Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-25, 18:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa w Stegu Arenie

Memoriał Edwarda Faciejewa w 2017 roku [fot. Ewelina Laxy]
Memoriał Edwarda Faciejewa w 2017 roku [fot. Ewelina Laxy]
Stegu Arenę w najbliższy weekend (30.11-01.12) opanują młodzi adepci judo, a to za sprawą III Memoriału Edwarda Faciejewa. Turniej ten ma upamiętnić wybitnego trenera tej dyscypliny. Początek zmagań w sobotę (30.11) o godz. 13:00. Dla chętnych pokibicowania wstęp wolny, a jeśli ktoś chciałby wziąć czynny udział w samym turnieju – ostatnia szansa, bo rejestracja trwa jeszcze tylko do czwartku (28.11).

Na matach rywalizować będą dzieci z opolskich szkół podstawowych oraz przedszkoli w wieku 5-15 lat oraz dzieci z zaproszonych do rywalizacji klubów judo. Organizatorzy spodziewają się, że w zawodach weźmie udział ok. 300 zawodników. Turniej rozegrany zostanie w formule International Judo League, co oznacza, że jest on jednym z cyklu ośmiu turniejów rozgrywanych na terenie całej Polski przez zaprzyjaźnione Kluby Judo z Opola, Krakowa, Jasła, Bytomia, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Gdańska.

W programie drugiego dnia zawodów odbędzie się także specjalny trening, który poprowadzi uczeń Edwarda Faciejewa – Tomasz Kowalski (niedziela, 9:00-11:00).

Przypomnijmy: Edward Faciejew zmarł 3 lata temu. Był zawodnikiem, ale przede wszystkim trenerem AZS-u Opole. Wychował kilka pokoleń judoków i judoczek. Dał się poznać, jako postać niezwykle charyzmatyczna, jeden z najlepszych trenerów sportowych w regionie. Jego wychowankowie wiele razy święcili triumfy, nie tylko na krajowych, ale i międzynarodowych arenach.

Organizatorami zawodów są Klub Judo AZS Opole i Uczniowski Klub Sportowy OKAY.
Radio Opole jest patronem medialnym zawodów. Więcej informacji można znaleźć tu: Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa.


Zobacz także

2020-01-07, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Cosplay & Gry na UO – przed nami czwarty Akademicki Dzień Kultury Gier! Cosplay na jeden dzień opanuje Uniwersytet Opolski. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, fenomen cosplayu znakomicie wpisuje się w tworzoną przez kolejne pokolenia kulturę medium gier. Ponadto, wzmacnia on poczucie uczestnictwa oraz obecności… » więcej 2020-01-06, godz. 21:45, Patronaty - polecamy Sprawdź, co będzie działo się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu w styczniu » więcej 2020-01-03, godz. 16:56, Patronaty - polecamy W Studiu M im. SBB noworoczny koncert Kamili Malik To będzie pierwszy w tym roku koncert w legendarnym Studiu M im. SBB. 16 stycznia z noworocznym koncertem wystąpi Kamila Malik. Artystka jest klasycznie wyszkoloną skrzypaczką łamiącą wszelkie standardy. Zawsze pragnęła, aby muzyka nie tylko… » więcej 2019-12-30, godz. 12:10, Patronaty - polecamy Cuda, cuda ogłaszają! – Orszak Trzech Króli już po raz trzeci przejdzie ulicami Wołczyna Inscenizacja wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat i wspólne kolędowanie - w najbliższą Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01.2020 r.) po raz kolejny ulicami Wołczyna przejdzie Orszak Trzech Króli. » więcej 2019-12-30, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Zbliża się XIX edycja Koncertu Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych – poznaj szczegóły! Kolędy tradycyjne, a także pieśni bożonarodzeniowe autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów będzie można usłyszeć podczas świątecznego koncertu w kościele pw. Świętego Mikołaja w Raciborzu - przed nami już XIX edycja tego wydarzenia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »