Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-14, 14:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konferencja o wpływie epidemii na opolski rynek pracy – zobacz transmisję

„Nowe wyzwania – rynek pracy w czasie zagrożenia epidemicznego” – to temat konferencji, która odbędzie się w poniedziałek 21 września w CWK w Opolu
„Nowe wyzwania – rynek pracy w czasie zagrożenia epidemicznego” – to temat konferencji, która odbędzie się w poniedziałek 21 września w CWK w Opolu
„Nowe wyzwania – rynek pracy w czasie zagrożenia epidemicznego” – to temat konferencji, która odbędzie się w poniedziałek 21 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki regionalnego badania pokazującego wpływ epidemii Covid-19 na opolski rynek pracy. Całość wydarzenia będzie transmitowana w internecie. Początek o godz. 11:00.
Zobacz transmisję spotkania (21.09.2020, godz. 11:00)

Badania pokazujące wpływ epidemii Covid-19 na opolski rynek pracy to pokłosie rozmów z 894 przedstawicielami lub właścicielami firm z sektora prywatnego, reprezentującymi różne branże i wielkość zatrudnienia. Respondenci opowiedzieli o tym, z jakimi trudnościami spotkali się w trakcie lockdownu, jak oceniają wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej, w jaki sposób nowe warunki wpłynęły na organizację pracy, co pracodawcy sądzą o pracy zdalnej i jakie mają w związku z tym plany oraz jak aktualnie przedsiębiorstwa podchodzą do zatrudnienia np. obywateli Ukrainy.

Konferencja obejmie trzy bloki tematyczne. W pierwszym omówione zostaną bezpośrednie skutki zamrożenia gospodarki. Blok drugi poświęcony będzie ocenie Tarczy Antykryzysowej, a trzeci - skuteczności pracy zdalnej. W ramach każdego bloku przewidziana jest debata z ekspertami, a całość konferencji moderowana będzie przez prof. Witolda Orłowskiego z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, który na zakończenie wygłosi podsumowanie.

Z uwagi na wymogi sanitarne konferencja będzie przebiegać w wąskim gronie, dlatego też organizatorzy wszystkich zainteresowanych wydarzeniem zapraszają do oglądania transmisji on-line. W trakcie spotkania eksperci nie tylko omówią wyniki badania oraz skomentują doświadczenia gości - będą również do dyspozycji słuchaczy i odpowiedzą na pytania internautów.

Więcej na temat konferencji można dowiedzieć się ze strony internetowej tu: https://opolskirynekpracy-covid19.pl/

Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu wspólnie z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Opolskiej oraz Opolskim Oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Radio Opole patronuje medialnie konferencji.

Zobacz także

2020-10-07, godz. 16:30, Patronaty - polecamy Wystawę Marii Pinińskiej-Bereś do 11 listopada będzie można oglądać w GSW w Opolu Prace jednej z najoryginalniejszych polskich artystek XX wieku, wyprzedzającej swój czas rzeźbiarki i performerki Marii Pinińskiej-Bereś będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wernisaż już w najbliższy piątek… » więcej 2020-10-07, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Dni Kultury Niemieckiej potrwają przez cały październik Rozpoczęły się 17. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim - cykl imprez organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, we współpracy z organizacjami partnerskimi. Pomimo pandemii i licznych… » więcej 2020-10-07, godz. 11:13, Patronaty - polecamy Apostolis Anthimos z Morrison Tres gwiazdami IX Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka - zobacz transmisję! Koncert rockowo-progresywnego tria Morrison Tres z gościem specjalnym - Apostolisem Anthimosem - to główne wydarzenie IX Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka. Dobra informacja dla wszystkich, którzy nie będą mogli być na miejscu - wydarzenie… » więcej 2020-10-05, godz. 15:59, Patronaty - polecamy Bioróżnorodność wzdłuż pasa Odry - jak o nią zadbać? O tym na konferencji organizowanej przez I LO w Opolu Wzmocnić świadomość mieszkańców Opola oraz Gminy Dąbrowa w zakresie ochrony różnorodności biologicznej - to cel konferencji edukacyjnej „Opolszczyzna i jej naturalne dziedzictwo” oraz towarzyszących jej działań, w tym: warsztatów… » więcej 2020-10-05, godz. 13:56, Patronaty - polecamy Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w tym roku w jesiennej odsłonie Pięć dni koncertowych, kilkudziesięciu artystów, a do tego okazja usłyszenia dźwięków jedynego na świecie instrumentu Viola Organista stworzonego na wzór projektu Leonarda Da Vinci czy obejrzenia wystawy obrazów Krystyny Sojki -… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***