Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-01-25, 09:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zygmunt Bauman bohaterem spotkania z Dariuszem Rosiakiem

Zygmunt Bauman [fot. Wikimedia Commons]
Zygmunt Bauman [fot. Wikimedia Commons]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Znany na całym świecie wybitny socjolog, autor pojęcia „płynna nowoczesność”, a także idei Holocaustu, jako ubocznego produktu oświecenia, oskarżany o relatywizm, ale cytowany przez Benedykta XVI i doceniony przez papieża Franciszka - Zygmunt Bauman będzie bohaterem najbliższego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
9 stycznia minęła 3 rocznica śmierci profesora, a jesienią zeszłego roku ukazała się pierwsza na świecie biografia znanego socjologa. Jej autorem jest reportażysta Dariusz Rosiak, który w grudniu 2020 roku został uhonorowany nagrodą Dziennikarza Roku 2020 magazynu „Press”. Prowadził audycję „Raport o stanie świata” w radiowej Trójce, obecnie tworzy podcast pod tym samym tytułem. Przez wiele lat był związany z „Rzeczpospolitą”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”.

Po rozmowach z córkami bohatera tej książki, jego przyjaciółmi i krytykami, po przewertowaniu tomów dzieł i stosów korespondencji (także niepublikowanej) autor tworzy fascynujący obraz, który można podsumować jednym budzącym emocje słowem: Bauman” [opis pochodzi od wydawcy, źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwomando]

Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiologiczne, spotkanie odbędzie się on-line. Poprowadzi je Wojciech Bonowicz. Początek we wtorek (26.01) o godz. 18:00. Spotkanie będzie transmitowane i dostępne też później na profilu facebookowym biblioteki - przejdź na profil MBP.
Zygmunt Bauman bohaterem spotkania z Dariuszem Rosiakiem

Zobacz także

2021-03-01, godz. 13:51, Patronaty - polecamy Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny 2020 wybrany! Już po raz piąty TVP3 Opole zorganizowało plebiscyt Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny. Tym razem o zwycięstwo rywalizowało 25 bramek zdobytych w 2020 roku, które dostały się do finału. Łącznie oddano ponad 780 głosów. Jak co roku… » więcej 2021-02-25, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Zespół Raz Dwa Trzy świętuje 30-lecie istnienia. Koncert w FO 6 marca w Filharmonii Opolskiej wystąpi zespół Raz Dwa Trzy, który trasą koncertową '30 lat jak jeden koncert', świętuje jubileusz swojego istnienia. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Laureatka Paszportu Polityki - Mira Marcinów - będzie gościć w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Autorka powieści „Bezmatek” spotka się z czytelnikami WBP w Opolu. Spotkanie z pisarką odbędzie się online w najbliższą sobotę, 27 lutego o godz. 17:00, poprzez facebookowy profil biblioteki. » więcej 2021-02-24, godz. 15:08, Patronaty - polecamy W Opolu zapowiada się sportowy weekend pod znakiem judo Przed nami pierwsze tegoroczne zawody judo w naszym kraju ujęte w kalendarzu Polskiego Związku Judo - w Opolu zostanie rozegrany Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Do stolicy regionu przyjadą młodzi zawodnicy z całego kraju, którzy… » więcej 2021-02-23, godz. 16:22, Patronaty - polecamy W Filharmonii Opolskiej w tym tygodniu muzyka klasyczna i dwa koncerty Michała Bajora Filharmonia Opolska funkcjonuje na 100%, mimo że może sprzedawać bilety tylko dla 50% widowni. W tym tygodniu można wybrać się na koncert symfoniczny, a w weekend wystąpi długo oczekiwany przez opolską publiczność Michał Bajor. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »