Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-05, 09:23 Autor: Agnieszka Lubczańska

Finał XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno" - transmisja już dziś od 14:00

[fot. Paweł Konieczny]
[fot. Paweł Konieczny]
Dziś (05.06) o godz. 14.00 na profilu facebookowym Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych transmitowana będzie relacja z Finału XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno". W tym roku z 12 województw nadesłano 25 prac. Ich poziom oceniono na bardzo wysoki.

Konkurs adresowany był do uczniów i nauczycieli szkół wszystkich szczebli. Ma na celu popularyzowanie wiedzy historycznej oraz kształcenie poczucia odpowiedzialności za stan i zachowanie dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Tegoroczny finał będzie miał formułę inną niż dotychczas. Z powodu pandemii COVID-19 rezultaty zmagań zostaną zaprezentowane za pośrednictwem Internetu i tam przedstawieni zostaną zwycięzcy oraz fragmenty nagrodzonych prac.

Obejrzyj transmisję z finału konkursu

Organizatorem konkursu jest Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Radio Opole jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz także

2020-07-16, godz. 12:01, Patronaty - polecamy Master Truck odbędzie się zgodnie z planem! To największe motoryzacyjne wydarzenie wystawienniczo-rekreacyjne w regionie, które co roku bije rekordy frekwencji. W związku z pandemią, do ostatniej chwili organizatorzy imprezy zwlekali z podjęciem decyzji o tym, czy robić ją w… » więcej 2020-07-13, godz. 14:08, Patronaty - polecamy Zaksiążkowane siostry gośćmi spotkania w MBP Na kolejne spotkanie on-line z youtuberami w ramach projektu „Wpadnij w bibliosieć” zaprasza już w najbliższy wtorek (14.07) Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Tym razem będzie okazja posłuchać Toli i Zuzy z kanału Zaksiążkowane… » więcej 2020-07-07, godz. 10:56, Patronaty - polecamy "Dyplomy" w GSW w Opolu do 26 lipca „Z powodu pandemii ta wystawa jest inna od poprzednich. W jakikolwiek sposób uda się widzom ją obejrzeć - czy osobiście, czy zdalnie - i tak ma szansę zaczarować” - tak rekomenduje coroczną ekspozycję Galeria Sztuki Współczesnej… » więcej 2020-07-06, godz. 14:12, Patronaty - polecamy Bestselerki przejmują we wtorek fanpage MBP w Opolu Są absolwentkami dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim i prowadzą jeden z najprężniej rozwijających się kanałów polecających książki na YouTube pod nazwą „Bestselerki”. Anna Bartłomiejczyk i Marta… » więcej 2020-07-06, godz. 11:07, Patronaty - polecamy Reumatyzm tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »