Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-12-03, 17:05 Autor: Agnieszka Lubczańska, źródło: materiały organizatora

Filharmonia zaprasza na symfoniczną ucztę już w piątek

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Barbara Tyslik]
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Barbara Tyslik]
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego już w najbliższy piątek (06.12) wystąpi w opolskiej filharmonii w ramach koncertu „Ich dwóch i ona jedna”. Tytuł nawiązuje do programu, na który złożą się kompozycje dwóch kompozytorów: Ludomira Różyckiego i Piotra Czajkowskiego oraz Koncert fortepianowy Grażyny Bacewicz. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Koncert to będzie inny niż wszystkie z tego względu, że w jego repertuarze zestawione zostały ze sobą niespotykane utwory.

Dodajmy, że pretekstem do zaprezentowania opolskiej publiczności Koncertu fortepianowego Grażyny Bacewicz jest fakt, że właśnie teraz przypada 110. rocznica urodzin artystki oraz 50. rocznica śmierci, a wspomniana kompozycja powstała dokładnie 70 lat temu.

Na fortepianie zagra Piotr Sałajczyk, który przez krytyków zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich wykonawców swojej generacji. Jest laureatem nagrody fonograficznej Fryderyk oraz nagrody Orfeusz, przyznanej za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej.

Więcej o występujących artystach, prezentowanych dziełach i biletach na to wydarzenie tu: Filharmonia Opolska.


W programie:

  • Ludomir Różycki – Scherzo symfoniczne Stańczyk op. 1 (9’)
  • Grażyna Bacewicz – Koncert fortepianowy (22’)
  • Piotr Czajkowski – I Symfonia g-moll Zimowe marzenia op. 13 (45’)
Na fortepianie zagra Piotr Sałajczyk [fot. materiały Filharmonii Opolskiej]

Zobacz także

2020-01-08, godz. 14:26, Patronaty - polecamy Gala Noworoczna w amerykańskim stylu! Muzyczny początek roku Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej pod batutą Mariusza Smolija pt. „Z Nowego Jorku do Teksasu” to doskonały pomysł na muzyczne przywitanie nowego roku, w programie koncertu lekka klasyka, muzyka filmowa i musicalowa. » więcej 2020-01-07, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Cosplay & Gry na UO – przed nami czwarty Akademicki Dzień Kultury Gier! Cosplay na jeden dzień opanuje Uniwersytet Opolski. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, fenomen cosplayu znakomicie wpisuje się w tworzoną przez kolejne pokolenia kulturę medium gier. Ponadto, wzmacnia on poczucie uczestnictwa oraz obecności… » więcej 2020-01-06, godz. 21:45, Patronaty - polecamy Prof. Stanisław S. Nicieja będzie promował kolejny tom "Kresowej Atlantydy" - to jedno ze styczniowych wydarzeń w WBP Spotkanie z prof. Stanisławem S. Nicieją - w związku z promocją kolejnego, czternastego już tomu „Kresowej Atlantydy - będzie jednym z wydarzeń organizowanych w tym miesiącu przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu. Spotkanie odbędzie… » więcej 2020-01-03, godz. 16:56, Patronaty - polecamy W Studiu M im. SBB noworoczny koncert Kamili Malik To będzie pierwszy w tym roku koncert w legendarnym Studiu M im. SBB. 16 stycznia z noworocznym koncertem wystąpi Kamila Malik. Artystka jest klasycznie wyszkoloną skrzypaczką łamiącą wszelkie standardy. Zawsze pragnęła, aby muzyka nie tylko… » więcej 2019-12-30, godz. 12:10, Patronaty - polecamy Cuda, cuda ogłaszają! – Orszak Trzech Króli już po raz trzeci przejdzie ulicami Wołczyna Inscenizacja wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat i wspólne kolędowanie - w najbliższą Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01.2020 r.) po raz kolejny ulicami Wołczyna przejdzie Orszak Trzech Króli. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »