Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-11-24, 13:21 Autor: Agnieszka Lubczańska

VIII Festiwal Spektakli Profilaktycznych z konkursem plastycznym - zgłoszenia przyjmowane są do 16 grudnia

VIII Festiwal Spektakli Profilaktycznych z konkursem plastycznym - zgłoszenia przyjmowane są do 16 grudnia [fot. Nathan / Flickr.com]
VIII Festiwal Spektakli Profilaktycznych z konkursem plastycznym - zgłoszenia przyjmowane są do 16 grudnia [fot. Nathan / Flickr.com]
"Maski zostawimy na scenie" to tytuł Festiwalu Spektakli Profilaktycznych, który już po raz ósmy odbędzie się w Opolu. Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także podopiecznych placówek wsparcia dziennego. Ze względu na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii, w tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule - przed uczestnikami zadanie sfilmowania występu i przesłanie jego nagrania. Szykuje się też konkurs plastyczny!
Wydarzeniu towarzyszy w tym roku I Opolski Konkurs Plastyczny pt. "Zaprojektuj plakat profilaktyczny". Praca powinna być wykonana na brystolu w formacie A3 techniką dowolną. Pracę można przesłać na adres: Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu ul. Sienkiewicza 20of. lub dostarczyć osobiście w godzinach 13:00-16:00 lub 17:00-18:00 od poniedziałku do piątku do siedziby Fundacji.

Zgłoszenia zarówno udziału w konkursie teatralnym, jak i plastyczny, można przesyłać do 16 grudnia. Karta zgłoszenia dostępna jest tu: Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu. Więcej informacji w regulaminie, który zamieszczamy poniżej.

Głównym zadaniem festiwalu jest zainspirowanie młodych ludzi poprzez twórczą pracę do przeciwdziałania wszelkim uzależnieniom, przemocy i agresji. Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego stylu życia oraz rozwijanie postaw asertywnych, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach życiowych oraz dokonywania świadomych wyborów.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu. Radio Opole – jak co roku – patronuje medialnie wydarzeniu.
Plakat VIII Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych

Zobacz także

2021-01-25, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Zygmunt Bauman bohaterem spotkania z Dariuszem Rosiakiem Znany na całym świecie wybitny socjolog, autor pojęcia „płynna nowoczesność”, a także idei Holocaustu, jako ubocznego produktu oświecenia, oskarżany o relatywizm, ale cytowany przez Benedykta XVI i doceniony przez papieża Franciszka… » więcej 2021-01-12, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Spektakl "Kłamstwo" - obejrzyj bez wychodzenia z domu! Odpowiadając na liczne prośby Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu uruchomił platformę TJK ONLINE. Dzięki temu widzowie mogą obejrzeć spektakl z repertuaru teatru, pozostając we własnym domu i doświadczyć, choć części emocji… » więcej 2021-01-11, godz. 16:54, Patronaty - polecamy Spotkanie z Joanną Bator Publicystka, autorka powieści, opowiadań, esejów i prac naukowych - Joanna Bator będzie gościem pierwszego w tym roku spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiologiczne… » więcej 2021-01-11, godz. 13:05, Patronaty - polecamy Książka "Opolskie zamki i pałace. Piękne, mroczne, tajemnicze" Niestrudzenie od wielu lat dokumentuje książkowo historie zamków i pałaców. Z mroków zapomnienia na światło dzienne wyciąga biografie ludzi, którzy w nich zamieszkiwali, obnażając ich tajemnice. Jest też świadkiem popadania w… » więcej 2021-01-11, godz. 11:31, Patronaty - polecamy WBP zaprasza. Wznowiła działalność wypożyczalnia Wznowiła działalność Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 18. Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. Nadal zamknięte dla czytelników pozostają:… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »