Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-02, 13:53 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wyjdą na ulice! Już wkrótce teatralna uczta w Kluczborku

II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku potrwa od 9 do 13 września 2020. Na zdjęciu: Teatr Układ Formalny [fot. archiwum organizatora II Festiwalu Siódme Poty Teatru w Kluczborku]
II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku potrwa od 9 do 13 września 2020. Na zdjęciu: Teatr Układ Formalny [fot. archiwum organizatora II Festiwalu Siódme Poty Teatru w Kluczborku]
II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku potrwa od 9 do 13 września 2020
II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku potrwa od 9 do 13 września 2020
Spektakle plenerowe, akcje uliczne, warsztaty dla dzieci i teatralna gra plenerowa – to wydarzenia w ramach II Festiwalu Siódme Poty Teatru w Kluczborku, który rozpocznie się w środę 9 września w Kluczborku i potrwa do niedzieli (13.09). Swoją twórczość zaprezentują zespoły m.in. z Wrocławia, Poznania, Katowic i Łodzi. Spektakle adresowane są do każdego, bez ograniczeń wiekowych! Wydarzenia są bezpłatne i odbywać się będą w różnych miejscach miasta. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.
- Oprócz przedstawień na scenie proponujemy przede wszystkim działania plenerowe, w tym spektakle, słuchowiska, happeningi i warsztaty teatralne dla dzieci. Powstanie Strefa Relaksu, gdzie będzie można odpocząć i posłuchać klasyki literatury oraz Strefa Twórczości do artystycznej zabawy - informują organizatorzy.

Nazwa festiwalu „Siódme Poty Teatru” jest nawiązaniem do zmagania się, determinacji i satysfakcji w tworzeniu teatru, który ma mówić o czymś ważnym, kogoś poruszać i coś zmieniać. Misją festiwalu jest promowanie różnych form teatru w mieście i zachęcanie do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, a także tworzenie przyjaznego miejsca dla niezależnych twórców na artystycznej mapie Polski.

Organizatorami wydarzenia są Living Space Theatre i Kluczborski Dom Kultury. Radio Opole II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku objęło patronatem medialnym.

Festiwal otrzymał dofinansowanie Powiatu Kluczborskiego, Gminy Kluczbork, Samorządu Województwa Opolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Program festiwalu:

09-13.09 Dwie Strefy:
  • Strefa Relaksu w mieście - wyznaczona przestrzeń, w której przez cały czas odbywać się będą słuchowiska;
  • Strefa Twórczości - przestrzeń w centrum miasta, w której zostaną umieszczone tablice oraz przybory plastyczne, których mieszkańcy użyją do tworzenia wspólnego dzieła.
9 września
18:00 "W stronę słońca" w reżyserii Macieja Rabskiego – Teatr Układ Formalny

10 września

10:00 "Ferdydurke" w reżyserii Jakuba Margosiaka – Living Space Theatre

11 września

16:00 Teatralna gra plenerowa w mieście

12 września

11:00 – happeningi uliczne
20:00 "Carmen Funebre" w reżyserii Pawła Szkotaka – Teatr Biuro Podróży

13 września
15:00 "Teo, przyjazny Dinozaur" i warsztaty teatralne dla dzieci Teatru Lufcik na Korbkę
19:30 -spektakl plenerowy Zespołu Line Act

Zobacz także

2020-10-07, godz. 16:30, Patronaty - polecamy Wystawę Marii Pinińskiej-Bereś do 11 listopada będzie można oglądać w GSW w Opolu Prace jednej z najoryginalniejszych polskich artystek XX wieku, wyprzedzającej swój czas rzeźbiarki i performerki Marii Pinińskiej-Bereś będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wernisaż już w najbliższy piątek… » więcej 2020-10-07, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Dni Kultury Niemieckiej potrwają przez cały październik Rozpoczęły się 17. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim - cykl imprez organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, we współpracy z organizacjami partnerskimi. Pomimo pandemii i licznych… » więcej 2020-10-07, godz. 11:13, Patronaty - polecamy Apostolis Anthimos z Morrison Tres gwiazdami IX Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka - zobacz transmisję! Koncert rockowo-progresywnego tria Morrison Tres z gościem specjalnym - Apostolisem Anthimosem - to główne wydarzenie IX Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka. Dobra informacja dla wszystkich, którzy nie będą mogli być na miejscu - wydarzenie… » więcej 2020-10-05, godz. 15:59, Patronaty - polecamy Bioróżnorodność wzdłuż pasa Odry - jak o nią zadbać? O tym na konferencji organizowanej przez I LO w Opolu Wzmocnić świadomość mieszkańców Opola oraz Gminy Dąbrowa w zakresie ochrony różnorodności biologicznej - to cel konferencji edukacyjnej „Opolszczyzna i jej naturalne dziedzictwo” oraz towarzyszących jej działań, w tym: warsztatów… » więcej 2020-10-05, godz. 13:56, Patronaty - polecamy Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w tym roku w jesiennej odsłonie Pięć dni koncertowych, kilkudziesięciu artystów, a do tego okazja usłyszenia dźwięków jedynego na świecie instrumentu Viola Organista stworzonego na wzór projektu Leonarda Da Vinci czy obejrzenia wystawy obrazów Krystyny Sojki -… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***