Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-13, 12:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę

Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl]
Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl]
Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski Andrzej Czaja. Wydarzenie rozpocznie w samo południe eucharystia w Katedrze Opolskiej. O godz. 13:30 na Rynku w Opolu będzie miało miejsce spotkanie przy wspólnym stole, do którego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta.
W trakcie wspólnego posiłku wystąpią zespoły muzyczne działające w ramach MOPR w Opolu oraz orkiestra dęta z Opola-Szczepanowic. Hasłem, które przyświeca organizatorom w tym dniu jest cytat „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. - Nie chcemy być obojętni na losy najbardziej potrzebujących – pisze biskup Andrzej Czaja.


Podczas spotkania na Rynku w Opolu będzie można przekazać nowe śpiwory i kurtki (zwłaszcza męskie) dla osób potrzebujących.


Światowy Dzień Ubogich ustanowiony został przez papieża Franciszka 3 lata temu na zakończenie Roku Miłosierdzia, by zwrócić uwagę na potrzeby ludzi cierpiących niedostatek i borykających się z różnego rodzaju biedą. W Opolu dzień poświęcony ubogim i potrzebującym organizowany jest po raz drugi.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę

Zobacz także

2019-12-13, godz. 17:17, Patronaty - polecamy Mała Akademia Piosenki już w poniedziałek W najbliższy poniedziałek (16.12) w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki odbędzie się kolejna Mała Akademia Piosenki. To muzyczne warsztaty adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III. Tym razem gościem warsztatów będzie… » więcej 2019-12-11, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Żywe zwierzęta ponownie zagoszczą przed świętami w Głubczycach – poznaj szczegóły! Już po raz dziesiąty, na dziedzińcu internatu głubczyckiego Rolniczaka, stanie żywa szopka. Będzie można ją oglądać w dniach 13-16 grudnia. Szopka powstaje przy udziale uczniów i absolwentów ZSCKR w Głubczycach, a towarzyszyć jej będą koncerty… » więcej 2019-12-11, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Ogromny koncert połączonych chórów opolskich i kameralne spotkanie z muzyką W tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa koncerty, w których to rodzima muzyka będzie 'grała pierwsze skrzypce'. » więcej 2019-12-10, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Sławek Uniatowski śpiewa Wodeckiego - koncert w Opolu już w piątek W piątek (13.12) w Opolu odbędzie się koncert, na który powinni zarezerwować sobie czas fani Zbigniewa Wodeckiego. Wielkie i niezapomniane hity nieodżałowanego artysty, a także swoje największe przeboje - zaśpiewa Sławek Uniatowski. Koncert… » więcej 2019-12-10, godz. 13:18, Patronaty - polecamy Jarmark, a potem koncert Jareckiego – przyjdź w środę na Kampus UO! Jarmark Świąteczny na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się już w najbliższą środę (11.12)! Początek o godz. 13:00. W programie konkursy, nagrody, karaoke i zbiórka pieniędzy na Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »