Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-07-13, 14:08 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zaksiążkowane siostry gośćmi spotkania w MBP

Tola Grupa i Zuzanna Grupa z kanału Zaksiążkowane [fot. youtube.com]
Tola Grupa i Zuzanna Grupa z kanału Zaksiążkowane [fot. youtube.com]
Na kolejne spotkanie on-line z youtuberami w ramach projektu „Wpadnij w bibliosieć” zaprasza już w najbliższy wtorek (14.07) Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Tym razem będzie okazja posłuchać Toli i Zuzy z kanału Zaksiążkowane. Początek spotkania o godz. 19:00 na profilu facebookowym MBP.

Dwie siostry: 5-klasistka Tola oraz starsza o 8 lat Zuzanna tak bardzo kochają książki, że postanowiły podzielić się swoją pasją z innymi. W listopadzie 2019 roku stworzyły na YouTube kanał o nazwie Zaksiążkowane, na którym opowiadają o swoich ulubionych książkach. Pierwszy filmik został tak dobrze przyjęty, że teraz nagrywają dwa razy w tygodniu. W tym roku wspólnie ze swoimi rodzicami stworzyły słuchowisko dla dzieci i nagrały aubiobooka na podstawie książki Patrycji Mnich pt. „Ptaki dziwaki”.


Tak mówią o sobie: „Jesteśmy siostrami, zakochanymi po uszy w książkach, odkrywaniu nowych pysznych kawałków literatury. Prowadzimy razem kanał na youtubie, ponieważ chcemy inspirować, zachęcać do czytania, a dzięki temu, że jesteśmy dwie - możemy trafić zarówno do młodszego, jak i starszego czytelnika, ale przede wszystkim spełniamy swoją pasję!” [źródło: MBP w Opolu]. Przejdź na kanał na YouTubie Zaksiążkowane


Zobacz spotkanie on-line (14.07) o 19:00

Spotkanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

MBP w Opolu zaprasza na spotkanie on-line z youtuberkami: Tolą i Zuzą z kanału ZAKSIĄŻKOWANE

Zobacz także

2020-08-11, godz. 16:15, Patronaty - polecamy Zamek Moszna w kwiatach - Radio Opole będzie na miejscu w czwartek z audycją "Dobry moment" Czarodziejski spektakl z kwiatami w roli głównej szykowany jest od czwartku (13.08) do piątku (14.08) na zamku w Mosznej. Kompozycje kwiatowe będzie można podziwiać w zamkowej restauracji, kawiarni i kaplicy. Dodatkową atrakcją będzie… » więcej 2020-08-11, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Uzależnienie od cukru tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej 2020-08-11, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Gitariada 40 już wkrótce - zobacz, kto wystąpi! Już po raz 9. w Kędzierzynie-Koźlu spotkają się wykonawcy, którzy przed 40 laty i później tworzyli w mieście big-beatową scenę muzyczną. Tegoroczna Gitariada 40 potrwa dwa dni. Rozpocznie się w piątek 28 sierpnia i potrwa do… » więcej 2020-08-05, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Wystawa „Plakat i książka” w MBP w Opolu – poznaj szczegóły! W Galerii Zamostek MBP w Opolu można oglądać wystawę „Plakat i książka”. Jest to zbiór plakatów reklamujących wydarzenia literackie, targi książki. Zobaczymy także plakaty, na których to właśnie książka jest głównym… » więcej 2020-08-05, godz. 14:44, Patronaty - polecamy Trwają wakacje – zaplanuj je razem z GSW w Opolu! Wystawy, warsztaty, kursy, a także inne spotkania ze sztuką. Poniżej przedstawiamy propozycję Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na tegoroczne wakacje. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***