Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-07, 14:54 Autor: Agnieszka Lubczańska/materiały MBP w Opolu

Spotkanie z Maciejem Siembiedą – zobacz transmisję!

Maciej Siembieda [fot. Barbara Więcek]
Maciej Siembieda [fot. Barbara Więcek]
W 2017 roku wydał powieść „444”, potem było „Miejsce i imię” (2018), w ubiegłym roku na półki księgarskie trafił „Gambit”, a w tym - „Wotum”. Autorem wszystkich tych powieści jest dziennikarz, były redaktor naczelny „Nowej Trybuny Opolskiej”, trzykrotny laureat „polskiego Pulitzera” i pięciu nagród Media Trend, doktor nauk społecznych, prezes zarządu Media Support Group – Maciej Siembieda. W najbliższy wtorek (09.06) spotkanie z pisarzem organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

Spotkanie poprowadzi Adam Szaja. Wszystko będzie można obejrzeć bez wychodzenia z domu dzięki transmisji wydarzenia na profilu facebookowym MBP. Początek o godz. 18:00. Autor będzie też we wtorek (09.06) gościem audycji Na Afiszu Mariusza Majerana.

Zobacz transmisję (09.06), godz. 18:00


W najnowszej powieści, Maciej Siembieda przeprowadza nas przez prawdziwy labirynt historii. Zarówno tej lokalnej, bo akcja rozgrywa się w Głogówku na Opolszczyźnie, jak i światowej, bo trafiamy też do Paryża, a konkretnie do opactwa Saint-Germain-des-Prés. Przewodnikiem w powieści jest detektyw IPN – Jakub Kania. Punktem wyjścia do rozpoczęcia nowego śledztwa jest zamach na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Za kontrowersyjną sprawą stać mogą przedstawiciele religijnej sekty, której korzenie sięgają czasów króla Jana Kazimierza.

Mało kto potrafi napisać rasowy, trzymający w napięciu thriller, a przy tym pokazać kawał współczesnej Polski – zarówno tej prowincjonalnej, jak i widzianej ze szczytów władzy. Ta umiejętność obserwacji czyni Macieja Siembiedę pisarzem wnikliwym i wyjątkowym, zaś „Wotum” – powieścią zabójczo dobrą – Mariusz Czubaj [źródło cytatu: MBP w Opolu].

Maciej Siembieda zanim dał się poznać, jako pisarz, znany był jako wnikliwy reportażysta, czego dowodem są zbiory: „Gwiazdozbiór odmieńców” (1994), „Pośmiertny zjazd absolwentów” (1995), „Piąta pora roku” (1998) i „Podwieczorek oprawców (2003), a także poradnik ich pisania - „Reportaż po polsku” (2003). Publikował m.in. w paryskiej "Kulturze", "Polityce", "Odrze" i "Tygodniku Kulturalnym".

Debiutanckiej powieści "444" w 2017 roku można było posłuchać na antenie Radia Opole - 44 odcinki wciąż są do odsłuchania na naszej stronie tu: Posłuchaj.

Powieści "Gambit" poświęcony był jeden z odcinków cyklu Czytasie

Poniżej o najnowszej książce opowiada Bartosz Suwiński:

Spotkanie z Maciejem Siembiedą – zobacz transmisję!

Zobacz także

2020-07-03, godz. 15:25, Patronaty - polecamy Pompki, mostki i brzuszki są im niestraszne. Zlot Kalisteników już w sobotę w Opolu 1238 pompek w jednej serii nie schodząc z podporu na ziemię - czy to możliwe? Jest człowiek, który to potrafi i będzie jednym z uczestników Zlotu Kalisteników. Wydarzenie z okazji otwarcia sezonu letniego treningów kalisteniki i street workoutu… » więcej 2020-07-03, godz. 14:02, Patronaty - polecamy Zobacz, co WBP proponuje w lipcu! Cztery spotkania i trzy wystawy proponuje w lipcu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Nowością jest, że po okresie zaprzestania organizowania spotkań autorskich bezpośrednio w siedzibie biblioteki, w trzech z nich będzie można uczestniczyć… » więcej 2020-07-02, godz. 16:25, Patronaty - polecamy DJ BRK i ekipa NOKTA Festival 9 lipca w Studiu M im. SBB - zobaczcie transmisję! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista - DJ BRK w czwartek 9 lipca wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez udziału publiczności, ale będzie w całości… » więcej 2020-06-29, godz. 14:24, Patronaty - polecamy Detektyw Literacki na tropie... - kolejne spotkanie z Jackiem Podsiadło już we wtorek „Detektyw literacki na tropie…” - to kolejne internetowe spotkanie z Jackiem Podsiadło, na które w najbliższy wtorek (30.06) zaprasza MBP w Opolu. Początek o godz. 19:00 na profilu facebookowym biblioteki. » więcej 2020-06-29, godz. 11:11, Patronaty - polecamy Fakty i mity dotyczące jedzenia owoców tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich mediach. Otyłość… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***