Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-12-03, 17:05 Autor: Agnieszka Lubczańska, źródło: materiały organizatora

Filharmonia zaprasza na symfoniczną ucztę już w piątek

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Barbara Tyslik]
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Barbara Tyslik]
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego już w najbliższy piątek (06.12) wystąpi w opolskiej filharmonii w ramach koncertu „Ich dwóch i ona jedna”. Tytuł nawiązuje do programu, na który złożą się kompozycje dwóch kompozytorów: Ludomira Różyckiego i Piotra Czajkowskiego oraz Koncert fortepianowy Grażyny Bacewicz. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Koncert to będzie inny niż wszystkie z tego względu, że w jego repertuarze zestawione zostały ze sobą niespotykane utwory.

Dodajmy, że pretekstem do zaprezentowania opolskiej publiczności Koncertu fortepianowego Grażyny Bacewicz jest fakt, że właśnie teraz przypada 110. rocznica urodzin artystki oraz 50. rocznica śmierci, a wspomniana kompozycja powstała dokładnie 70 lat temu.

Na fortepianie zagra Piotr Sałajczyk, który przez krytyków zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich wykonawców swojej generacji. Jest laureatem nagrody fonograficznej Fryderyk oraz nagrody Orfeusz, przyznanej za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej.

Więcej o występujących artystach, prezentowanych dziełach i biletach na to wydarzenie tu: Filharmonia Opolska.


W programie:

  • Ludomir Różycki – Scherzo symfoniczne Stańczyk op. 1 (9’)
  • Grażyna Bacewicz – Koncert fortepianowy (22’)
  • Piotr Czajkowski – I Symfonia g-moll Zimowe marzenia op. 13 (45’)
Na fortepianie zagra Piotr Sałajczyk [fot. materiały Filharmonii Opolskiej]

Zobacz także

2020-12-01, godz. 13:16, Patronaty - polecamy Wystawa o 500. rocznicy pierwszego opłynięcia Ziemi Jeszcze tylko do niedzieli (06.12) można oglądać plenerową wystawę przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu przybliżającą historię pierwszego opłynięcia Ziemi, czyli wyprawę morską Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano… » więcej 2020-12-01, godz. 11:31, Patronaty - polecamy Książka "Coś z niczego" Tomasza Słodkiego, czyli jak skutecznie robić biznes na marzeniach Jak zamienić marzenia w biznes i mieć z tego pasję, satysfakcję i pieniądze? Jeśli ktoś szuka inspiracji, może znajdzie je tu! Dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek, twórca internetowej telewizji redagowanej z przedsiębiorcami… » więcej 2020-12-01, godz. 10:14, Patronaty - polecamy Olesno gospodarzem Mistrzostw Polski w maratonie! To wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy na Opolszczyźnie rozegrany zostanie maraton rangi mistrzowskiej. 90. Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn i 40. Mistrzostwa Polski w maratonie kobiet odbędą się 6 grudnia w Oleśnie. Udział… » więcej 2020-11-30, godz. 17:29, Patronaty - polecamy Kameralny koncert w Filharmonii Opolskiej już w piątek - zobacz on-line! Muzycy Filharmonii Opolskiej wracają na scenę. Zasiąść na widowni aktualnie nie można, ale uczestniczenie w koncercie jak najbardziej jest możliwe. Już w najbliższy piątek (4.12) filharmonia zaprasza na koncert kameralny „Na dworze… » więcej 2020-11-24, godz. 14:35, Patronaty - polecamy Finał konkursu literackiego "Ze Śląskiem na Ty" już 11 grudnia - zobacz transmisję! Łubniański Ośrodek Kultury informuje, że finał XXVII Regionalnego Konkursu Literackiego “Ze Śląskiem na Ty” odbędzie się - nie jak planowano pierwotnie 28 listopada, a 11 grudnia. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »