiał w ciągu godziny zdobyć jak najwięcej punktów. Przygotowano kilka poziomów trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można wybrać kategorię: sportową, rodzinną i drużynową, nordic walking, w aktywnościach będą mogły też wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami i na wózkach specjalistycznych.

W trakcie całej imprezy na uczestników czekać będą liczne atrakcje m.in.: porady fizjoterapeutów i podologów, pomiary masy ciała i porady dietetyków, masaże, animacje dla dzieci, miasteczko lekkoatletyczne oraz maraton zumby. Będzie też dobrowolna możliwość wzięcia udziału w zbiórce na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu.

"To będzie piękny dzień. Czekamy na Ciebie" - tak to wydarzenie rekomendują organizatorzy. O szczegółach w audycji Dobry Moment Wiesław Kolbusz rozmawiał z organizatorem - Krzysztofem Dankowem (15.07.2021) - rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.
Plakat wydarzenia
Z Krzysztofem Dankowem rozmawia Wiesław Kolbusz (15.07.2021)

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Festyn charytatywny w Gąsiorowicach już w tę sobotę. Przyjdź i pomóż chorej Oliwce Występy artystyczne, malowanie twarzy, tatuaże oraz pyszne regionalne jedzenie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców wsi Gąsiorowice. W najbliższą sobotę (25.09) na boisku przy szkole podstawowej rozpocznie… » więcej 2021-09-23, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców! TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami… » więcej 2021-09-22, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27, Patronaty - polecamy Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki. » więcej 2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »